Anket İstek ve Önerileriniz

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:12:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Alıntı yapılan: TheSpace - 19 Ağustos 2016 - 17:23:35
Şuan ubuntunun 32bit ile ilgili konusu dönerken bence mantıklı bir anket olmuş. Ayrıca 32bit bilgisayarım ve ben %1 içinde bulunuyoruz.

Bugün 64 bit bir bilgisayarı oldukça ucuza satın alabilirsin. 2. el ise 200-300TL'ye satın alabileceğin 64 bitler var.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

plazma

Bizim taraf ile direkt etkin bir ilişkisi yok şuan için o yüzden ankete gerek yok zaten profillerinde kullanıcıların yazıyor 32/64 32 bit çok yoğun değil, anketinde sonucunun bir katkı yapacağını düşünmüyorum forumada.

arti17

Anket 1
1- "Ubuntu Software" ile devam edildiğine göre,"Ubuntu Yazılım Merkezi" sonlandırılmalımı?
Anket 2
2- Hangi video düzenleme yazılımını kullanıyorsunuz?
            a) Kdenlive
            b) OpenShot
            c) Diğeri
            d) Buda olabilir(Öneri)

eronis

Alıntı yapılan: arti17 - 03 Ekim 2016 - 20:52:06
Anket 1
1- "Ubuntu Software" ile devam edildiğine göre,"Ubuntu Yazılım Merkezi" sonlandırılmalımı?
Anket 2
2- Hangi video düzenleme yazılımını kullanıyorsunuz?
            a) Kdenlive
            b) OpenShot
            c) Diğeri
            d) Buda olabilir(Öneri)

2. anket zaten mevcut ve 1. anket... Şöyle ki zaten Ubuntu 16.04'ün şu zamana kadarki en iyi Ubuntu sürümü seçilmesindeki en iyi 10 neden listesinde Ubuntu Yazılım Merkezinin kalkması neden verilmiş vaziyette. Çok yavaş ve hantaldı. Ayrıca bu iki yazılım merkezi de masaüstü ile doğrudan entegre idi ve bu durumda birbiriyle de entegre olması gerekiyordu demek oluyor. Bunu konuştukça uzar ama 2 tane yazılım merkezi iyi bir fikir değil.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

plazma

2. Anket var zaten eronis açıklamış, 1. si de yol haritasında bir değişiklik sağlamaz bu saatten sonra hem bizimde direkt bir müdahelemiz yok zaten :)

TRWE_2012

Neden her üye kendisi anket konusu açamıyor.Anket özgürlüğü neden yok, sonuçta özgür sistem kullanıyoruz hepimiz.

plazma

[mention=614254]@TRWE_2012[/mention] Gereksiz anket fazlalığı olmasın diye, is özgür evet ama forum bir çatı, çatınında kendine has kuralları var.

ubuntupardus

Yeni bir anket değil de bir oylama isteğim olacak. 2016 yılı bitti geçmişe dönük yapılabilir mi bilmiyorum.
Fakat, 2017 yılına yeni girmişken '2017 yılına ait masaüstü görünümleri' adlı konuda paylaşılan masaüstlerini oylama gibi bir imkânımız olsaydı forumda iyi olurdu. Sene sonunda en çok oy alan masaüstünü 'yılın en iyi masaüstü' seçebilirdik. Böyle bir şey yapılabilirse eğer foruma renk katacağını düşünüyorum. Sizler ne dersiniz?

eronis

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 08 Ocak 2017 - 22:38:46
Yeni bir anket değil de bir oylama isteğim olacak. 2016 yılı bitti geçmişe dönük yapılabilir mi bilmiyorum.
Fakat, 2017 yılına yeni girmişken '2017 yılına ait masaüstü görünümleri' adlı konuda paylaşılan masaüstlerini oylama gibi bir imkânımız olsaydı forumda iyi olurdu. Sene sonunda en çok oy alan masaüstünü 'yılın en iyi masaüstü' seçebilirdik. Böyle bir şey yapılabilirse eğer foruma renk katacağını düşünüyorum. Sizler ne dersiniz?
Çok öznel bir konu bu, hiç girmeyelim :)

soldanatar

Alıntı yapılan: TRWE_2012 - 29 Aralık 2016 - 02:25:57
Neden her üye kendisi anket konusu açamıyor.Anket özgürlüğü neden yok, sonuçta özgür sistem kullanıyoruz hepimiz.

forumu daha kararlı hale getirmek için olabilir belki :)

ofluabdullah

bence en önemli konu ; ubuntu yılda 2 sürüm çıkarıyor GEREKSİZ EMEK İSRAFI ONUN YERİNE ÇIKAN SÜRÜMÜN 5-7 YIL DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

plazma

[mention=618250]@ofluabdullah[/mention] zeten LTS sürümler 5 yıl destekli olarak çıkıyor diğerleri 9 ay civarı, ama farklı bir talebiniz var ise https://www.ubuntu.com/ iletebilirsiniz.

burak öztürk

Ubuntu'nun Unity, Mir ve telefon projesine son vermesiyle ortalık sallandı. Hatta bazı yabancı sitelerde Canonical'in iflas ettiği ya da etmek üzere olduğu, kullanıcı yorumlarında ise Mark S'nin şirketi satacağı gibi ve hatta Ubuntu'nun topluluğa devredileceği söylentileri dönüyor. Kimisi kuru gürültü gibi dursa da sevenleri tedirgin etmiyor değil.
Bu doğrultuda şöyle bir anket güzel olurdu;

Yarın Ubuntu projesi sonlandırılsa hangi dağıtıma geçersiniz?
1 fedora
2 opensuse
3 debian
4 ..
5.
Seçeneklerde Ubuntu tabanlı dağıtımlar (mint elementary vb.) olması beklenemez tabi.
Ne düşünüyorsunuz?

burak öztürk

Ubuntu 17.10 sürümü ile birlikte Unity arayüzünü kullanmayacak. Buna göre 17.10 sürümünde hangi masaüstü yöneticisine geçmeyi planlıyorsunuz?

1. Plasma Shell
2. Gnome Shell
3. MATE
4. XFCE
5. LXQT
6. OpenBox
7. ...
8. ..
9.

Teşekkürler.

plazma

[mention=623629]@burak öztürk[/mention] bu anketle aynı ayarda olacağı için unity yerine geçilecek masaüstünü oylayabilir kullanıcılar

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=36562.0

edge35

Linklerdeki anket seçeneklerine aşağıdakiler eklenirse iyi olur.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=16186
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10898
Windows 10

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12668
Firefox (Fennec diye bir şey yazılmış mozillaya, belki eskiden o vardır, bilemiyorum, ama şu an firefox var)

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

FireSwords

[mention=624786]@edge35[/mention] O anketler çok eski zaten. Hele mobil tarayıcı anketinde en çok kullanılan Chrome yok. Yeniden anket yapılmalı onun için.

aderinkaya

Soru: Linux geçmişinizde en çok hangi masa üstü ortamını severek kullandınız?
Unity 3D
Unity 2D
Gnome 2
Gnome 3
XFCE
KDE
Mate
Cinnamon
Deepin DDE
Pantheon Elementar os
Budgie
Diğer

Empat

[mention=646127]@aderinkaya[/mention]

Öneriniz ve ilginiz için teşekkürler. Anket açılmıştır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ersoy28

Linux ın herhangi bir distrosunu ilk kez kurduğunuz da Ekran kartınızı otomatik tanıdı ve çözünürlüğünüzü ayarlayabildiniz mi ?

EVET veya HAYIR şeklinde 2 cevap eklenebilir.

So soruya EVET cevabı verenin alnından öpcem :) tabi ispatlaması lazım :)
Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
Kemal Sunal

lnxdev

Alıntı yapılan: ersoy28 - 29 Haziran 2019 - 03:35:37
Linux ın herhangi bir distrosunu ilk kez kurduğunuz da Ekran kartınızı otomatik tanıdı ve çözünürlüğünüzü ayarlayabildiniz mi ?

EVET veya HAYIR şeklinde 2 cevap eklenebilir.

So soruya EVET cevabı verenin alnından öpcem :) tabi ispatlaması lazım :)

Hemen hemen çoğu dağıtımda böyle bir sorunla karşılaşmak çok zor hepsi açık kaynak sürücülerle geliyor. Kapalı kaynağa geçiş yapılırsa böyle bir problem olabilir.

Empat

[mention=647391]@ersoy28[/mention]
Alıntı YapLinux ın herhangi bir distrosunu ilk kez kurduğunuz da Ekran kartınızı otomatik tanıdı ve çözünürlüğünüzü ayarlayabildiniz mi ?
Arch Linux, Ubuntu, Linux Mint gibi birçok dağıtım denedim ve bir sorun yaşamadım.
Bu durum, grafik kartınızın Linux uyumluluğuna göre değişkenlik gösteren bir durum.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

aderinkaya

Soru: Linux ile ilk karşılaştığınızda sizi en çok zorlayan şey neydi?
Cevaplar:
1- Program yükleme/kaldırma
2- Sürücü Hataları
3- Windows'a alternatif program bulma
4- Terminale Alışma
5- Windowsdan çok daha sade oluşuna şaşırma

if

@aderinkaya,

Beşinci şıkkı "Windows'tan daha kolay kullanılabilen bir işletim sisteminin varlığı fikrine alışma" olarak mı okumalıyız?:)

aderinkaya

[mention=651749]@if[/mention] geç dönüş için özür dilerim. Evet bu şekilde de değiştirilebilir.