Anket İstek ve Önerileriniz

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:12:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux Monster

Aklıma takılan bir soru var.Seçim imkanınız olsa hangisini kullanmak istersiniz ? Linux'mu yoksa Os X mi.Bunu merak ediyorum.
if it aint broke dont fix it !

alquirel

Alıntı yapılan: Linux Monster - 31 Ekim 2013 - 21:37:36
Aklıma takılan bir soru var.Seçim imkanınız olsa hangisini kullanmak istersiniz ? Linux'mu yoksa Os X mi.Bunu merak ediyorum.

@Linux Monster, anket isteklerini bu başlık altında yapıyoruz.

İsteğinle ilgili olarak yönetimde bir görüşme yaptıktan sonra sonucunu buraya geçeriz.

Linux Monster

alquirel

@Linux Monster,

Anket önerinizin soru metnine yönelik şöyle bir sorumuz olacak; seçim imkanı derken neyi kastediyorsunuz? Sonuçta ne kimseye zorla Linux kullandırılıyor ne de kimsenin elinden zorla OS X alıkoyuluyor.

exclipit

Sisteminizde XFCE mi daha hızlı çalışıyor yoksa Mate mi?
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry

Linux Monster

Alıntı yapılan: alquirel - 06 Kasım 2013 - 19:08:46
@Linux Monster,

Anket önerinizin soru metnine yönelik şöyle bir sorumuz olacak; seçim imkanı derken neyi kastediyorsunuz? Sonuçta ne kimseye zorla Linux kullandırılıyor ne de kimsenin elinden zorla OS X alıkoyuluyor.
Yani elinizin altında hem osx hemde linux olsa hangisini tercih edersiniz gibi bir soru olabilir.

alorak

Linux ile ultrabook kullanan var mı tarzı bir anket sorabilir misiniz?
özgürlük için

heartsmagic

@alorak, çok kısır bir anket olmaz mı :) Cevaplar Evet ve Hayır olacak, sadece yorumlarda makine ismi verebilecek insanlar. Böyle de olunca sıradan bir başlıktan farklı kalmaz gibi geliyor bana. Bir başlık açsan ve orada yorumları alsan nasıl olur sence?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alorak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ocak 2014 - 17:30:03
@alorak, çok kısır bir anket olmaz mı :) Cevaplar Evet ve Hayır olacak, sadece yorumlarda makine ismi verebilecek insanlar. Böyle de olunca sıradan bir başlıktan farklı kalmaz gibi geliyor bana. Bir başlık açsan ve orada yorumları alsan nasıl olur sence?

Bir şekilde ankete döndürebilsek daha fazla dönüş olabilir diye öyle demiştim ama kesinlikle katılıyorum "evet" - "hayır" da çok sığ kalacak. :)
özgürlük için

heartsmagic

Model çalışması yapılabilirse ankete dönüşebilir ancak dediğim gibi ben tek bir başlıkla da bu işin yapılabileceğini düşünüyorum :) Hoş, forumumuzda bir Ultrabook kategorisi veya bölümü yok ancak bölümlerimizi bile azaltmayı düşündüğümüz şu günlerde ek bir bölüm açmayız sanırım.

alorak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Ocak 2014 - 23:55:35
Model çalışması yapılabilirse ankete dönüşebilir ancak dediğim gibi ben tek bir başlıkla da bu işin yapılabileceğini düşünüyorum :) Hoş, forumumuzda bir Ultrabook kategorisi veya bölümü yok ancak bölümlerimizi bile azaltmayı düşündüğümüz şu günlerde ek bir bölüm açmayız sanırım.

Ultrabook kullanıcıları azınlık olacağı için pek de işlevsel-aktif olmaz zaten :) mevcut sistem içinde bir şekilde bilgilenmeye çalışacağım artık.
özgürlük için

dorukduruberk

Hangi jdkyı kullanıyorsunuz
openJDK
oracleJDK
anketi olabilir belki.

heartsmagic

Esasında tam bir programlama ve geliştirme forumu olmadığımız için biraz yavan kalmaz mı?

dorukduruberk

Atamertes

Ubuntu 14.10 ismi için anket yapalım

Utopic Unicorn 14.10

Beğendim
Beğenmedim
Fark etmez
Hanıma sormam lazım
Diğer...
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

heartsmagic

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43654.0
Alıntı yapılan: AtamertesUbuntu 14.10 ismi için anket yapalım

Utopic Unicorn 14.10

Beğendim
Beğenmedim
Fark etmez
Hanıma sormam lazım
Diğer...
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43654.0

ffati

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ağustos 2008 - 00:58:32
http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2851.0

Merhabalar. Kusura bakmayın buraya yazıyorum ama soru sormak istediğim forumda ALINTI ya da YANITLA özelliği açılmıyor.
Yardımcı olur musunuz?
Yanıtla yazmak istediğim forum:

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13633.0

heartsmagic

Yanıtla ve Alıntıla kısmı çalışır ancak senin bunları yapmak istediğin başlık kapalı durumda. Sorun çözüldüğü için etiketlenip kapatılmış. Eğer orada yaşanan sorunun aynısın yaşıyor ve durumu anlamadıysan kapalı başlıkları açtırma isteği yapabilirsin. Başlığın altında görüyor olman lazım ilgili bağlantıyı. Fakat, konu çok eski olduğu için sorun birebir aynıysa bile yeni bir başlık açabilirsin.

Eğer sorun aynısı değilse zaten kesinlikle yeni bir başlık açmalısın.

ffati

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Kasım 2014 - 17:24:02
Yanıtla ve Alıntıla kısmı çalışır ancak senin bunları yapmak istediğin başlık kapalı durumda. Sorun çözüldüğü için etiketlenip kapatılmış. Eğer orada yaşanan sorunun aynısın yaşıyor ve durumu anlamadıysan kapalı başlıkları açtırma isteği yapabilirsin. Başlığın altında görüyor olman lazım ilgili bağlantıyı. Fakat, konu çok eski olduğu için sorun birebir aynıysa bile yeni bir başlık açabilirsin.

Eğer sorun aynısı değilse zaten kesinlikle yeni bir başlık açmalısın.

Tamam. Şimdi durumu anladım. Sorunum aynı fakat ilgili forumda yazılanlar bana çok teknik geldiği için, gerekli şeyleri yapamadım.
Şimdi, bahsettiğim konu ile alakalı o foruma yeni bir konu açıp sizlerin yardımını istiyeceğim.
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Umarım sorunum ile alakalı da yardımcı olabilirsiniz.

ahmet_matematikci

Yayınlanmasını istediğim anket ve şıkları aşağıdadır

Android programlama hakkında nekadar bilgi sahibisiniz
a)Bilgi sahibi değilim
b)Okuduğm bir kaç makale ve yazı var
c)başlangış seviyesinde Android programlama yapabiliyorum
d)Android Programlama ile küçük uygulamalar yapabiliyorum,
e)Büyük projelerde çalışabilirim
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Her ne kadar Android tarafını forum içinde bir bölüme bağlamak istemesek de anketin bir zararı olmaz tabi:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46290.0

eronis

Hangi Ubuntu LTS versiyonu daha iyidir ? 12.04 mü 14.04 mü. Nedenleri ile birlikte tartışalım ;) Benim de fazla bilgimin olmadığı bir konu bu, güzel bir anket olur bence 8)

-----EKLEME-----
Ayriyeten LTS değil son sürüm kullanmanın avantajlarını da tartışabiliriz ;)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

eronis

Hangi JAVA sürümü daha iyi ? Hangisi işimi görür ?

Java EE
Java SE
Java ME
vs
vs
.
.
.

Hangi python sürümünü kullanmalıyım ? Hangisi ne işe yarar ?
python 2
python 3
iron python
django
vs.
vs.

Android programlamak için kullandığınız araçlar ?

Ben sadece Eclipse bulmuştum.

Ubuntu'ya rakip gördüğünüz dağıtımlar neler ?

Opensuse
Mageia
Fedora
Debian
Kısaca Ubuntu tabanlı olmayacak, debian tabanlı olabilir...

Ben kısaca kafama takılan soruları buraya yazdım. Oylamaya uygun gördüklerinizi değerlendirirseniz sevinirim :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Yine yanlış anlaşılmayayım ancak kafadaki her soru için bir anket açılırsa forumun amacı kalmaz :) Kısacası bunları birer başlıkta sorup insanlara tartışabilirsin. LTS anketi anket olmaz zaten, herkesin sevdiği sürüm farklıdır. Java konusunda mesele hangisi iyi meselesi değil orada. Java'yı pek bilmem ancak olaya yanlış yerden bakıyorsun bence: http://stackoverflow.com/questions/2857376/difference-between-java-se-ee-me Eğer kafanda sorular varsa ve İngilizce sorunsa bir başlık açıp sorabilirsin bu konuyu. Java ile yazılım yapan arkadaşlar sanırım seve seve açıklayacaklardır. Python konusu da hakeza öyle. Son anketi ise açmaya lüzum yok, zira dağıtım yarışı yapmaya gerek yok. Herkes sorun yaşamadığı, sevdiği dağıtımda mutludur.

eronis

Birilerinin fikrini almak yada görüşlerini dinlemek, öneri almak istediğimde hangi başlığa mesaj atabilirim ? Daha doğrusu hangi bölüme konu açarım ?