Anket İstek ve Önerileriniz

Başlatan heartsmagic, 06 Haziran 2008 - 00:12:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Eğer açılmasını istediğiniz bir anket var ise ana konuyu ve şıkları buraya yazabilirsiniz. Eğer uygun görülürse istediğiniz anket açılacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jawes

en çok hangi ubuntu linux sürümü sevdiniz  olabılırmı
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

SuiCiDeR

linux kullanmaya(ubuntu vs) başladıktan sonra neler değişti.

olurmu ::)
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

heartsmagic

Alıntı yapılan: jawes - 11 Haziran 2008 - 18:16:43
en çok hangi ubuntu linux sürümü sevdiniz  olabılırmı

Bu olabilir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: SuiCiDeR - 11 Haziran 2008 - 18:29:05
linux kullanmaya(ubuntu vs) başladıktan sonra neler değişti.

olurmu ::)

Bu anketten çok bir başlık gibi olsa daha güzel olur. Nedeni de değişikliklerin çok fazla ve geniş olması. Ankette o kadar maddeyi sıralamak güç olur. Bu nedenle uygun bir bölüme sen başlık açar ve kendi fikirlerini yazarsan güzel olabilir. Ancak yanlış hatırlamıyorsam "Neden Linux" diye bir başlığımız var, gerçi o Linux'un kendisi için. "Neden Ubuntu" başlığında Ubuntu'ya has şeyler konuşulabilir.

Kozmo

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Linux Mint 1.0 Ada
Linux Mint 2.0 Barbara
Linux Mint 2.1 Bea
Linux Mint 2.2 Bianca
Linux Mint 3.0 Cassandra
Linux Mint 3.1 Celena
Linux Mint 4.0 Daryna
Linux Mint 5.0 Elyssa

Seçeneklerine sahip bir anket olsa güzel olurdu.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kozmo

ns

hangi ekran koruyucuyu kullanıyonursunuz ?

not bir sürü ekran koruyucu var ama bence güzel olur
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

eren

Alıntı yapılan: emkiek - 03 Ağustos 2008 - 16:03:48

not birsürü ekran koruyucu var ama bence güzel olur

İstediğiniz anketin şıklarını da yazmanız gerekiyor. Kişisel olarak bu anket bana pek mantıklı gelmiyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ns

eren

Alıntı yapılan: emkiek - 03 Ağustos 2008 - 16:16:11
tamam o zaman vazgeçtim  :P

Şıklarını yazarsanız değerlendirmeye alabiliriz.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: emkiek - 03 Ağustos 2008 - 16:03:48

not bir sürü ekran koruyucu var ama bence güzel olur

Bence biraz zorlama olur.

Bu güne kadar hiç ekran koruyucu kullanmadım.
Power managemant dan ekranı kapattırıyorum o kadar.

LaneX

Lİnux'a neden geçtiniz diye bir anket açılabilir..
>>Wİntost un sürekli hata çıkartmasından dolayı
>>açık kaynak olmasıdan
..

gibi şıklar olabilir..
sudo apt-get install ozgurluk

heartsmagic

Alıntı yapılan: LaneX - 13 Ağustos 2008 - 20:21:17
>>açık kaynak olmasıdan
..

gibi şıklar olabilir..

Şıkları sıralayabilirsen anketi açarız.

Sypro

Garip olan şu ki kendime kurduğum windows ile Şeyda'ya kurduğum windows aynı cd'den. Üzerine kurulan programlar da neredeyse aynı (opera, ps, aCad, msn, dock, blabla), bende haftada belki bir kere (günlük rutin çıkan "yeterli yer yok" uyarısı hesaba katılmazsa) o da çok absürd bir sebepten hata çıkarırken Şeyda'nın makine 'hatasız kul olmaz' bilinciyle hareket ediyor. Ne o kötü kullanıyor ne de ben iyi kullanıyorum, durum tamamen anlam veremediğim bir çizgide gidiyor. Bu yüzden windows hata çıkartıyor gibi sözlere bazen gülüyor bazen ağlıyorum. Bir türlü karar veremedim gitti:)

Konusu geçmişken paylaşmak istedim sadece. Onun dışında, anket için cidden güzel şıklar olursa katılım yüksek olabilir. Neticede insanlar sadece windowstan bıktığı ya da açık kaynak/free olmasından ya da istediği gibi şekillendirdiğinden geçmiyor. Hatta işin komiği gnu/linux ile yeni tanışan kişiler bir belki iki gün sabredip sonra yine windowsa dönüyor. İlk anda alınan hata sayısı çok fazla çünkü. Ubuntu-TR nin ilk dönemlerini hatta Kubuntu-TR nin eski mesajlarını falan düşününce bu daha da güzel oturuyor insanın aklına (tam burada şükrediyoruz ki Ubuntu-TR var). Açık kaynaklı ya da free olması da tam bir sebep değil bence, aynı şekillendirebilme durumu gibi. Linux için Conky var, windows için Samurize var; Linux için avant wm var, windows için object dock var rocket dock var; Linux için compiz var, windows için cube desktop var. Bu liste uzar da uzar. Neticede açık kaynaklı bir çok program windowsa da kanalize ediliyor. Aynı windowsta kullanılan programların benzerlerinin GPL lisansıyla çıkartılması ve linux'a kanalize edilmesi gibi. Lisans muhabbetine gelirsek de kaçımız gidip windowsa para verip aldı ki? Windows 3.1 den sonra para verip aldığımı hatırlamıyorum.

İşin özü insanların neden gnu/linux seçtiklerini cidden merak ediyorum.  Böyle bir anket güzel olabilir. En kısa zamanda güzel seçenekler bekliyorum:)

not: bilmiyorum, biraz içimi döktüm sanırım, cevap verirken bunu göz önünde bulundurursanız sevinim.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

LaneX

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ağustos 2008 - 21:23:17
Alıntı yapılan: LaneX - 13 Ağustos 2008 - 20:21:17
>>açık kaynak olmasıdan
..

gibi şıklar olabilir..

Şıkları sıralayabilirsen anketi açarız.

>>Açık kaynaklı olduğu için..
>>Wİndows hatalarından bıktığım için..
>>Ücretsiz olduğu için..
>>Deneme amaçlı..
>>Hızlı ve stabil çalışmasından dolayı..

aklıma şuan başka bişey gelmiyor eğer güzel şık bulan olursa buraya yazar benimkilerle birleştirip anketi açar(sın)ız..
sudo apt-get install ozgurluk

FUBU

linuxa neden geçtiniz anketine şık olarak "çok sık format atıyorum, driver kurmaktan bıktım" şeklinde bir seçenek de ekleyebiliriz hoşunuza giderse. bu sebepten dolayı geçen birini görmüştüm de, beni şaşırtmıştı.

atomkarinca

>>Meraklıyımdır ben
>>Can sıkıntısından
>>Microzoft u sevmediğimden

ns

ne çok zenginimdir ne de hırsız akıllıyım ben.

eren

Alıntı yapılan: Sypro - 13 Ağustos 2008 - 22:14:14
kaçımız gidip windowsa para verip aldı ki?

Babamın bilgisayarında kurulu olan tüm uygulamalar lisanslıdır. Windows Vista ve MS Office 2007 de buna dahil. :)

olaki

Merhaba
Benim Linux tercihim tamamen 'politik'tir...  ;)

sovayolu

geçiş için bir öneri de benden :

politik nedenlerden dolayı.

benim için asıl neden olmasa da ubuntuyu tanıştırdığım pek çok arkadaş için önemli olan neden; politik. biraz teknik bilgi olacak ama iktisat teorisinde telif hakları fikri ve sinai haklar tartışılırken bu hakları meşrulaştırmak için sürekli olarak bunların yaratıcılarını güdüleyen şeyin para ve azda olsa tarihe geçme isteği olduğu söylenir ama ben genelde akademik çerçevede kalan bu tartışmalarda hemen linux (özelde ubuntu) örneğini veririm. yine garipdir nasdaqı domine eden hisselerini önemli bir kısmı ücretsiz programlar veya web sitesi sağlayıcılarına aittir. MSden bir örnekse değeri hesaplanamamasına rağmen şimdi satılsa MSin en çok para edecek kısmının MSN anlık mesajlaşma sistemi olduğu tespit edilmiş(şuna bakın ki bedava). ubuntu ile tanışmam teknoloji konusunda ufkumu açtı hatta doktora tezimi teknoloji ve hatta açık kaynak tabanlı teknolojiler ve yaratıcı yıkım  olarak belirledim bile sayılır. ben burda kendim için bir seçenek açamadığımdan politik olana oyumu veriyorum

atomkarinca

Bu ankette herhalde bir kaç şık işaretlenebilmeli çünki insanlar genelde tek bir sebeble linux kullanmıyor.

heartsmagic