Lxde'de Ses Kısma/Yülsetme Tuşlarına Bastığımda Bildirim Görünmüyor

Başlatan XRumer, 06 Kasım 2013 - 13:30:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Bugün Lxde masaüstü ortamına sahip Lubuntu 12.04 LTS sürümüne geçtim. Bütün fn tuşlarının fonksiyonları çalışıyor. Ekran parlaklığını kısma yükseltme tuşlarına bastığımda bu görevi yerine getiriyor ve ekranın ortasında seviyeyi de gösteriyor. Ama ses kısmada aynı şey olmuyor. Ses kısma/yükseltme tuşlarına bastığımda görevi yerine getiriyor ama bildirim göstermiyor. Bu sorunun bir çözümü var mı?

guopx

http://forum.lxde.org/viewtopic.php?f=8&t=31891 Bunu denediniz mi?
Verilen ugulamayı kaynak koddan derleyip kısayolları /lubuntu-rc.xml içine ekliyoruz.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

XRumer

O komutlar, ses kısma/yükseltme/açma tuşları çalışmayanlar için. Bende çalışıyor ama ekranda bildirim görünmüyor.

XRumer

/usr/share/dbus-1/services/ dizininde indicator-sound.service diye bir dosya yokru ama kendim bir tane düzenledim. Dosyayı ilk seferinde hatalı oluşturdum ve oturum açılmaz hale geldi. Sistemi Live USB'den açtım ve dosyayı düzelttim. Oturum tekrar açılır hale geldi. Ama masaüstü altüst oldu. Neyse, sonra o sorun da atlatıldı.

Daha sonra dosyayı doğru oluşturdum ama hiçbir işe yaramadı. Olmuyormuş yani.

guopx

Lxde hangi notification yazılımını kullanıyor?
dpkg -l | grep notif çıktısı nedir?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

if

XRumer

Alıntı yapılan: guopx - 08 Kasım 2013 - 00:29:03
Lxde hangi notification yazılımını kullanıyor?
dpkg -l | grep notif çıktısı nedir?

İşte çıktısı:
okan@SamsungR580-Lubuntu:~$ dpkg -l | grep notif
ii  gir1.2-notify-0.7                    0.7.5-1                                 sends desktop notifications to a notification daemon (Introspection files)
ii  libevent-2.0-5                       2.0.16-stable-1                         Asynchronous event notification library
ii  libnotify4                           0.7.5-1                                 sends desktop notifications to a notification daemon
ii  libstartup-notification0             0.12-1ubuntu1                           library for program launch feedback (shared library)
ii  libzephyr4                           3.0.1-1                                 Project Athena's notification service - non-Kerberos libraries
ii  notification-daemon                  0.7.3-1                                 daemon for displaying passive pop-up notifications
ii  python-notify                        0.1.1-3                                 Python bindings for libnotify
ii  update-notifier                      0.119ubuntu8.6                          Daemon which notifies about package updates
ii  update-notifier-common               0.119ubuntu8.6                          Files shared between update-notifier and other packages
ii  vlc-plugin-notify                    2.0.8-0ubuntu0.12.04.1                  LibNotify plugin for VLC