[Çözüldü] Packard bell tj-65 gt240m kapanma sorunu

Başlatan greed, 04 Kasım 2013 - 00:05:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

O zaman Bumblebee'ye falan gerek yok. Kararma sorununu çözer mi bilemiyorum ama elle sürücü kurulumu deneyebilirsin elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

greed

13.10 a yükseltip bu kodlarla sürücüyü kurdum şu an açıldıktan sonra boot olmama sorunu oluyor ama çok nadiren. O yüzden başlığı çözüldü olarak değiştirebilirim.

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

http://www.upubuntu.com/2011/09/how-to-overclock-nvidia-graphics-cards.html ayrıca burada bulunan kodla overclock seçeneğini aktif edip nvidia'dan gpu değerlerini aşağı çektim. Bu sayede oyunlarda ortaya çıkan kapanma sorunu da halloldu. Umarım aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara bu konu yardımcı olur zira ben bu sorundan çok çektim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

heartsmagic

Eğer sorunun çözüldüğünü düşünüyorsan etiketleyebilirsin elbette başlığı. Açılmama sorunu ne şekilde oluyor peki?

greed

etiketlemeyi nasıl yapıcağmı bulamadım :D  açılmama sorunu genelde boottan sonra loginde veya logini geçince (hangisi olduğunu bilmiyorum çünkü otomatik giriş yapıyorum) siyah ekran geliyor ne imleç ne de başka bi şey var. ardından donuyor ctrl+alt+f1 bile açılmıyor. İnternette bazen bu sorunun lightdm den olduğunu düşünenler olmuş o yüzden gdm de kurup denedim sonuç değişmedi sanırım ara ara oluşan bir sürücü hatası.

heartsmagic

Eğer etiketlemek istiyorsan: cozuldukonusu