Adobe Flash Player Kurulum Sorunu

Başlatan endless, 12 Ekim 2008 - 11:08:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

endless

Arkadaşlar neden bilmiyorum, bir süredir flash yüklemekte problem yaşıyorum. Mozilla kullanıyorum ama explorer'ı da kullandığımda kurulmamış gösteriyor. Zaten denetim masasından kontrol ettiğimde yanında çarpı işareti bulunuyor. Bir program engellemiştir düşüncesi ile format attım ama hâlâ kurulum olmuyor, otomatik yüklemiyor. El ile kur dediğimde ise kurulu oluyor gibi gösteriyor ama aslında kurulmamış. Nasıl kurabilirim, yardım lütfen.

Düzeltme: Noktalama işaretinden yoksun bir yazının anlaşılabilir olacağına inancı olan birisi var mı?

munirekinci

Burası windoz destek forumu değil ama. :)

ironic

münir gene de yardımcı olalım. ;)

Şöyle bir durum var. IE' de flash eklentisi ActiveX olarak çalışır. FF ve opera gibi tarayıcılarda ActiveX desteği olmadığından FF için yüklediğin flash'ı IE'de  kullanamazsın.

IE ile adobe'un sitesine gir. "Get adobe flash Player" ı tıkladığında site seni doğru flash sürümüne yönlendirir. Yükleme dosyasını indir. Bütün tarayıcıları kapatıp flash'ı yükle.

endless

öncelikle yardımın için teşekkür ederim arkadaşım malesef işe yaramadı ama hala kurulum gerçekleşmiyor burası neyin formu bilmiyorum google aynı başlığı yazıp arattığımda karşım açıkan düzgün forumlardan biri buydu bende üyelik yapıp yardım istedim tekrar teşekkür ederim ironic cvp yazmış olman bile yeterli

Xenophobia

Burası Ubuntu forumu @endless, kısacası sen ilahi bir şekilde bu forumdasın. :)

Öncelikle şuna inan Ubuntu denen sistem Windows gibi bir sistem değildir. Çok daha özgürdür ve her istediğini yapabilirsin.

Üstelik kullanması hiç de zor değildir, sen bunları Windows üzerinde yapabiliyorsan burada hayli hayli yaparsın.

Bence eline geçen bu fırsatı forumdaki bazı kısımları dolaşarak değerlendirmelisin.

Örneğin nedir bu Ubuntu diyorsan kendi kendine sana incelemen için bir iki kaynak göstermek istiyorum.

Görsel olarak kullanacağın sistemin neye benzediğini görmek istiyorsan bu link'e tıklayabilirsin.

Bunların her birinin nasıl yapıldığını forumda bulabilir, takıldığın her konuda destek alabilirsin.

Bence bu fırsatı kullanmalısın :)

ironic

Yardım isteğinizi boş çevirmeyelim , bildiğim kadarıyla yanıt vereyim. Sanırım video falan seyrettiğinizde flash hatası ekrana beliriyor. Bu konuda daha önce başka bir forumda benzer sorun için araştırma yapmıştım. Sorun bir flash player hatası. Adobe'a raporlanmıştı. Eğer işlemciniz düşükse flash'ın eski sürümlerini yüklemeyi deneyin. Ayrıca özel mesaj ile de sorununuza yardımcı olmaya çalışırım. ;)

eren

Windows kullanıcıları forumu sardılar. :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

tufan scothbrite

Haha olaya bak. İş çığırından çıktı sanırım :)