Sistem BIOS'ta USB den başlayacak ama direk ubuntu ya giriyor.

Başlatan Alemdar, 02 Kasım 2013 - 00:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alemdar

Merhabalar.Ubuntu yu kaldırmak istiyoruz.BIOS'ta boot seçeneği USB seçili olmasına rağmen usb okunmuyor direk ubuntu açılıyor.Yardım edebilir misiniz?

burk

@Alemdar şu durumda USB'ye imajı doğru yaktığınızdan emin olun, ayrıca olmazsa bu işlemi bir de CD ile deneyin ancak BIOS menüsünden CD'yi seçmeyi unutmayın.

Alemdar

Makineye Win 8 kuracağız Win 7 USB Tool ile aktardık.sorun olacağını sanmıyorum ama .

Dosyanın boyutu 7 GB olduğu için USB kullanıyoruz

burk

Ubuntu'nun başlangıç diski oluştur seçeneğini de kullanıp deneyin. Ayrıca Farklı bir USB yuvasını kullanmayı da deneyin.

heartsmagic

@burk yine yanlış anlamış sanırım, mesele Windows kurulumu ve ilgili USB bellekte bir Windows kalıbı mevcut?

@Alemdar, sorunun Ubuntu ile ilgisi yok aslında.

1. Ya USB bellekten başlatamıyorsun sistemi,
2. Ya da başlattığın bellekteki dosyalar sistemi açamıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

@heartsmagic başlangıç diski oluştur programından sadece Ubuntu oluşturulmuyordu diye hatırlıyorum, yani meseleyi yanlış anladığımdan değil belki yanlış biliyorumdur.

heartsmagic

Ubuntu'daki uygulama mı? Windows yoktur orada muhtemelen. Varsa kenara not etmem lazım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Evet, Ubuntu başlangıç diski programından bahsediyorum, ben onu işletim sistemi farketmeksizin kullanılabilir diye hatırlıyorum :)