Microsoft Office

Başlatan ugurcanka, 29 Ekim 2013 - 22:08:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ugurcanka

Merhaba yeni ubuntu kullanıcısıyım.Okuduğum alanda gördüğüm paket programlar dersinde maalesef libre office yeterli olmuyor.Sınavlarda microsoft office programının en ince ayrıntısına kadar sorular çıkıyor.

Bu nedenle ubuntu 13.04 sürümünü kullandığım bilgisayarımda Microsoft Office nasıl kullanabilirim ?

Sanal makineyle  uğraşmak istemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

siberoloji

wine kurup içine Microsoft office kurmak bir seçenek olabilir.

denizhansaglam

Ben wine sayesinde windows kullanırken alıştığım birçok programı ubuntu üzerinde çalıştırıyorum. Microsoft office programı da dahil. Size önerim budur. Umarım işinizi görür.

alorak

Alıntı yapılan: denizhan8 - 03 Kasım 2013 - 20:32:13
Ben wine sayesinde windows kullanırken alıştığım birçok programı ubuntu üzerinde çalıştırıyorum. Microsoft office programı da dahil. Size önerim budur. Umarım işinizi görür.

Hangi MS ofis sürümünü, hangi wine sürümü altında çalıştırıyorsunuz tam olarak? Özellikle excel için sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştınız mı aktif kullanıyorsanız?
özgürlük için

emrah_13

Alıntı yapılan: alorak - 04 Kasım 2013 - 11:56:21
Alıntı yapılan: denizhan8 - 03 Kasım 2013 - 20:32:13

Hangi MS ofis sürümünü, hangi wine sürümü altında çalıştırıyorsunuz tam olarak? Özellikle excel için sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştınız mı aktif kullanıyorsanız?

Office 2010 sürümünü kullanabilirsiniz. Yalnız "iso" dosyasından yükleyemezsiniz. "İso" dosyasını bir klasöre çıkarın ve "PlayonLinux" programı vasıtası ile yükleyin. "PlayonLinux" programını açtığınız zaman yukarıdaki panelden şu sıralamayı izleyin: "Kur-(açılan pencereden) Ofis-Microsoft Office 2010.

Daha sonra kurulum esnasında "setup" dosyası istenilecektir. Bu dosyayı işaretleyin ve "tamam" seçeneğini seçin. Ben defalarca bu şekilde kurdum. Bu zamana kadar hiçbir problemle karşılaşmadım.
Gönül neyi severse güzel odur.

alorak

Alıntı yapılan: emrah_13 - 06 Kasım 2013 - 20:14:08

Office 2010 sürümünü kullanabilirsiniz. Yalnız "iso" dosyasından yükleyemezsiniz. "İso" dosyasını bir klasöre çıkarın ve "PlayonLinux" programı vasıtası ile yükleyin. "PlayonLinux" programını açtığınız zaman yukarıdaki panelden şu sıralamayı izleyin: "Kur-(açılan pencereden) Ofis-Microsoft Office 2010.

Daha sonra kurulum esnasında "setup" dosyası istenilecektir. Bu dosyayı işaretleyin ve "tamam" seçeneğini seçin. Ben defalarca bu şekilde kurdum. Bu zamana kadar hiçbir problemle karşılaşmadım.

Mesajımdan sonra playonlinux ile ben de kurdum. Oldukça güzel. Birkaç ek gerekiyor düzgün kullanmak için ama el mahkum bazı durumlarda ms office kullanmak gerekiyor tabi.
özgürlük için