[Çözüldü] phpmyadmin " Yapılandırma dosyasında yanlış izinler, herkesçe yazılabilir ..."

Başlatan skyprotector, 29 Ekim 2013 - 16:42:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skyprotector

Yapılandırma dosyasında yanlış izinler, herkesçe yazılabilir olmamalıdır!

hatası alıyorum.

Pek çok kez izinleri ayarladım. Forbidden hatası aldım.

Şu anda /opt/lampp klasörüne

sudo chmod 777 -R /opt/lampp iznini verdim. Fakat hala phpmyadmini ayarlayamadım.

burk

@skyprotector izinleri "fazla" vermişsiniz, hangi anlatımda bu izinleri bu şekilde kullanın diyor? 

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

skyprotector

Alıntı yapılan: burk - 29 Ekim 2013 - 17:00:17
@skyprotector izinleri "fazla" vermişsiniz, hangi anlatımda bu izinleri bu şekilde kullanın diyor?

İlk Lampp'ı kurduğumda klasör ve dosya oluşturamıyordum. Bende kendim vermiştim 777'yi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2013 - 17:47:14

Alıntı yapılan: dewilman - 29 Ekim 2013 - 17:06:16
777 yerine 775 deneyin bir de...

sudo chmod  775 -R /opt/lampp

komutunu verdiğimde

phpMyAdmin 'e Hoş Geldiniz

Hata
MySQL çıktısı: Belgeler

#2002 - Permission denied
Sunucu yanıt vermiyor (ya da yerel MySQL sunucusunun soketi doğru olarak yapılandırılmadı).
Yapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu.

hatasını alıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2013 - 18:46:51

Lampp'ı kaldırdım. Yeniden kurdum ama hala aynı hatayı alıyorum

phpMyAdmin 'e Hoş Geldiniz

Hata
MySQL çıktısı: Belgeler

#2002 - Permission denied
Sunucu yanıt vermiyor (ya da yerel MySQL sunucusunun soketi doğru olarak yapılandırılmadı).
Yapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2013 - 20:39:30

İlginçtir ki o kadar komut yazmama rağmen

sudo chmod 755 /opt/lampp/phpmyadmin -R

komutundan sonra phpmyadmin açıldı.

siberoloji

yakusha

config.inc.php dosyasında 777 izni verilirse bu hata oluşuyor/uyarı karşımıza çıkıyor.

ben depodan değil localhost dizinine indirip kurduğum phpmyadmin de bu hatayı yaşamıştım. config.inc.php dosyasınının yazma izinlerini kaldırarak uyarıdan kurduldum.

Artık bu forumu kullanmıyor.

arpia

Alıntı yapılan: dewilman - 29 Ekim 2013 - 17:06:16
777 yerine 775 deneyin bir de...
Çoğu anlatımda bu 777'ye denk geliyoruz. Kim çıkardı bunu bilmiyorum ama biri kurulumu/sorunu geçemeyince vermiş 777'yi, sonra bütün anlatımlara koymuş.

bugra9

meftunca

Hayırlı akşamlar
Ubuntuda hala acemiyim belki kolay bir çözümü vardır bilmiyorum ama phpmyadminde
Alıntı YapYapılandırma dosyanız içinde tanımlanmış denetim kullanıcıları için bağlantı başarısız oldu.
"
hatası alıyorum. Araştırmalarım beni sonuca götürmedi konu hakkında bana yardımcı olabilecek birileri varsa memnun olurum.

"bu arada konu açıldığı için teşekkür ederim"
Binlerin arasında tekleri yaşamak, bir bardak çayın bulutara yükselememesi kadar hazin olsa gerek ismail abiiii !!!

hooooop !!! meftun

heartsmagic

İkinci defa sorulmuş aynı soru, bu başlığı kapatalım. @meftunca, bilgilendirme olarak söylüyorum, sorunlarını tek başlıkta paylaşman yeterli. Gören olduğunda emin ol yardımcı olmaya çalışacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.