[Çözüldü] Ubuntu`yu kaldirmak istiyorum

Başlatan Sirayet, 29 Ekim 2013 - 12:31:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sirayet

Merhaba,

Windows 8'in yanina kurdugum Ubuntu baslangica Grub ekranini getirdi ve Windows'u gostermiyor. Windows'a giremedigim icin Ubuntu'yu tamamen kaldirmak istiyorum. Ubuntuyu tekrar kurmak icin baska adimlari izlicem, yardimci olur musunuz?

arpia

Tekrar Ubuntu kurmanıza gerek yok.
"Grup ekranında windows yok" şeklinde arattığınız zaman başlıkları inceleyebilirsiniz.

Sirayet

Her birini inceledim hatta yeni baslik bile actim ancak sonuc yok. Sadece kaldirmak ve sonradan USB CD veya baska bir yolla kurulum yapmak istiyorum. Bi yolu var mi acaba

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2013 - 12:54:31

Sanirim harddiskte bolum ayirmadan kurmusum cunku Disk Image Mounter programinda 500GB hdd ext4 olarak gozukuyor. SWAP alanini formatladim ancak Ubuntuyu ayiramiyorum

alquirel

Alıntı yapılan: Sirayet - 29 Ekim 2013 - 12:45:49
Sanirim harddiskte bolum ayirmadan kurmusum cunku Disk Image Mounter programinda 500GB hdd ext4 olarak gozukuyor. SWAP alanini formatladim ancak Ubuntuyu ayiramiyorum

Bu durumda siz Ubuntu'yu Windows'un yanına değil yerine kurmuş oluyorsunuz büyük ihtimalle. Yani Ubuntu'yu kaldırsanız bile karşınıza bir Windows çıkamayacak. Eğer bilgisayarınızın recovery tarzı bir bölümü/seçeneği varsa veya elinizde bir Windows kurulum diski varsa ancak bu yolla tekrar Windows'a ulaşabilirsiniz.

Sirayet

Alıntı yapılan: alquirel - 29 Ekim 2013 - 13:01:35
Alıntı yapılan: Sirayet - 29 Ekim 2013 - 12:45:49

Bu durumda siz Ubuntu'yu Windows'un yanına değil yerine kurmuş oluyorsunuz büyük ihtimalle. Yani Ubuntu'yu kaldırsanız bile karşınıza bir Windows çıkamayacak. Eğer bilgisayarınızın recovery tarzı bir bölümü/seçeneği varsa veya elinizde bir Windows kurulum diski varsa ancak bu yolla tekrar Windows'a ulaşabilirsiniz.

Yani tamamen formatlamam gerekir. D diskimi kurtarabilme olanagim var mi peki.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2013 - 13:22:43

Neyse yapabilecek bir şey yok tekrar format atıcam. Teşekkürler.