Skype ses sorunu ve ubuntu üst paneldeki ses ayarının kaybolması

Başlatan zerrebey, 26 Ekim 2013 - 20:54:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zerrebey

Merhabalar..
Ubuntu 13.10 yüklü bilgisayarımda skype görüşmesinde ses sorun olunca sorunun pulseaudio olduğunu düşünüp yazılım merkezinden kaldırdım.
Ardından skype de ses sorunun çözüldüğünü gördüm sevindim.
Ancak bu sefer üst panelde bulunan ses ayar ikonu yok oldu.. Bilgisayarda ses sorunu olmamasına karşın ses ayarlarını sınama butonun çalışmıyor ve ses aygıtları gözükmüyor. Bu sorunları nasıl çözebilir sesi alçaltıp yükseltmek ve rhythmbox gibi programların ayarlanmasını kolaylaştıran bu ikonu ubuntu üst panele geri nasıl getirebilirim.. Saygılar..

Yedionbir

sudo apt-get install indicator-sound

komuttan sonra, oturum kapatıp açın

heartsmagic

Ancak orası Pulseaudio'ya bağlıdır büyük ihtimalle. O bölümden vazgeçerim diyorsan ses ayarlarını yapacak başka bir şey bulabilirsin. Fakat Pulseaudio'nun tamamen kaldırıldığına emin misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zerrebey

Sağolun ama  komut bu sonucu verdi...
:~$ sudo apt-get install indicator-sound
'sudo' komutu bulunamadı, şunu mu demek istediniz:
'sudo' paketinden 'sudo-ldap' komutu (universe)
'sudo' paketinden 'sudo' komutu (main)
sudo: komut bulunamadı..

Alternatif bir ses ayarlama programı bildiğiniz varsa o da olur..panelde ses ayarlamak rahat oluyor diye panelde olmasını istemiştim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ekim 2013, 13:05:06

Ardından başlangıçta şifre yazılan yerden şifreyi girsek dahi açılmamaya başladı.Başka sorunlarda meydana geldi.. Kurulum dvd'si kullanıp tekrar sistemi yüklemek zorunda kaldım.Dosyalar silinmediği için sevindim. Bazı programları tekrar yükledim o kadar.. Bu pulse ne işe yarar niye yüklü idi bilgisayarda anlamadım..Şuan yüklü değil sorunda yok..
Teşekkür ederim ilginize...