JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapamaya son

Başlatan Eren, 14 Ekim 2008 - 00:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: esrama - 08 Haziran 2009 - 14:55:26
Normalde bilgisayarı kapattığımda modemin ip sini değiştimesi lazım. Mesela windowsta şu anda öyle.
Ubuntu için modemin fişini kablosu çekip taktıktan sora bile aynı ip geliyor. Yeniden de başlatıyorum. Her yolu denedim olmuyor.

Hayır bilgisayarın kapanması yeni IP almayı sağlamaz. Bu normal değil kısacası. Modem açık olduğu veya kendisine IP adresi yenileme isteği gitmediği sürece IP adresin değişmez.

Windows'ta bu böyle oluyorsa durum anormal demektir. Eğer bir yazılım vs. kullanıyorsan bu neden oluyor olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

Ben bildim bileli benim windows böyle ve hiçbir program kullanmıyorum. Şimdi dinamik ip ve statik ip var bildiğim kadarıyla. Şu anda windows dinamik ip kullanıyor ve ip her yeniden nete bağlanışımda değişiyor. Oysa ubuntuda bir ip ayarlanmış ve sürekli onu kullanıyorum (static). Yanlış biliyor olabilirim ama şu anda benim durum böyle diye düşünüyorum. Şimdi benim Ubuntuyu dinamik ip ye ayarlamam gerek ama nasıl ?

heartsmagic

esrama

hayır usb değil.
siz pc yi resetlediğinizde veya modemi resetlediğinizde rapidden indiremiyormusunuz ?

heartsmagic

Beni boşverelim zira IP değiştirmem gerekmiyor.

Şimdi şunu kesinleştirelim. Bilgisayar veya sistem yeniden başladığında değil, modem yeniden başladığında IP değişir. Kısacası sendeki Windows tarafında olan şey normal değil ne yazık ki. Haliyle nasıl oluyorsa Windows'la beraber modem kapanıp açılıyor demektir. Bu rapid gibi bir durumda yararlı olabilir ancak normal şartlar altında sevimsiz bir olaydır.

Senin yapacağın şey sistemi başlatmadan rapid'den bir şey indireceğin zaman modemi yeniden başlatmak veya yapabiliyorsa bunu JDownloader'a yaptırmak olmalı.

esrama

Çok çok özür diliyorum. Ufak bir yanlış bilgi vermişim. Ben modemi resetleyince rapidden indiremiyorum (ve ip de değişmiyormuş). Ancak yeniden başlattığım zaman oluyor. Tabi ubuntuda bu da olmuyor.
(bu yanlış bilgiyi veridm çünkü nasıl oluyordu bilmiyorum ama eskiden gerçekten de durum böyleydi. Hatta sadece modeme reset atıp rapidden indirmeler yapıyordum)

http://www.silik10.com/kablonette-ip-degistirmek

Buradada bahsedilmiş. ama bir çözmü varki ben uygulayamıyorum (ubuntuda)

heartsmagic

Ben de özür dileyeyim bağlantının neyle yapıldığını sormamıştım :) Kablonet olayları biraz farklıymı. Senin yapacağın Ubuntu altında IP yenileyip modemi kapatıp açmak gibi görünüyor buradan.

esrama

İp yenilensinde :) modem açılıp kapanırmı orası beni ilgilendirmiyor.. Ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Zaten verdiğim linkte anlatılan çözüm ip yi windowsta değiştirmedi :( Bu yüzden şimdilik biraz zor gözüküyor.

heartsmagic

Dediğim gibi kablonette tam olarak işler nasıl yürüyor bilemiyorum. Senin verdiğin bağlantıda anlatılan şey, Windows üzerinden IP yenileyerek modemi yeniden başlatmak gibi görünüyor. Neden bir de Windows üzerinden IP yeniliyoruz anlamış değilim ancak tek yolun bu olduğu söylenmiş.

eorkun

merhaba  jdownloaderi burada anlatılan şekilde kurdum hatta firefoxa bir plugin bile ekledi. yine buradan aldığım yardımla rapid premium şifremide girdim. fakat bir linke sağ tıklayıp jdownloader ile indir dediğimde hiç bir hareket olmuyor. Jdownloader hiç birşey indirmiyor..

heartsmagic

Bağlantılar eklenir, senin bağlantıların eklendiği bölüme gidip, sağ tıklayıp bunları indirmek için tekrar onaylaman lazım. Ardından indirme başlar.

askinj

Arkadaşlar jdownloader ın eski versiyonunda otamatik modem tanımlama vardı . Bu yeni versiyonunda göremedim. Bir bilen varmı. Tanımlama yap deyince modemin giriş sayfasını açıyor. Daha önce kendi deneyerek tanımlıyordu.

FıratikUS

router tanımla diye bir yer var ordan yapılıyor bildiğim kadarıyla.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

askinj

Doğru var . Kullandığım zaman modemin veb giriş sayfasını açıyor. Eski versiyonda kendi tarayıp uyguluyordu.

Artikozgurum

Ben de gwget - download manager isimli yazılımını kullanıyorum.

21st

programı indirdim ve açtım , başta güncelleme yapılması gerektiği yazdı
güncelleme %100'a kadar geliyor ardından tekrar %29'a geçiyor bir türlü ilerlemiyor
Ne yapmalıyım ? güncelleme ekranından kurtulmanın bir yolu yok mu ? Ne ilerliyor ne de açılıyor  :D

agritux

21st

Alıntı yapılan: sessizce - 11 Haziran 2009 - 23:49:39
Programı nasıl çalıştırdınız ?

sağ tıkla open with sun java 6 runtime ile

biraz önce bilgisayarı kapatıp açtım ve tekrar denedim bu kez güncelleme istemedi ve açıldı  :)
denemek için bir dosya indirmeye çalıştım ama rapidshare'de olduğu gibi 15 dakika bekletti
Ben mi bir şeyleri yanlış yaptım anlamadım , listeye linkli ekledim ve başlattım

teşekkürler :)

agritux

Alıntı yapılan: sessizce - 01 Mayıs 2009 - 15:13:28
Jdownloader in tüm özelliklerinden sorunsuz yararlanmanın yolunu öğrendim :=)
bende link listesi siliniyordu , ayarlar gidiyordu ve birkaç sorun vardı. ama bu yolla tüm sorunlar ortadan kalktı.

masaüstüne sağ tıklayıp başlatıcı ekle diyoruz,
uygulama adı yazıyoruz
ikon ekliyoruz

komut ise şöyle olmalı

java -Xmx512m -jar /neredeyse/orayı/yaz/JDownloader.jar

kurdum tüm özelliklerinden sorunsuz faydalanabiliyorum. Bu harika oldu :)

EK: kısayol oluştururken dikkat edilecek bir nokta var; versiyondan sonra ''/'' işareti eklemelisiniz.
kendimden örnek verecek olursam:

java -Xmx512m -jar /media/BIG/JDownloader\ 0.4.936/JDownloader.jar

21st

peki bir sorum daha var bulunduğu yeri yazarken home/kullanıcıadı vs. kısmını ekleyecekmiyiz ?
yoksa şu şekilde mi ?

[code]java -Xmx5152m -jar /Masaüstü/jdl\ 0.6.111/JDownloader.jar

versiyon 0.6.111
bulunduğu klasörde : jdl
komutu yukardaki şekilde yazdım ama bir yerde eksik var sanırım , çalışmadı

teşekkürler

düzenleme :

kısayol için komutu :

[codejava -jar /home/21st/JDownloader/JDownloader.jar[/code]

şeklinde yazdım ve program açıldı :) şimdi işe yarar mı ? yoksa komutu verdiğin şekilde mi yazmak gerek ? :)

agritux

sen bana program neredeyse dizinini tam olarak yaz ben sana komutu vereyim

21st

agritux

klasörün adı tam olarak JDownloader mi yoksa versiyonu da yazıyor mu?
JDownloader.jar ın olduğu dizini istiyorum tam olarak

21st

hayır versiyonu yazmıyor klasörün adı JDownloader
bulunduğu yerde burası :
/home/21st/JDownloader

agritux

masaüstüne sağ tıklayın, başlatıcı ekle deyin. komut kısmına bunu yazın. adına da istediğinizi yazın
java -Xmx512m -jar /home/21st/JDownloader/JDownloader.jar