JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapamaya son

Başlatan Eren, 14 Ekim 2008 - 00:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yusuff

Uzun süredir kullanıyorum, çok memnunum bu güne kadar tek bir sorun bile yaşamadım.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

heartsmagic

Alıntı yapılan: btermeli - 09 Temmuz 2009 - 19:48:09
Dosya boyutu uyuşuyor ama .rar dosyasının içi boş çıkıyor.
1.sini kendim siteden tıklayıp,indirdim. Ama 2. denemede sınırı aştınız dedi.
O yüzden bu program ile denedim ama nafile, bu da boş çıkarıyor :)

Açıkçası kendi hesabımla kullandığım hiçbir indirme sorun yapmıyor. Ücretsiz indirmeler hakkında ne yazık ki yorum yapamayacağım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Ben ücretsiz indirmede de, premium ile indirmede de hiç sorun yaşamadım. Ne yaptığınıza, hangi yolu izlediğinize dair biraz bilgi verirseniz belki yardımcı olabiliriz.

ceddiguzel

Sevgili @Eren'in bu güzel topiğine kadar haberim yoktu

Bende o günden beri kullanıyorum ama ben kurmadım açıkcası

Yazılım java destekli platformlarda çalışdığı için ilgili dosyanın içine girip

java -jar JDownloader.jar

Komutunu verdiğiniz zaman yazılım zaten çalışıyor

Dahası masa üstünüzde bir kısayol oluşturup komut bölümüne

java -jar /dosyayolu/JDownloader.jar   girerek yazılımı çalıştırabiliyorsunuz

Yazılım ile ilk yapılandırmaları geçtikten sonra tavsiyem Yapılandırma  > > Tekrar Bağlan yolunu takip ederek modeminizi tanıtmanız

Aslında bu görüldüğü kadar zor bir şey değil

Ben ilgili yolu takip edip Tekrar Bağlan Betiği Yarat sekmesinden hareket ettim

Önünüze tekrar bağlan kaydedici penceresi çıkıyor .
Buraya modeminizin ip'si verip başlat diyorsunuz . Karşınıza internet tarayıcınızın penceresi çıkıyor
Modeminizin user ve parolasını girince önünüze gelen sayfadan modeminize reset atıyorsunuz
Benim modem ip'im 192.168.1.1 kullanıcı adı ve parolam admin & admin 

Modemin tarayıcı penceresinde zaten yapılandırılmış olan modemin herhangi bir ayarına dokunmadan next next  diyerek (bende quick start altında) modeminize reset atıyorsunuz

Yazılım bunu kaydediyor ve kaydederken betiği oluşturuyor . Size kaydedeyim mi diyor ve siz evet dediğiniz anda bir daha rapit için modem resetlemeye gerek yok

Açıkcası çok memnunum ve torrent hariç şu anda en büyük gözdem rapid

Tekrar herkese teşekkür ederim

Not : Bunu bir ara resim ile destekleyip wiki için hazırlayacağım . İnşallah bir faydası olur

Gençfuat

Arkadaşlar arka plana düşmesini nasıl engelliyebiliriz hangi ayarlardan yapabiliriz?
böteci

agritux

Baktım her sayfada mutlaka bir kişi nasıl çalıştırılacağını soruyor, her sayfaya ayrı ayrı anlatmaktansa bir kez en ufak ayrıntısına kadar anlatıyorum.

ilk olarak sistemimize javamızı kuruyoruz...
sudo apt-get install sun-java6-jre

Daha sonra programı indiriyoruz (linux versiyonunu indirin)
http://jdownloader.org/download/index

İndirdiğimiz sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayıp buraya aç diyoruz...
İçinden çıkan dosyanın sonundaki sayıları siliyoruz. Sadece JDownloader olacak ismi.
Yani JDownloader 0.6.193 ise çıkan dosyanın adı, yeniden adlandır deyip JDownloader yapıyoruz.
Daha sonra yeniden adlandırdığımız dosyayı kesip, /home/kullanıcı_adınız/ içerisine yapıştırıyoruz.

Programı çalıştırabilmek için masaüstüne sağ tıklayıp başlatıcı oluştur diyoruz.
Adına JDownloader yazıyoruz
Komut kısmına java -Xmx5152m -jar $HOME//JDownloader/JDownloader.jar yazıyoruz.
ikon için  şu ikonu  /home/kullanıcı_adınız/ içerisine kopyalayıp başlatıcı oluşturduğunuz yerde seçip kullanabilirsiniz.

Tüm olay bu.

Modemin kendini resetlemesi için ise;

modeminizin marka modeli burada mevcutsa, mevcut olan scriptleri kullanabilirsiniz.
http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/scripts?s=lng_en

Eğer mevcut değilse, burada ayrıntılı biçimde nasıl script oluşturacağınız anlatılmış.
http://jdownloader.org/tr/knowledge/wiki/reconnect/reconnect-recorder

Herşey çok kolay biraz başarmak istemeniz yeter.

ironic

Alıntı yapılan: Gençfuat - 16 Ağustos 2009 - 13:51:14
Arkadaşlar arka plana düşmesini nasıl engelliyebiliriz hangi ayarlardan yapabiliriz?

Her zaman diğer pencerelerin üstünde mi kalsın istiyorsun?

agritux

Alıntı yapılan: Gençfuat - 16 Ağustos 2009 - 13:51:14

Çalıştırdın demek :D

agritux

setare

Alıntı YapArkadaşlar arka plana düşmesini nasıl engelliyebiliriz hangi ayarlardan yapabiliriz?

arkadaşlar gençfuat ın sorusun yanıtını ben de merak ediyorum. yani programı küçült yaptığımızda sistem tray'e gidiyor. Bir de programın sistem tray'deki simgesine çift tıklıyorum zor açılıyor  :-\ sağ tık göster-gizle seçeneği neden koymamışlar  :o

agritux

sistem çekmecesine gitmesini istemiyorsan, eklentilerden minizme tray gibi bir eklenti var onu devre dışı bırakmalısın.

setare

Alıntı yapılan: sessizce - 25 Eylül 2009 - 23:06:20
sistem çekmecesine gitmesini istemiyorsan, eklentilerden minizme tray gibi bir eklenti var onu devre dışı bırakmalısın.
sessizce teşekkürler  :-* Tepsi ikonu varmış onu devre dışı bırakınca oldu :)

agritux

tab

Alıntı yapılan: sessizce - 16 Ağustos 2009 - 14:19:16
Baktım her sayfada mutlaka bir kişi nasıl çalıştırılacağını soruyor, her sayfaya ayrı ayrı anlatmaktansa bir kez en ufak ayrıntısına kadar anlatıyorum.

ilk olarak sistemimize javamızı kuruyoruz...
sudo apt-get install sun-java6-jre

Daha sonra programı indiriyoruz (linux versiyonunu indirin)
http://jdownloader.org/download/index

İndirdiğimiz sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayıp buraya aç diyoruz...
İçinden çıkan dosyanın sonundaki sayıları siliyoruz. Sadece JDownloader olacak ismi.
Yani JDownloader 0.6.193 ise çıkan dosyanın adı, yeniden adlandır deyip JDownloader yapıyoruz.
Daha sonra yeniden adlandırdığımız dosyayı kesip, /home/kullanıcı_adınız/ içerisine yapıştırıyoruz.

Programı çalıştırabilmek için masaüstüne sağ tıklayıp başlatıcı oluştur diyoruz.
Adına JDownloader yazıyoruz
Komut kısmına java -Xmx5152m -jar $HOME//JDownloader/JDownloader.jar yazıyoruz.
ikon için  şu ikonu  /home/kullanıcı_adınız/ içerisine kopyalayıp başlatıcı oluşturduğunuz yerde seçip kullanabilirsiniz.

Tüm olay bu.

modeminizin marka modeli burada mevcutsa, mevcut olan scriptleri kullanabilirsiniz.yardımcı olabilir misiniz?

Eğer mevcut değilse, burada ayrıntılı biçimde nasıl script oluşturacağınız anlatılmış.

arkaslar bu programı onerdiler forum da ama ben calıstıramadım.

tab

@ironic sunu belirtmek istiyorum resimi indirdikten sonra ne yapacağım burada pek birsey anlayamadım.

ironic

Tam anlayamadım. Resim ?

o komutlarla inidirip kuruyorsun. Daha sonra da istediğin bir yere kısayol oluşturuyorsun. Kısayol oluşturma bu başlıktaki önceki iletilerde anlatılıyor.

tab

Alıntı yapılan: sessizce - 16 Ağustos 2009 - 14:19:16

Tüm olay bu.

modeminizin marka modeli burada mevcutsa, mevcut olan scriptleri kullanabilirsiniz.

buradan sonrasını yapamıyorum

ironic

Kurulumla zaten içinde simgesi geliyor.

başlatıcı oluştururken soldaki simgeye tıkla. şu dizine git.

/home/kullanıcı_adın/.jd/jd/img/logo

tab

sole bir hata çıktı:

Uygulama başlatılırken bir hata oluştu.
Ayrıntılar: "/home/tab/.jd/jd/img/logo" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)

ironic

Bendeki başlatıcı ayarı bu şekilde. Kendine göre ayarları uyarlayıp dene.

tab

@ironic ilgine hayranım :)

cok tesekkür ederim.biraz arastırdım ve sole yaptım..

komut kısmına

java -jar '/home/Kullanıcı_Adınız/JDownloader/JDownloader.jar'

resimi internetten bir daha indirdim ve yeniden yapılandırınca oldu cok tesekkür ederim..

suan calısıyor insallah bir sorun cıkmaz.

ironic

Teşekkürler. Ben kurulumu verdiğim bağlantıyla yaptığını sanmıştım. Neyse sorunu hallettiğine göre sorun yok. Bu arada @tolga ali göreceğin üzere forum bir bilgi hazinesi.. aradıkça çoğu şeyin yanıtı bir yerlerden çıkıyor.  :) Aramanın gücü.. !  ;)

miles

Linuxa geçtiğimde Jdownloader ile downloada devam edemiyorum. Sepeb devam edilen downloadın dizin adresinin farklı olması. Bu durumda ne yapabiliriz ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: miles - 24 Aralık 2009 - 15:07:01
Linuxa geçtiğimde Jdownloader ile downloada devam edemiyorum. Sepeb devam edilen downloadın dizin adresinin farklı olması. Bu durumda ne yapabiliriz ?

İndirilen parçaların dizin adreslerini değiştirebilirsin JDownloader'da.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.