Left 4 Dead Windows'ta Yavaş, Linux'ta Daha Hızlı!

Başlatan bigbang, 05 Ağustos 2012 - 10:03:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

odyssey

Yani yakında Ubuntu üzerinde Crysis, Pes, Need For Speed, DIRT yada Call Of Duty oyunlarını oynayabilecekmiyiz ?

XRumer

Alıntı yapılan: odyssey - 08 Ağustos 2012 - 18:28:01
Yani yakında Ubuntu üzerinde Crysis, Pes, Need For Speed, DIRT yada Call Of Duty oyunlarını oynayabilecekmiyiz ?

Ya bu oyunları oynayabileceğiz ya da en azından bundan sonra çıkan oyunları oynayabileceğiz.

yakusha

Bar Origin daha doğrusu NFS gelmesi bana yeter. Sonuçta Android ile uyumlu bir NFS sürümü gördüm, Linux için gelmesinden mutluluk duyarım.
Artık bu forumu kullanmıyor.

Gluskap

@travego0403, ben karıştırmıyorum. Ancak kullandığım devrik cümleler sebebiyle zor anlaşılıyor olabilir. Steam, Valve'a ait bir platform, dijital oyun satılan bir yer. Bunu herkes biliyor zaten. Steam kullanıcısı da bunu bilmiyorsa, ona diyecek bir şey kalmıyor zaten.

Benim anlatmaya çalıştığım şey şu. Valve doğal olarak geliştirdiği oyunları Steam'de pazarlıyor. Bu pazarlanan oyunların hepsi de zamanına damga vurmuş, bulunduğu tür içinde çığır açmış veya o türü oluşturmuş yapımlar. Bu nedenle Valve, başarılı bir şekilde Steam'deki  kendi oyunlarını (yani tüm oyunlarını) Linux için de sunabilirse, en azından Steamworks olan, farklı yapımcılara ait yapımlar da zamanla bu platformda yerini alacaktır. Yani diğer firmaları teşvik etmek için en iyi yöntem bu, bana göre.

arpia

exclipit

Bu bizi çok güçlendirecek. Özgür yazılıma faydası olmayacak. Ama Linux'a olacak. Ve dolaylı olarak oradan insanları özgür yazılımlara aktarabilirler.
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry

Caine

Steam OS ile birlikte Linux geniş bir oyuncu ve kullanıcı kadrosunu bünyesine dahil edecektir. Oyun konusunda Linux'u daha başarılı buluyorum, bu sayede hak ettiği değeri alacaktır.