[Çözüldü] Steam kurulumunda libc6 hatası

Başlatan ghetto, 20 Ekim 2013 - 13:45:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghetto

Merhaba,

Steam kurmak istediğimde libc6 (>=2.15) hatası alıyorum. Sistemimde kurulu olan libc6 2.13. Problem ise 64 bit kullanmam. Aradım taradım ama libc6-amd64 bulamadım. 32 bit için var, onuda denedim ama olmadı. 

Sistemim crunchbang bu arada.

desperado

i386 kütüphanelerinin kurulumu sonrasında o sorun gideriliyor diye biliyordum bunu denediniz mi ?
sudo apt-get install libgl1-mesa-glx:i386
Uzun bir gece yolculuğu gibidir hayat uzunları yaksan da pek uzağı göremezsin.

ghetto

Malesef olmuyor.

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
libgl1-mesa-glx:i386 is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

desperado

http://packages.ubuntu.com/search?keywords=libc6-i386

Bu sayfada lucid'den saucy'e kadar amd makineler için i386 kütüphaneleri verilmiş aslında ama sizde çözüme ulaştıran paket yüklü durumda peki hata sadece bununla ilgili mi yoksa başka *bir şeyler de diyor mu tam hata çıktısını yollayabilir misin ?

ghetto

Terminalden aldığım;

Selecting previously unselected package steam-launcher.
(Reading database ... 79507 files and directories currently installed.)
Unpacking steam-launcher (from steam_latest.deb) ...
dpkg-deb (subprocess): cannot copy archive member from 'steam_latest.deb' to decompressor pipe: unexpected end of file or stream
dpkg-deb: error: subprocess paste returned error exit status 2
dpkg: error processing steam_latest.deb (--install):
cannot copy extracted data for './usr/lib/steam/bootstraplinux_ubuntu12_32.tar.xz' to '/usr/lib/steam/bootstraplinux_ubuntu12_32.tar.xz.dpkg-new': unexpected end of file or stream
Processing triggers for man-db ...
Processing triggers for hicolor-icon-theme ...
Processing triggers for desktop-file-utils ...
Errors were encountered while processing:
steam_latest.deb

Gdebi ile kurarken aldığım hata : Error: Dependency is not satisfiable:libc6 (>=2.15)

desperado

unexpected end of file or stream hatası büyük ihtimalle .deb ya da arşiv dosyalarından birinin arızalı olduğunu bildiriyor.
wget http://media.steampowered.com/client/installer/steam.deb
ile pakedi tekrar indirip
sudo dpkg -i steam.deb
ile tekrar kurmayı dene büyük ihtimal çözüme götürecektir.

ghetto

Sanırım problemi çözdüm.

deb http://ubuntu.mirror.cambrium.nl/ubuntu/ saucy main

sources.list e ekledikten sonra synaptic üzerinden libc6(2.17) paketini yükledim. Daha sonra steam paketini yükledim sorunsuzca kurulumu yaptı.

Yardımın için teşekkür ederim.

desperado

Çözüm hiç beklemediğim bir yoldan olmuş açıkçası :)

ghetto

Aslında kurulum bitti sayılmaz steam update ediyor şu anda ama şimdilik hata vermedi, verecek gibide durmuyor. Umarım yanılmam :)  Çok araştırdım birsürü şey yükledim sildim olmadı. Bu kadar kolay olabileceği aklıma gelmemişti benimde. Sonuçta verdiğin link olmasaydı yine başaramayacaktım. Tekrar teşekkür ederim.

Şimdi team fortress 2 zamanı  8)

desperado

Sen karşılaşmadan sorayım o halde Bumblebee ile ilgili (daha doğrusu optirun komutu) bir performans kaybı yaşadıysan primusrun komutunu dene bunun için de primus eklentisini yüklemen gerekebilir bir sıkıntı yaşamadıysan ne ala :)

ghetto

Bumblebee tam olarak nedir, ne işe yarar bilmiyorum. Ama sonradan kurulan bir programsa, yok yüklemedim :)

srgnaras

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40167.0
bumblebee eğer iki adet ekran kartınız(genellikle biri intel diğeri nvidia) bunların arasında geçişi sağlayan ve intele geçtiğinde uzun pil ömrü düşük performans, nvidiada iken düşük pil ömrü yüksek performans almazı sağlayan bir program yukarıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.. Eğer bilgisayarınızda iki ekran kartı varsa mutlaka yüklemenizi tavsiye ederim.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

ghetto

Açıklama için teşekkür ederim. İki ekran kartım yok sanırım. İntel olarak görünüyor. Bakabileceğim bir komut varmı?

Alıntı yapılan: srgnaras - 20 Ekim 2013 - 22:30:03
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40167.0
bumblebee eğer iki adet ekran kartınız(genellikle biri intel diğeri nvidia) bunların arasında geçişi sağlayan ve intele geçtiğinde uzun pil ömrü düşük performans, nvidiada iken düşük pil ömrü yüksek performans almazı sağlayan bir program yukarıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.. Eğer bilgisayarınızda iki ekran kartı varsa mutlaka yüklemenizi tavsiye ederim.

srgnaras

ghetto

Yok sanırım.

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)

srgnaras

evet malesef yok. ama garanti olsun birde sadece lspci
komutu yürütebilir misiniz ?

ghetto

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev b4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM65 Express Chipset Family LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 130 (rev 34)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)

heartsmagic

Konuyu Diğer Dağıtımlar bölümüne taşıyıp kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.