[Çözüldü] Kurulum sorunu

Başlatan skyprotector, 20 Ekim 2013 - 11:32:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skyprotector

Arkadaslar usb ye yazdirdim linux mint 15i. Ardindan usb ile *önyükleme yaptım. Her sey guzel masaustu geldi. Install mint dedim kuruluma basladim. Bitirdikten sonra yeniden baslat dedim ve tekrardan usb den baslatti. Sonra bilgisayari yeniden baslattim. Acarken biosa girip usb yi hard disk ile degistirdim. Hard disk i birinci siraya almama ragmen hala usb den baslatiyor. Yani kurulumu yapmama ragmen usb den baslatiyor. Usb' yi cikarttigimda ise siyah ekranda boot aygiti falan bulunamadi diyor. Bu sorunu sadece mint de yasiyorum.

burk

@skyprotector makineye sadece mint mi kuruyorsunuz? Kurulum yaptığınız diski nasıl biçimlendiriyorsunuz? Ayrıca kurulum yaptığınız makinenin marka-modeli nedir?

skyprotector

Alıntı yapılan: burk - 20 Ekim 2013 - 12:21:19
@skyprotector makineye sadece mint mi kuruyorsunuz? Kurulum yaptığınız diski nasıl biçimlendiriyorsunuz? Ayrıca kurulum yaptığınız makinenin marka-modeli nedir?

Evet kurulumun baslangicinda windows u  mint ile degistir dedim. Ubuntu da oldugu gibi herhangi bir disk bicimlendirme yapmadim. Sadece isletim sistemlerini degistir dedim. Kurulumu yapacagim makine toplama

Ilk yazdigim mesaj da belirttigim gibi sadece mint de bu problem oluyor. Birkac ay once de kurmaya calistigimda olmustu.

burk

@skyprotector kurulumu tüm diskin tamamına ext4 biçimlendirerek yapmayı deneyin.

skyprotector

Alıntı yapılan: burk - 20 Ekim 2013 - 12:48:56
@skyprotector kurulumu tüm diskin tamamına ext4 biçimlendirerek yapmayı deneyin.

Teşekkürler bu şekilde yaptığımda kuruldu ve masaüstü geldi.