Centos la ilgili

Başlatan ahmetkanar54, 24 Ekim 2013 - 09:46:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

Herkese merhaba.İlginç bir sorun demiyelimde yapamadığım bişe var ama yapmam gerekiyor yani.Ben ClearOS kullanıyorum.Centos tabanlı firewall özellikle bunu seçtim güzel kullanışlı.Şöyle bir sorum olucak ben şimdi kendim sanal makinada clearos kurdum ayarladım herşeyini felan işte sonra acronis ile yedeğini alıyorum başka makinaya atıyorum çalışıyor.Ama şimdi ben Lan bacağı eth0 Wan da eth1 diye ayarlayıp yapıyorum yeni sisteme yükleyince hemen bunlar değişiyor eth2 ile eth3 oluyor benim isteğim bunları nasıl eth0 ile eth1 e geçirebilrim.

heartsmagic

Soru yeni kurulan sistemde nasıl geçiririm mi, yoksa öyle bir ayarlayayım ki kurduğumda eth0 ve eth1 olsun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetkanar54

ikinci dediğin hocam hani yeni sistemde eth1 eth2 olduğu için bi dünya ayar yapmak gerekiyor aynen lspci çıktısında ilk gördüğü eth0 olsun 2. gördüğü eth1

heartsmagic

O konuda nasıl yorum yaparım bilemiyorum. Sorun sanal makine midir, yoksa Acronis midir kestiremiyorum. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetkanar54

centos tan kaynaklı ubuntu kaynaklı zentyal var onda böyle bir sorun çıkmıyor.Sadece ethernet kartlarında değil örneğin centos da yeni bir disk taktım sdb1 niye mount ediyorum bazen reset atıyorum sdf1 oluyor resetten sonra bu sorunda sadece centosta debian yada ubuntuda yok