Gönderen Konu: Elementary Os Luna masaüstü gözükmüyor  (Okunma sayısı 1320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Değişik dağıtımları denemeye devam ediyorum. Eski dizüstü bilgisayarıma Elementary Os Luna kurmak istedim. Non pae işlemci olduğundan kurulmadı. Bu sefer Ubuntu non pae mini.iso dosyası ile temel kurulum yapıp hiç bir masaüstü yüklemeden aşağıdaki kodlarla Elementary Os kurulumunu yaptım. Yaklaşık 370 mb. yükledi.

Kod: [Seç]
sudo apt-get install python-software-properties
sudo add-apt-repository ppa:elementary-os/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install elementary-desktop elementary-standard
sudo reboot

Kurulum tamam, şifre sorup masaüstüne geçiyor, arka plan resmi yükleniyor fakat üst panel falan hiç bir şey görünmüyor. Cinnamon menüde olduğu gibi ekran kartı 3d falan mı istiyor acaba. Bu bilgisayara Xubuntu 12.04, Linux mint 13 (Mate), Lmde gibi dağıtımları kurabilmiştim. Bilgisayar özellikleri Pentim M işlemci, 768 mb. ram, 64 mb. intel paylaşımlı ekran kartı. Ctrl+Alt+Delete yapınca aşağıdaki resimde ki gibi yazılar da gözükmüyor. Elementary Os de masaüstüne sağ tıklanılamadığı için başka da menü görüntüsü alamadım.Masaüstü bilgisayara sorunsuz yüklendi. Iso dosyasında sorun yok yani. Bir şey yapılabilir mi?

Ek: Bu arada Elementary Os Jüpiter, bir önceki versiyonunu denedim, açılıyor live cd olarak. Sanırım Ubuntu 10.10 tabanını kullanıyor.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2013 - 09:37:48 Gönderen: Paqe »

« Yanıtla #1 : »
Grafik kartı ile ilgili bir sıkıntı olabilir ki benziyor da zaten. Bakmış mıydın gereksinimlerine?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #2 : »
Gereksinimler de 3d ile ilgili bir kelime göremedim. Başka bir forum da aynı sıkıntıdan bahsedilmiş ve sorunun çözümü için : "sorun ekran kartındanmış açılırken f6 yapıp ekran kartı kipini işaretleyince oldu aynı sorunu yaşayan olursa belki işine yarar." yazılmış. Ubuntu'da böyle bir şey var mı yani açılırken F6'ya basıp ekran kartı kipi diye bir şey? Sildiğimden şu an deneyemiyorum...

« Yanıtla #3 : »
Varsa da ben bilmiyorum öyle bir şey açıkçası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.