Nvidia GT 630M ekran kartım ile 32" Led TV ye görüntü aktaramıyorum

Başlatan Seyfulllah, 19 Ekim 2013 - 20:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Seyfulllah

Merhaba Arkadaşlar
Forumda iyice araştırdım ama boyle bi konu ile karşılaşmadım.

Problemim şudur. Laptopumdam Led Tv ye  görüntü aktaramıyrum. HDMI ile tv ye bağlantıyı algılıyor. harici ekranı görüyor. ama normal kullanımda görüntüyü tv ye vermiyor. Ancak terminale Ctrl + Alt + F2 yaparak terminale girdiğimde görüntü tv ye geliyor.
Bu arada eran kartımın driveri yüklü

Ekran kartım Nvidia GeForce GT 630 M 2 GB paylaşımsız 128 bit.
Bilgisayar adım Lenovo Z580
Yazılım ise Ubuntu 12.04.3
Artık Ne Duamsın Ne De Bedduam

krwlng

12.04 ile benzer bir sorun bende de vardı, GT240M ile görüntüyü televizyona aktarmak istediğimde xorg.conf ayarlarını elle yapmam gerekiyordu bu şekilde yapınca da masaüstü bozuluyor ve gnome ayarlarını sıfırlamadan eski haline dönmüyordu. O zamanlar pek üzerine düşmedim fakat 13.04 ve 13.10 ile bu sorunlarım tamamen son buldu, belki çok geçerli bir tavsiye değil benimki ama ubuntu sürümünüzü yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Konu ile ilgili diğer arkadaşlar farklı fikirler sunacaktır, isterseniz önce onların fikirlerini dinleyip ona göre hareket edin, nasıl uygun görürseniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Seyfulllah

Çok teşekkür ederim ama ben stabil ve desteği verilecek sürüm kullanmayı tavsiye ediyorum. bunda çözüme ulaşamazsam diğerinde çok zor. yabancı sitelerde araştırdım ama bulamadım. çoğu görüntüyü aktarıyor ama ekrana sığmama gbi sorunlar yaşıyor. ben ise ekranı algılıyorum. terminalde iken aktarıyorum ama nnrmalde aktaranıyorum.

krwlng

Tercih sizin elbette, ancak şunu da unutmamanızı isterim, 12.04 için destek 5 yıl, 13.10 için 9 ay, yani şuan 13.10 kursanız Temmuz 2014'e kadar destek alırsınız, zaten nisan ayında 14.04 LTS çıkacak o zaman zaten geçersiniz 14.04 sürümüne. Kararlılık konusu biraz muamma bana göre, mesela şuan 13.10 kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama 13.04 ile birçok sorunum vardı çıktığı günden beri, yani kararlılık bazen çıkış tarihi ile alakalı olmuyor. Tabi karar sizin, benimki sadece bir öneri.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Seyfulllah

Seyfulllah

Merhaba arkadaşlar.
Yukarda anlattığım sorunu şoyle özetleyim.
12.04 de hiç görüntü tv ye gitmiyordu
13.10 da ise gidiyo 2 dk sonra tekrar pc ye 2 dk sonra tekrar tv ye şeklinde oluyordu.
artık 14.04 e kaldık. deneyince yazarım. 14.04 den beklentim büyük açıkcası. ama elimdeki internet sitelerini kodladıktan sonra deneyecem hemen.dönüşü yaparım tekrar size