Windows 8 Ön Yüklü Gelen Bilgisayarda Dual Boot Yapamıyorum

Başlatan herbivor, 17 Ekim 2013 - 18:47:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

herbivor

Herkese merhaba,

Artık kafayı yeme noktasına geldim, kuruyorum Ubuntu'yu(13.04'le deniyordum bugün 13.10'la denemeye başladım) grub kurulmamış gibi direk Ubuntu açılıyor, bazen de Windows(ne yaptığımda hangisi oluyor çözemedim tam.) Secure Boot'u disable edip kurarsam da bu sefer windows 8.1 hata veriyor secure boot düzgün yapılandırılmadı diye. Boot-repair çalıştırıyorum secure boot açıkken kapat diyor, kapalıyken çalıştırıyorum grub menüsü birbirine giriyor. Ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olabilir misiniz?

furkankalkan

Windows 8.1'i baştan kurdunuz mu ? Aslında secure boot ve uefi olmadan da düzgün bir şekilde kurulabilir. Peki Ubuntu'nun klasik yani uefi desteksiz versiyonu işe yarıyor mu ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

herbivor

8.1'i defalarca yeniden kurdum. Ubuntu'yu Legacy mod'da kurmayı denemedim.

Bu konuda bir kaynak yok mu ? Daha önce deneyen yok mu ?

heartsmagic

Wiki'mizde güzel bir kurulum kaynağı var ve UEFI'den bahsediyor. Oraya baktın mı, yeterli gelmedi mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

herbivor

Ona da baktım da, karışık ve istediğim bilgi büyük ihtimalle orda yok.

heartsmagic

İstediğin bilgi "tam" olarak nedir? Windows 8 ne şekilde kuruluyor bu makineye? Ardından Ubuntu ne şekilde kuruluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

@KorsaN

Alıntı yapılan: herbivor - 17 Ekim 2013 - 18:47:28
Herkese merhaba,

Artık kafayı yeme noktasına geldim, kuruyorum Ubuntu'yu(13.04'le deniyordum bugün 13.10'la denemeye başladım) grub kurulmamış gibi direk Ubuntu açılıyor, bazen de Windows(ne yaptığımda hangisi oluyor çözemedim tam.) Secure Boot'u disable edip kurarsam da bu sefer windows 8.1 hata veriyor secure boot düzgün yapılandırılmadı diye. Boot-repair çalıştırıyorum secure boot açıkken kapat diyor, kapalıyken çalıştırıyorum grub menüsü birbirine giriyor. Ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olabilir misiniz?

2 tane hdd varsa birinde windows8 diğerinde ubuntu kuruluysa daha kolay şıklarda var