Ubuntu 13.10 Yayımlandı

Başlatan decent, 17 Ekim 2013 - 15:08:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aaron

Alıntı yapılan: 91011 - 23 Ekim 2013 - 21:43:11
Bencede biraz daha hızlı ama neden bu mp3 decoderi bulamıyor mp3 oynatamıyor Rhythmbox

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Düzeliyor olması lazım.

91011

@Aaron, oldu teşekkürler normalde tıkladığımda kendi buluyordu ama bunda şöyle bir hata veriyor.

Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

DewiL

Bu sürümden hiç memnun kalmadım. Çok donma, takılma yaşadım. Hemen geriye dönüş. Bence daha çok iyileştirmeye ihtiyacı var sürümün. ( hp pavilion g6 da denedim )

madyel

Linux Monster

if it aint broke dont fix it !

Aaron

Alıntı yapılan: 91011 - 24 Ekim 2013 - 18:37:15
@Aaron, oldu teşekkürler normalde tıkladığımda kendi buluyordu ama bunda şöyle bir hata veriyor.

Oldu mu olmadı mı? Anlayamadım orasını. Şu an MP3 dinleyebiliyor musunuz dinleyemiyor musunuz?

Luna

Oldukça memnunum hatta Ubuntu Kylin teması kurdum, simgeler, pencere ikonları ve açılış kapanış ekranları çok hoş oldu.

Ama yıllardır Nvidia sürücüleri kurduktan sonra pencereleri hareket ettirirken düşük frame ile kaydırması sinir ediyor beni. Önemli bir şey değil ama sürücü kurmadığım zamandaki gibi akıcı hareket etse yağ gibi çok daha hoş olacak.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

91011

@Aaron oldu, yapmadan önce aldığım hatayıda eklemek istedim biraz karışık oldu
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

nikbinliknet

Şu ana kadar kullandığım en hızlı ve seri Ubuntu sürümü.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

XRumer

Şu ana kadar karşılaştığım en çok hata dolu Ubuntu sürümlerin biri. 11.04 ile yarışır bu konuda. Çıktığı günden beri sürüyle hata gördüm. Gelen güncellemeler ise şu ana kadar hiçbir şeyi düzeltmedi. Rhythmbox, şarkı bittiğinde çöküyor. Yazılım Kaynakları Merkezi doğru düzgün çalışmıyor. Sistem boştayken bile bazen aniden ısınıyor ve PC kapanıyor. Unity lenslerinde bazı küçük hatalar var. Sürekli, her yerden anlamsız hata iletileri geliyor. Eğer bu sorunların çözülmesi için gerekli güncellemeleri daha uzun süre bekleyeceksek hiç beklemeyelim daha iyi. Ne de olsa 14.04 LTS çıkar o zamana kadar.

12.04 LTS'ye geçip destek süresi boyunca dertsiz tasasız kullanmaya karar verdim. Bundan sonra sürüm yükseltmekle ve hele ki LTS dışındaki sürümlerle zamanımı harcamayacağım.

(Biraz agresif bir mesaj oldu galiba. Özür dilerim. Çok dolmuşum bu yeni sürüme karşı.)

egcodes

Bu konu için uygun yer burası mı bilemedim ama yazdım. Daha iyi bir yer varsa taşırsınız.

Önceki sürümlerden 13.10'a yükseltirken bilglisayarınız şarjı biter kapanır, upgrade yapan arayüzde donma olur yeniden başlatırsınız(benim başıma gelen) vs. gibi durumlarda büyük ihtimal upgrade yarıda kaldığından işletim sistemi açılmayacaktır. Ben şu şekilde toparlardım.

1) Yeniden başlattıktan sonra gelen grub ekranında önceki çekirdek sürümünün recovery mode'unda başlatın.

2) Gelen ekrandan "Drop to root shell prompt"' seçeneğini seçip root shell'e erişin.

3) Disk read only bağlandığından öncelikle read-write modunda bağlanmanız gerekecek diski

mount -o remount,rw /

4) Paketleri yeniden yapılandırıyoruz.

dpkg --configure -a

5) Bu sırada çıkan sorulara enter deyip geçiniz, çünkü yeni indirdiği paketi kurup kurmayacağını soruyor. Amaç önce kurtarıp sonra yeniden upgrade yapmak olduğundan geçiyoruz.

6) Daha sonra aşağıdaki komutla cache'de bir şey kalmamasını sağlıyoruz.

sync

7) Yeniden başlatıyoruz.

Açıldıktan sonra yeniden yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Tavsiyem komut satırından do-release-upgrade komutu ile yükseltmeyi yapmanız.

Kolay gelsin.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

nikbinliknet

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 04 Kasım 2013 - 16:17:02

Fakat sürekli takılmalar olmaya başladı. Yani sistem kitleniyordu sürekli. Kaldırıdm ve Ubuntu GNOME 13.10 yükledim. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Ubuntu GNOME, Gnome'un 3.8 sürümüyle geliyordu. Onu da 3.10'a yükselttim. Yok böyle bir bilgisayar keyfi....

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tlg

GNOME 3.10 çok çekici geldi gözüme :D

iceboy

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 16 Kasım 2013 - 16:39:10

Fakat sürekli takılmalar olmaya başladı. Yani sistem kitleniyordu sürekli. Kaldırıdm ve Ubuntu GNOME 13.10 yükledim. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Ubuntu GNOME, Gnome'un 3.8 sürümüyle geliyordu. Onu da 3.10'a yükselttim. Yok böyle bir bilgisayar keyfi....

ilk sayfada varmış indirme bağlantısı,sonradan gördüm :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2013 - 21:57:18

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 16 Kasım 2013 - 16:39:10

Hocam 3.10'a nasıl yükselttiniz gnome'u ?
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

nikbinliknet

exclipit

amd64 işlemcim sistemi düzgünce kaldıramadı. çok yavaştı. ben de kaldırdım. linux mint kullanıyorum şu an.
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry