E-OKUL

Başlatan ahmetrmu, 17 Ekim 2013 - 13:31:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetrmu

Selam, ÖĞRETMEN ARKADAŞLARA DUYURAYIM DEDİM AMA BURADAN BAŞKA DUYURACAK YER BULAMADIM
arkadaşlar, çok şeyler denedim hiç bir şekilde( e - okuldan) işlemleri tam anlamıyla yapamadım , En sonunda  "CrossOver'le" kurduğum İe8 explorer  E_- OKUL'da  her işlemi yapabiliyorum. WİNDOWS'tan KURTTTUULLDUMM!
Doğada gerekli olan her şey mevcuttur

furkankalkan

@ahmetrmu Linux üzerinde firefox (ve/veya chromium) ile not girişi falan yapılabiliyor aslında (geçen senelerdeki tecrübelere dayanarak). Fakat Mebbis sisteminin biraz sorunlu olduğunu biliyoruz. CrossOver ile çalıştırdığınız İE de ActiveX kullanan rapor sistemlerini kullanabiliyor musunuz ?

Not: Büyük harf ile yazmak internet dünyasında bağırma anlamına gelir ve hoş bir şey değildir. Lütfen büyük harfle yazdığınız kısımları düzeltiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

ahmetrmu

Selam  e  okuldan daha hiç rapor almadım,  yarin deneyeceğim , bilgilendiririm

daligo5

Merhaba  bu habere çok sevindim.
Acaba crossover yazılımını satın mı aldınız yoksa deneme sürümünü mü kurdunuz?
Birde deneme sürümündeki kısıtlama nedir bilgi verebilir misiniz?
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

ahmetrmu

Selam, e okuldan raporları da albildim. Crossover deneme sürümü ile işleri yapıyorum, deneme sürümü  bitince. Wineden çalıştırmaya çalışıyorum,  çalışmaz ise İE8 ve  ofice v.b. proğramları  yeniden kuruyorum. Zannederse Crossover proğramı wine de çalışması için ihtiyaç olan ek dosyaları da kuruyor. Crossover deneme sürümü  bitince winden devam edilince, Crossover yaptığının hepsi winede de çalışıyor, (daha önceden denedim). Şimdi  deneme sürümünün süresi  daha bitmedi ,ama endişem yok, çünkü  wine ile devamını daha önce sağladım.

yakusha

Birçok laptop daha satılırken dayatılmış Windows lisansı ile geliyor. %50 ihtimalle Laptop kullanıyor olma ihtimaliniz var. Bu durumda sanal makineye ilgili Windows sürümünü kurup sanal makineden daha rahat şekilde işlem yapabilirsiniz.

Sanal makineden çalıştırmak lisans anlaşmanıza da aykırı değil. Mesela benim bilgisayarımda i3 işlemci var  (Intel® Core™ i3 CPU M 370 @ 2.40GHz × 4)

Ne kadar kötü bir işlemci sayıldığını şurdan bakabilirsiniz:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3+M+370+%40+2.40GHz

Tek avantajı  8GB Ram takılı laptopumda, Ubuntum, Sanal Tabletim ve Sanal Windows'um ile kimi zaman 3 ü aynı anda çalışarak iş görüyorum. Kasanızın sağına soluna, laptopunuzun altına bakın; bir lisanas keyi varsa, birebir aynı sürümü kurarak hiç sıkıntısız (Windows'un kendi sıkıntısı hariç) çözüme ulaşabilirsiniz.
Artık bu forumu kullanmıyor.

iskendermusaoglu

Eokul için sanal bir öykünücü üzerine ie 8 kurmaya filan gerek yok. Ubuntu'da Firefox ile not girişi yapılabiliyor. Aynı zamanda Java eklentisini de kurunda her türlü rapor alınabiliyor. Mebsis için bir sorun yok. Ben tarayıcı ile giriyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2014 - 18:32:31

Bu arada okullardaki akıllı tahtalarda Ubuntu'yu usbden deneme şeklinde çalıştırıyorum, maşallah çok hızlı çalışıyor. Donanım uyumu harika. Çekinmesem kurucam ama, kuramıyorum işte, biri birşey der diye

daligo5

Alıntı yapılan: iskendermusaoglu - 13 Ocak 2014 - 18:28:48
Eokul için sanal bir öykünücü üzerine ie 8 kurmaya filan gerek yok. Ubuntu'da Firefox ile not girişi yapılabiliyor. Aynı zamanda Java eklentisini de kurunda her türlü rapor alınabiliyor. Mebsis için bir sorun yok. Ben tarayıcı ile giriyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2014 - 18:32:31

Bu arada okullardaki akıllı tahtalarda Ubuntu'yu usbden deneme şeklinde çalıştırıyorum, maşallah çok hızlı çalışıyor. Donanım uyumu harika. Çekinmesem kurucam ama, kuramıyorum işte, biri * bir şey der diye

Siz herhalde lise öğretmenisiniz. lise öğretmeni için olan bölüm java ile yazıldı düzenlendi. Ancak ilköğretim kurummları için olan kısım düzeltilmedi.
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

agg1401

Bu dayatmalar benim de canımı sıkıyor.