Lxde sistem tepsisinde aynı simgeden iki adet olması

Başlatan Paqe, 16 Ekim 2013 - 12:40:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Paqe

Başlık biraz garip olabilir :) Eski dizüstü bilgisayarımda xfce, mate gibi masaüstlerinin sağlıklı çalışmamasından lxde'ye dönmek zorunda kaldım. Değişiklik olsun diye de Lubuntu yerine resmi olmayan bir linux mint 13 lxde sürümü buldum. Gayet de güzel. Kurulumdan sonra sistem tepsisinde iki adet ağ bağlantıları simgesi oluştu, birbirinin aynısı. Kaldıramadım, gözüme hoş gelmiyor. Lxde panelden birini nasıl kaldırırım? Lxde menü'den bişey kaldırıp ekleyemiyorum bir de. alacarte ve lxmed adında lxde menü düzenleyicilerini denedim ama onlarda tam müdahale edemedi.

heartsmagic

Simge dediğimiz neye ait? Ağ yöneticisine mi? Hangi uygulamayı kullanıyor bu dağıtım?

Not: Başlığın yerini değiştirelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Paqe

Üzerinde tıklanınca kablosuz ağları gösterir ya, ağ bağlantısı simgesi 2 adet bulunuyor sistem tepsisinde. Fotoğrafını ekleyeyim gerekirse. Üzerine sağ tıklayınca "Ağ yönetimini etkinleştir" , "Kablosuz ağları etkinleştir", "Bağlantı bilgileri" ve "Bağlantıları düzenle" seçenekleri mevcut ve iki simge de aktif. Ses simgesinden iki adet olması gibi sağ altta sistem tepsisinde. Başlık için başka bir cümle aklıma gelmedi @heartsmagic.

heartsmagic

Başlangıç uygulamalarına baktın mı peki o uygulamadan iki adet var mı yok mu diye?
Hani ağ uygulaması olarak ne kullanıyor acaba bu sürüm?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ebubekirs

Simgelerin üzerine gelip beklediğinizde elp2s0 vb. gibi bir aygıt ismi göstermesi lazım. İkisinde de aynısını mı gösteriyor ?
Bir de daha önce NetworkManager ve wicd gibi iki ayrı ağ yöneticisi kullanmış mıydınız ? Gerçi sıfırdan kurulum yapmışsınız ancak @heartsmagic'in dediği gibi çalışan programlara bir göz atın.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Paqe

Başlangıç uygulamalarına bakmıştım ve bir tane gözüküyordu, anlayamadım. Şimdilik sildim, tekrardan kurmayı düşünebilirim. @ebubekirs, şu an bakamıyorum sildiğimden fakat elp2s0 gibi bir isim hatırlayamadım, sanmıyorum olduğunu. Teşekkürler cevaplar için.

burk

@Paqe simgelerden birini silince sorun yaratmadan çözüm oldu mu?

Paqe

@burk, işletim sistemini sildim demek istemiştim. Ne yaptım ise kaldıramadım 2. simgeyi...