Farenin Sağ Tuş İle açılan yerde başlatıcı (windows ta "birlikte aç") kayıp

Başlatan ahmetrmu, 13 Ekim 2013 - 18:19:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetrmu

Selam,
arkadaşlar  exe uzantılı proğramları fareyi sağ tıklayıp wine ile aç, arşiv yöentici ile aç kısmında ki ( windowsta birlikte aç kısmına benzer) kısım kayıp oldu. O  kısımda "open with other application" diye yazı çıkıyor wine  ,arşiv yönetici v.b başlatıcılar kayıp oldu. Ayrıca oradaki menüyüde zenginleştirmek isterim. Eski  pardus (suse tabanlı kde) da bu mümkündü. Ubuntu'da nasıl yapılır bulamadım. Çoktandır uğraşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Doğada gerekli olan her şey mevcuttur

heartsmagic

"Other applications" dedikten sonra Wine'e erişemiyorsun sanıyorum? O kısmı zenginleştirmek ne yazık ki KDE'deki kadar kolay değil. Ubuntu Tweak Tool ile yapılabiliyor muydu tam hatırlamıyorum, gerçi uygulamanın kendisi de artık güncelleniyor mu onu da bilmiyorum. Unity Tweak Tool isimli uygulamada ise sanırım yoktu. Ubuntu'nun hangi sürümündesin?

"Other applications" kısmından sonra "Use a custom command" kısmına gelip ardından "Browse" dersen istediğin uygulamayı gösterebileceğin bir pencere açılacaktır. Buradan Wine'a ait çalışabilir dosyayı göstermelisin ki uygulamaların çoğunluğu /usr/bin altında olur. Fakat Wine gibi bir uygulamada sıkıntı çıkma ihtimali var gibi geliyor bana. Bu nedenle elleri kirletmek daha uygun olabilir.

cat /usr/share/applications/wine.desktop çıktısını görebilir miyiz?

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetrmu

Verdiğin cevap için teşekkür  ederim. Ubuntu 13.04 Gnome shell (gnome3tema9 kulanıyorum. Sıkıntıyı sistemi kde ye çevirerek aştım ama onuda Türkçeleştiremiyorum. Consol (uçbirim kafayı yedi, Synaptic hiç açmıyor, Ubuntu yazılım merkezinde de root (yöentici)olamıyorum. Yalınız sıkıntıyı aşıp yeniden Gnome konumunda  Ubuntuyu başlatacağım. Fine rader,office 2007 vb. wine de kurdum şu durumda çalışıyor.

heartsmagic

ahmetrmu

Selam,
kde den yeniden gnomeye  dönüş  yapamadım, başlatamadım, ne yaptım ise hep kde den başladı; dilide Türkçeye  güncelleyemedim. Bende yeniden kurdum Şimdi istediğim ayarları yaptım.  Sistemimde wine, Playonlunix ile fine reader  dahil olmak üzere ofice2003- 2007 muntazam çalışıyor. ÖĞRETMEN ARKADAŞLARA DUYURAYIM DEDİM AMA BURADAN BAŞKA DUYURACAK YER BULAMADIM "CrossOverle kurduğum İe8 explorer  E_- OKUL'da  her işlemi yapabiliyorum. WİNDOWS'tan KURTTTUULLDUMM!

heartsmagic