Windows uygulaması Ubuntu İso kalıbını görmüyor

Başlatan timfox, 10 Ekim 2013 - 00:50:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

timfox

arkadaşlar resimdende anlayacağınız üzere .iso dosyamı flaş diskime yazmak istiyorum ama USB İnstaller programı .iso dosyamı görmüyor nasıl yapıcam bunu yardım edin lütfen

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sipazilla

meda

Unetbootin alternatifi olarak USB Aktarıcı,Win32diskimager kullanabilirsin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

siberoloji

1. indirdiğiniz ubuntu-desktop-12-10.i386.iso dosyasına sağ tıklatıp özelliklerinin konrtrol edin. Bazen windows netten indirilen dosyaları güvenlik amacıyla kulanımı kısıtlayabiliyor.
2. usb installer Browse komutunun hemen üst tarafındaki locally selected seçeneğini kaldrıp deneyin.
3. Browse tuşunu seçip dosya seçme penceresindeki dosya türünü iso file yerine hepsi seçebilir yada Dosya adı kutusuna dosya adını doğrudan kendiniz yazabilirsiniz.

timfox

şu anda evde değilim ama bir saate kadar deneyeceğim lütfen takip edermisiniz 1 saat sonra müsait olanlar çok rica ediyorum artık ubuntuyu düzgün bir şekilde kurmak istiyorum bir kez wubi ile kurdum bir kaç gün sonra şu başlıkta açtığım sorun oldu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40805.0 sonra düzeltemedim sildim tekrardan lütfen yardımcı olabilir misiniz :(

akifguzen

http://www.linuxliveusb.com/

Yukarıda ki adresten linux live usb creatör ü indirerek sorunsuz olarak flash diskinize gerekli işlemleri uygulayabilirsiniz. 10.10, 12.04, 12.10, 13.04 ve linux mint 15 i sorunsuz olarak flasha yükleyip başarılı bir şekilde kurulum yaptım.

Bunun haricinde bir kaç program kullandım ama içlerinden sadece bundan memnun kaldım. Yanlız dikkat etmeniz gereken bir husus var. İso dosyasını gösterdiğinizde tam uyumlu değikse flash diske yazmayın. İso yu tekrar indirin.
Ben beni bilirim de sen seni bilirmisin? Ben beni bilmesem de sen seni bil..!
Kan Grubu: B Rh+