USB'den çalışan Kali Linux'da kalıcı değişiklik nasıl yapılır?

Başlatan srgnaras, 07 Ekim 2013 - 16:44:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

srgnaras

Kali Linux'u usb belleğime Unetbootin aracılığıyla kurdum ve 2 GB kayıt yapabileceğim haciri alan tanıdım. Ancak Kali Linux'u kapattığım zaman içinde yaptığım her şey siliniyor.(Kapanırken soruyor asılda silinecek Enter'e basın diyor ancak silinmemesi için ne yapmamız gerektiğini açıklamıyor..)
Bu problemi nasıl aşabilirim...
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

furkankalkan

Olayın deepfreeze ile alakası yok zira başlığı düzenlemeniz gerekiyor. Unetbootin ile yazdırdığınız şey Live Usb oluyor. Eğer ayarların vs. durmasını istiyorsanız ya ikinci bir usb bellek kullanarak usb belleği nize kurunuz ya da kalıbı persistance desteği olan bir programla (Örneğin LinuxLive USB Creator)  yazdırın.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

siberoloji

http://docs.kali.org/installation/kali-linux-live-usb-install
bu bağlantıdaki "Adding Persistence to Your Kali Live USB" başlığı altındakileri uygulayabilirsiniz.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

srgnaras

@siberoloji verdiğini kaynakta terminal bazlı bir anlatım vardı çözemedim.
@dewilman LinuxLive usb creator depodan bulamadım kendi sitesinde de sadece Windows için olan .exe uzantılısı bulunuyor. Ancak oda Ubuntu üzerinde Hiçbir şey göstermiyor. Eğer yükleme yaptığım programla ilgiliyse önerebileceğiniz başka program var mı?
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

siberoloji

Sizin yaptığınız çalışan USB. Yani kurulum yapabileceğiniz bir USB.
Bu USB içinde yaptığınız değişiklikler silinir, doğru.
Bu USB ile işletim sistemini başlattıığınızda en başta veya işletim sistemini açtığınızda masaüstünde install seçeneği olmaı. İşte bu seçeneği kullanarak İKİNCİ bir USB cihazına asıl silinmeyen işletm sistemini kurmalısınız.

Benim size verdiğim bağlantıda anlatılan ise sizin ilk oluşturduğunuz USB'ye kalıcı bir hafıza yeri oluşturmak. Kali ile ilgili verebileceğim tek bağlantı şimdilik orası.

furkankalkan

Alıntı yapılan: srgnaras - 09 Ekim 2013 - 22:35:34
@siberoloji verdiğini kaynakta terminal bazlı bir anlatım vardı çözemedim.
@dewilman LinuxLive usb creator depodan bulamadım kendi sitesinde de sadece Windows için olan .exe uzantılısı bulunuyor. Ancak oda Ubuntu üzerinde Hiçbir şey göstermiyor. Eğer yükleme yaptığım programla ilgiliyse önerebileceğiniz başka program var mı?

@srgnaras bu bir windows programı. Persistance desteği olduğunu bildiğim tek program olduğu için bunu önerdim. Ubuntu için maalesef bildiğim bir tane yok.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1