Bilgisayar ekranımda çizgi şeklinde parlamalar oluyor

Başlatan karayipmavisi, 30 Eylül 2013 - 00:54:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karayipmavisi

Merhaba arkadaşlar
Linux ta yeniyim ancak uzun süredir araştırıyorum. Sistemim biraz eski olduğu için xubuntu ile başladım. Sistemi kurduktan sonra bilgisayarı kullanırken ekranda çizgi şeklinde parlamalar oluyor.Bu parlamalar şerit şeklinde ince ve bozuluyor gibi olup çok kısa süre sonra geçiyor. ubuntu kurduğum zaman da aynı problemi yaşadım.Sistem bilgilerim,

ASUS X52N-SX210D/ ADM V140 2,30GHZ/ RAM2/ HDD 320GB/ 32 Bit / ATI Mobility Radeon HD 4200/

Şuan xubuntu kullanıyorum.
problemi nasıl çözebileceğim hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?

91011

Bende de oluyordu zamanla düzeldi güncelleme yapınca hata raporu çıkarsa gönderiyordum ben şu an normal pek olmuyor.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

heartsmagic

Bir başka ATI sahibi arkadaşta daha bu sorunu yaşıyorduk sanırım, @91011 sen miydin o?
@karayipmavisi, sürücülerin kurulu mu? Xbuntu'nun hangi sürümünü kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

91011

@heartsmagic, Tam olarak konuyu hatırlamıyorum ama bende de vardı böyle bir hata güncelleme ve hata raporu göndermeyle düzelmişti sanırım artık böyle  hatalar olmuyor.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

karayipmavisi

@heartsmagic ve @91011 ben sürüm13.04 ü yükledim .Başlarda problem oluyordu ama yazılım merkezinden ATI kartlar için donanım hızlandırıcısı diye birşey yükledim, ardından da hata raporları oluşturdum.Şuan için problemim yok gibi.Çok nadir sorun oluyor.Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Ancak birde bilgisayar açılırken ekranın tamamında parlama olmaya başladı.Bu normal bir durum mu yoksa ATI kartlarla ilgili bi sorunmudur?

heartsmagic

Hangi esnada oluyor? Normal bir durum değil elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karayipmavisi

bilgisayar açıkken, normal kullanırken oluyor bu sorun.Ben yeni sürüm 13.10 a yükselttim ve ubuntuya geçtim. Şuan için eskisi kadar sık olmuyor ancak arada tekrarlıyor.Sanki ekran kartı zorlanıyo gibi bence. ATI ekran kartları için bir çözüm varmıdır?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2013 - 00:00:32

bu sorunum şimdilik çözüldü arkadaşlar.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim