Forumumuz Taşınmıştır

Başlatan if, 29 Eylül 2013 - 22:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

14 Eylül günü yaşadığımız sorunun[1] ardından bileşenlerimizi başka bir sunucuya geçici olarak taşımıştık. Bu sabah bileşenlerimizden forumumuzu yeni sponsorumuz Sadece Hosting'in sağladığı sunucuya taşıdık. Bununla beraber forum temamızı Ubuntu topluluk renklerini kullanan Ubuntu temasına geçirdik. Bu taşınma işlemi sonrası forumun işleyişinde gördüğünüz sorunları bu başlık altında iletebilirsiniz.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40570.0

sbaba

Güzel olmuş. elinize sağlık.

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

empax

Hayırlı olsun, emek verenlere teşekkürler. Tema seçeneği olacak mı? Mor rengine bayağı alışmıştık. :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

burak öztürk

"Favori Konularım" bölümü yada uygulamasını tekrar aktif hale getirebilir misiniz? Teşekkür ederim. Değişim iyidir  hayırlı olsun

empax

Alıntı yaparken fark ettim, alıntı bilgilerinin elden geçmesi gerekiyor ve zaman ham verilip biçimlendirilmemiş.  :)
Örnek: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5.msg482560#msg482560
بسم الله الرحمن الرحيم

alquirel

Alıntı yapılan: empax - 30 Eylül 2013 - 00:18:52
Alıntı yaparken fark ettim, alıntı bilgilerinin elden geçmesi gerekiyor ve zaman ham verilip biçimlendirilmemiş.  :)
Örnek: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5.msg482560#msg482560

Bahsedilen durum forumda Sansürlü Kelimeler kısmında ayarladığımız link => *bağlantı dönüşümünden kaynaklanıyor. Önceki kurulumda SMF'nin sansürlü kelime dönüşümünü code, quote, url, img gibi etiketler içerisinde yapmasını engelleyen bir kaynak kod düzenlememiz vardı ancak yeni sunucuya taşınma sürecinde SMF'yi de sıfırdan temiz kurulumla kurduğumuz için bazı düzenlemelerimiz kaybolmuş oldu.

Şimdilik link kelimesini sansürlü kelimeler listesinden çıkarttım. Olur da bahsi geçen düzenlemeyi tekrar yaparsak link => *bağlantı dönüşümünü o zaman tekrar düşünürüz.

Geri bildirim için teşekkürler.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

if

Teşekkür ederiz arkadaşlar.

@empax, şimdilik bu tema ile devam edeceğiz. Buna da alışırsınız:) İşaret ettiğiniz ufak sorunu gördük. SMF üzerinde yapılan bir değişiklikle elde ediyorduk o tablo yapısını. O değişikliği tekrar uygulayınca düzelecek.

@burak öztürk, favori konularım eklentisini kullanabilirsiniz artık.

burak öztürk

Alıntı yapılan: if - 30 Eylül 2013 - 15:36:08
Teşekkür ederiz arkadaşlar.

@burak öztürk, favori konularım eklentisini kullanabilirsiniz artık.

Teknik sorumluya teşekkürler, if elinize sağlık

microanaliz

Bu temayı sevdim daha dikkat çekici geldi bana...Bu işlerde çalışanlara canı gönülden minnattarım...
MicroAnaliz

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

arpia

Hayırlısı olsun. Görünüm garip geldi ama o kadar alıştıktan sonra normal tabii :)

if

Teşekkür ederiz arkadaşlar:)

heartsmagic

Arkadaşlar şu anda mor temamız ikinci seçenek olarak hayata geçmiş durumda. Yine gördüğünüz hata ve/veya sıkıntıları buraya geçebilirsiniz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

Alıntı yapılan: heartsmagicArkadaşlar şu anda mor temamız ikinci seçenek olarak hayata geçmiş durumda. Yine gördüğünüz hata ve/veya sıkıntıları buraya geçebilirsiniz.
Nereden değiştiriyoruz temayı? :)
بسم الله الرحمن الرحيم

alquirel

Profil > Görünüm ve Tasarım kısmından.

akifguzen

Alıntı yapılan: empax - 05 Ekim 2013 - 21:42:58
Alıntı yapılan: heartsmagicArkadaşlar şu anda mor temamız ikinci seçenek olarak hayata geçmiş durumda. Yine gördüğünüz hata ve/veya sıkıntıları buraya geçebilirsiniz.
Nereden değiştiriyoruz temayı? :)

Profil özetinize girin. Orda profili düzenleden görünüm ve tasarım kısmına girin. En üstte kullanılan tema kısmından istediğiniz temayı seçebilirsiniz.
Ben beni bilirim de sen seni bilirmisin? Ben beni bilmesem de sen seni bil..!
Kan Grubu: B Rh+

empax

@akifguzen, teşekkürler. :) O bölme bakmıştım ama gözümden kaçmış.

@heartsmagic, seçenek olarak sunduğunuz için teşekkürler. Görsel anlamda biraz eksikleri var ama işlevsel olarak bir sorunla karşılaşırsam bildiririm.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

alquirel

Alıntı yapılan: empax - 05 Ekim 2013 - 22:50:49
Görsel anlamda biraz eksikleri var ama işlevsel olarak bir sorunla karşılaşırsam bildiririm.  :)

Mor temayı tekrardan sıfırdan oluşturduk ve her yerini test etme imkanı pek bulamıyoruz. Gördükçe düzeltiyoruz ancak birçok gözün görmesiyle bir değil tabii ki, gördüğünüz en küçük eksiklikleri bile söylerseniz memnun oluruz ;)

empax

Alıntı yapılan: alquirel - 06 Ekim 2013 - 12:13:07
Alıntı yapılan: empax - 05 Ekim 2013 - 22:50:49
Görsel anlamda biraz eksikleri var ama işlevsel olarak bir sorunla karşılaşırsam bildiririm.  :)

Mor temayı tekrardan sıfırdan oluşturduk ve her yerini test etme imkanı pek bulamıyoruz. Gördükçe düzeltiyoruz ancak birçok gözün görmesiyle bir değil tabii ki, gördüğünüz en küçük eksiklikleri bile söylerseniz memnun oluruz ;)

Tabi elimden geldiğince. :)
Hatta hemen bir sorun bildireyim @alquirel, AdBlock eklentisi görsel anlamda baya bir bozukluğa sebep oluyor, bilemiyorum sadece ben de mi oluyor emin değilim. Resimlerde de görüldüğü üzere.

Düzenleme: Eklentiyi tekrar aktif edip denedim görseller artık düzgün görünüyor. Şimdilik sorun yok diyebilirim. :)
Teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
بسم الله الرحمن الرحيم

1910

Mavi temada, arama çubuğu düzgün çalışmıyor.

heartsmagic

@1910, o tema şu an biraz öksüz/yetim durumda. Normal şartlarda sunduğumuz bir tema değil o, SMF'nin kendi teması. Hani ileride kullanımda olur mu bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

1910

Mavi tema, sade, güzel ve gözü yormuyor. Taşınma yaşanmadan önceki gri tema gibi.
Şimdilik klasik mor ile devam o zaman :) 
Teşekkürler.

Felâsife

Yenilik her zaman iyidir, hayırlı olsun yeni düzen.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?