Ubuntuda ağı görüyorum ve şifre doğru olduğu halde bağlanmıyor

Başlatan janparey, 28 Eylül 2013 - 00:40:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

Başlıktaki gibi şifreyi doğru şekilde giriyorum ve bağlanmasını bekliyorum fakat cihaz benden tekrar şifre istiyor. Adsl modem RT-212TT , ağ kartım ise BCM4311 sebebi nedir en ufak bir fikrim yok.

if

okkangal

Bu tip çeşitli hataları ben , modem arayüzünde wireless ayarlarından kanal ayarının auto değerini , 4 , 6 ve 11 değerlerinden birisini seçerek düzelttim . Bağlanırken sorunlar çıkabiliyordu . Bazen bağlanıyor bazen bağlanmayabiliyordu . Ama şimdi sorun yok . Ama bu değiştirdiğim değerin ne olduğu hakkında hiç bir bilgim yok . 

ebubekirs

Farklı bir bağlantı yöneticisi denediniz mi ? wicd gibi misal.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

janparey

Alıntı yapılan: okkangal - 28 Eylül 2013 - 12:14:44
Bu tip çeşitli hataları ben , modem arayüzünde wireless ayarlarından kanal ayarının auto değerini , 4 , 6 ve 11 değerlerinden birisini seçerek düzelttim . Bağlanırken sorunlar çıkabiliyordu . Bazen bağlanıyor bazen bağlanmayabiliyordu . Ama şimdi sorun yok . Ama bu değiştirdiğim değerin ne olduğu hakkında hiç bir bilgim yok .
bu durumu modem yazılımının en güncel versiyonunu yükleyerek çözdük fakat yeni bir problem çıktı. şimdi de ağa bağlandığım zaman diğer kullanıcıların internetleri ya çok yavaşlıyor yada kesiliyor(ağdan düşmeden). airties yetkilisi ağ yayın kanalını değiştirmemi önerdi ben bir kere değişim yaptım fakat etkisi olmadı ondan sonra da uğraşamadım.

janparey

Alıntı yapılan: ebubekirs - 28 Eylül 2013 - 21:19:51
Farklı bir bağlantı yöneticisi denediniz mi ? wicd gibi misal.
hayır,zaten bu sorunu aştık hocam bir önceki mesajda dediğim gibi.

heartsmagic

Yavaşlama durumlarında veya artık nasıl bir sorun oluyorsa dmesg çıktısı fayda verebilir belki.

4311 bilindik bir kart esasında, Ubuntu sürümü, sürücünün durumu gibi meseleler önem arz ediyor. Gerçi güncel sürücü kurduk demişsin, nasıl yaptın bunu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

janparey

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ekim 2013 - 00:23:55
Yavaşlama durumlarında veya artık nasıl bir sorun oluyorsa dmesg çıktısı fayda verebilir belki.

4311 bilindik bir kart esasında, Ubuntu sürümü, sürücünün durumu gibi meseleler önem arz ediyor. Gerçi güncel sürücü kurduk demişsin, nasıl yaptın bunu?
4311 değil de modem en güncel sürümünde şu an hocam. kablosuz ağ kartı en güncel sürümde mi bilmiyorum fakat şu an sorunsuz çalışıyor bu sorun haricinde.

heartsmagic

Sık sık oluyor mu bu mesele? Bir kere olduğunda hemen şu çıktıyı alıp bir köşeye kaydet ve sonra bizlere geç lütfen:
dmesg | tail

janparey

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ekim 2013 - 22:15:42
Sık sık oluyor mu bu mesele? Bir kere olduğunda hemen şu çıktıyı alıp bir köşeye kaydet ve sonra bizlere geç lütfen:
dmesg | tail
evet çok sık oluyor hocam.fakat artık evdeki arkadaşların sabredecek gücü kalmadı :D bende pes ettim win8 kurulumu yaptım geçici olarak. b43 sürücüsü tarafında çalışmalar varmış galiba benim kart için dolayısı ile onu bekliycem büyük ihtimalle.umarım 14.04 lts sürümüne yetişirler.

heartsmagic

Şu durumda başlığımızı kapatalım. Umarım ileriki sürümde düzeltilir durum. Gerçi irdeleleyebilirdik, zira bu türde sorunları olup da çözülen kullanıcılar var forumda. Ancak karar sizin tabi.