[Çözüldü]Python Geliştirme Ortamı

Başlatan okkangal, 27 Eylül 2013 - 17:51:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okkangal

Python için Ubuntu üzerinde çalışan ve kendi debuger ı olan bir editör var mı acaba ? Yada olan editörlere bu plug-in i nasıl entegre ediyoruz . Yazdığım kodları sürekli uçbirimden test etmekten sanırım sıkıldım . İlgilenen ve yardım eden arkadaşlardan şimdiden teşekkür ederim ...

ekremsenturk

Gedit'te ayarlardan Python konsolunu açık işaretleyin. Editörün alt kısmında ek bir bölüm açılacaktır. Veya Python sürümüne uygun İDLE kurabilirsiniz.

okkangal

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 27 Eylül 2013 - 18:08:25
Gedit'te ayarlardan Python konsolunu açık işaretleyin. Editörün alt kısmında ek bir bölüm açılacaktır. Veya Python sürümüne uygun İDLE kurabilirsiniz.

Gedit te açılan python etkileşimli kabuğu ama bahsettiğim tam olarak bu değildi ... Şimdilik araştırmalarıma devam etmekteyim ...

okkangal

Wing IDLE ' ın ücretsiz sürümünü indirdim . Kendi sitesinde deb paketide bulunmakta lakin Yazılım Merkezi kuramıyor bir türlü , kurulum başlayıp sürekli başa dönmekte ve tekrar yükle seçeneği belirmekte . Bu arada root şifremide giriyorum düzgün ama anlayamadım neden böyle olduğunu . 

if

Uçbirimde yükleyip çıktıları buraya geçin.

okkangal

Ubuntu yazılım merkezi programı yüklemiş ama durum ile ilgili herhangi bir uyarı vermedi ... Şimdilik IDLE yi yükledim ve kullanmaya başladım ... Zamanla öğreneceğimi sanıyorum bu IDEL yi .

Haoskman