Transmission Kullanımı

Başlatan yagizzzA., 21 Ocak 2011 - 19:09:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yagizzzA.

Arkadaşlar Ubuntu ile yüklü gelen Transmission Bittorent İstemcisi'ni açtım.Sade bir arayüz karşıladı beni.Sağ üst taraftaki arama yerine bir dosya adı yazdım.Enter'a bastım ama hiç bir şey olmadı.Torrent programlarına biraz yabancıyım.Bu programı nasıl kullanıcağımı açıklarsanız sevinirim.Dosya indirmek için kendimiz ilk önce bir dosya mı yüklemeliyiz yoksa herhangi bir yere üyemi olmalıyız?

Şimdiden teşekkürler.

matrax_41

Torrent dosyası ile torrent indirebilirsin. Google'da torrent diye ararsan ayrıntıları öğrenebilirsin. Genel torrent kuralları linux için de geçerli.

yagizzzA.

Alıntı yapılan: matrax_41 - 21 Ocak 2011 - 20:27:35
Torrent dosyası ile torrent indirebilirsin. Google'da torrent diye ararsan ayrıntıları öğrenebilirsin. Genel torrent kuralları linux için de geçerli.
Programdaki Torrent 'e tıkladığımda seçeneklerde hiçbir şeyi seçemiyorum.KTorrent'de direk arama yapıp indirebiliyordum.Bunun mantığını anlayamadım.Googla'da arama yaptığımda da torrent kavramını ve içeriğini tam olarak anlayamadım.

eribol

Basit. Nasıl ki mp3 dosyasını oynatmak için mp3 çalar kullanıyorsanız, torrent indirmek için de torrent dosyasını torrent istemcisi bir program ile açıyorsunuz. Ktorrent sadece kendine has ek özelliğiyle torrent sitelerinde arama yapabiliyor.

yagizzzA.

Alıntı yapılan: eribol - 21 Ocak 2011 - 21:37:03
torrent indirmek için de torrent dosyasını torrent istemcisi bir program ile açıyorsunuz.

Peki Transmission programında ben nasıl dosya indiricem?Onu yapamıyorum.Sorun orda işte.O konuda yardımcı olabilir misiniz?

eribol

Torrent dosyasını bilgisayara kaydedin ve torrent dosyasına sağ tıklayıp Birlikte Aç->Transmission seçin.

yagizzzA.

Alıntı yapılan: eribol - 21 Ocak 2011 - 21:47:41
Torrent dosyasını bilgisayara kaydedin ve torrent dosyasına sağ tıklayıp Birlikte Aç->Transmission seçin.

Torrent dosyası dediğiniz bu internet siteleri mi? suprnova.org gibi? Yada başka bir dosya mı? Nasıl temin edebilirim bu dosyayı?

badhero

Torrent dosyası bir dosyayı indirmenizi sağlayacak olan torrent uzantılı dosyadır. Wikipedia'da torrent hakkında araştırma yapmalı ve torrent'in ne olduğunu öğrenmelisiniz.

Ekleyeyim; mesele Transmission kullanımı ile alakasız, torrent'in ne olduğu ile alakalı.

matrax_41

Torrent sitelerine üye olup indirmek istediğiniz içeriğin torrent dosyasını indirmeniz ve bu dosyayı çift tıklayarak transmissiona göstermeniz gerekiyor. Yani transmission veya başka bir torrent programıyla indirme yapabilimeniz için elinizde istediğiniz içeriğin torrent dosyası olmalı.

Warlord

Ben örnekle açıklamak isterim sana. Mesela ABC filmini torrentle indirmek istiyoruz. Google ABC torrent yaz. Çıkan sitelerde ufak torrent dosyasını indir. Aç dersen zaten otomatik olarak Transmission açılır. Ve indirmeye başlarsın.

yagizzzA.

Alıntı yapılan: Warlord - 22 Ocak 2011 - 10:18:22
Ben örnekle açıklamak isterim sana. Mesela ABC filmini torrentle indirmek istiyoruz. Google ABC torrent yaz. Çıkan sitelerde ufak torrent dosyasını indir. Aç dersen zaten otomatik olarak Transmission açılır. Ve indirmeye başlarsın.

Anladım.Teşekkürler.Peki birkaç tane torrent sitesi var böyle.Siz eğer kullanıyorsanız hangisini önerirsiniz?

Warlord

http://www.torrentreactor.net/ (En çok kullanılan site bildiğim kadarıyla.)
http://www.kickasstorrents.com/ (Burayıda kullanabilirsin.)
Gibi örnek verilebilir. Önemli olan torrent sitesi değil. İndireceğin torrent dosyası.

Şahsıma adına örnek veriyorum; özellikle kullandığım bi torrent sitesi yok çıkan ilk siteden indiriyorum genellikle.
Kolay gelsin.

yagizzzA.

Alıntı yapılan: Warlord - 22 Ocak 2011 - 12:35:26
http://www.torrentreactor.net/ (En çok kullanılan site bildiğim kadarıyla.)
http://www.kickasstorrents.com/ (Burayıda kullanabilirsin.)
Gibi örnek verilebilir. Önemli olan torrent sitesi değil. İndireceğin torrent dosyası.

Şahsıma adına örnek veriyorum; özellikle kullandığım bi torrent sitesi yok çıkan ilk siteden indiriyorum genellikle.
Kolay gelsin.

Yardımınız için teşekkürler.İlk dosyamı indirdim bile. :)

badhero

Zamunda var ama üyelik gerekiyor. Harika bir tracker, çoğu zaman 600-800'e kadar çıkıyor hız.

kaansef

@badhero şu zamunda'nın adresini rica edebilirmiyim :)
# 28065

mtufan

Hatasız kul olmaz...

badhero

Adresi, yasal olmayabileceğini düşünerek arkadaşa özel mesaj yoluyla vermiştim.

heartsmagic

Doğrudan Torrent sitesi adresi vermek sorun olmaz. Yasal olmayan bir paylaşıma doğrudan torrent dosyası vermek sorun çıkartabilir. Ancak yine de çok esnetmemek lazım bazı şeyleri :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SonBalina

Transmission da sadece 1 dosyayı upload yapıyor..?
Neden olabilir..
Ben neyin upload olcağını ayarlıyamam mı?
Diğerini durdurunca başkası başlıyor uplaod yapmaya?

mtufan

Hepsini durdur. Uplopad yapmak istediğine devem et dersin olur biter..
Hatasız kul olmaz...

bkal26

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak.Transmission'u oldukça çok kullandım ve gerçekten çok iyi ve kullanımı oldukça kolay bir program fakat piratebay'dan torrent indirme istediğimde ne yazıkki kullanamıyorum.Piratebay da get this torrent'e tıkladığımda bir pencere çıkıyor ve bir uygulama seç diyor.seç'e tıkladığımda ne yazıkki transmission torrent istemcisini bulamıyorum.piratebay den torrent indirmek için bana ya bitlordu indir diyor ya da miro yu kullan diyor.ama transmission'u ne yazıkki kullanamıyorum.ne yapmam gerek acaba.diğer iki  program bana pek kullanışlı gelmedi o yüzden transmission'u kullanmak istiyorum şimdiden teşekkürler...

gecegezen

thepiratebay bildiğim kadarı ile artık torrent dosyası dağıtmıyor onun yerini magnet link diye bir şey kullanıyor bu kısa bilgiden sonra transmission nasıl kullanıcağına gelirsek. magnet linkini tiklayinca açılan (senin torrent dediğin yer) pencerede uygulama seç de ve /usr/bin/transmission-gtk bu yolu ile izle.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

conanait

get this torrent linkine sağ tıkla, bağlantı adresini kopyala, Transmission'da dosya> Konum Aç'ı seç, açılan pancereden Aç seçeneği işinizi görür.

hatalar205

Alıntı yapılan: bkal26 - 28 Eylül 2013 - 01:27:05
Arkadaşlar benimde bir sorum olacak.Transmission'u oldukça çok kullandım ve gerçekten çok iyi ve kullanımı oldukça kolay bir program fakat piratebay'dan torrent indirme istediğimde ne yazıkki kullanamıyorum.Piratebay da get this torrent'e tıkladığımda bir pencere çıkıyor ve bir uygulama seç diyor.seç'e tıkladığımda ne yazıkki transmission torrent istemcisini bulamıyorum.piratebay den torrent indirmek için bana ya bitlordu indir diyor ya da miro yu kullan diyor.ama transmission'u ne yazıkki kullanamıyorum.ne yapmam gerek acaba.diğer iki  program bana pek kullanışlı gelmedi o yüzden transmission'u kullanmak istiyorum şimdiden teşekkürler...

Aşağıdaki komut sorununuzu çözer sanıyorum.
xdg-mime default transmission-gtk.desktop x-scheme-handler/magnet