AMD Radeon HD 6730M Casper Nirvana

Başlatan kursadoguz, 24 Eylül 2013 - 00:17:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kursadoguz

Merhaba
Öncelikle ubuntuda yeni olmasamda bu konulardan çok anlamadığımı belirtmek isterim. Benim Casper nirvana dizüstü bilgisayım var ve üzerinde AMD Radeon HD 6730M grafik kartı var. Ubuntuyu ve windowsu beraber kullanıyorum. Gecen sene tasadüfen indirip kurduğum bir ubuntu sürümü vardı sanırım 12.04dü. sonradan cıkan tüm sürümleri resmi sayfadan indirip kurmaya çalıştıgımda hiçbiri işe yaramadı. ilk indirdiğim bu dvd ile kurup güncelleme yaptım ve güncellme sonrasında gelen hiç bir çekirdek sürümünde ubuntu açılmadı. açabildiğim tek çekirdek sürümü 3.8.0.9 du bundan sonra 0.30'a kadar olan tüm sürümlerde mor ekranda kalıyor bilgisayar. Bugun herseferinde grub menüsünde ubuntu için gelişmiş seçenekleri seçerek ekranın altına kadar inmekten sıkıldığım için sizin ilk başta verdiğiniz kodları yazdım sorunsuz bir şekilde kurdu ve sonuç aynı oldu mor ekranda kaldı. low grafic mode uyarısı aldım bundan kurtulmak için default grafik sürücüsünü yükle dedim şimdi açılıyor ama ekranınüstndeki ve solundaki araç çubukları kayboldu ve 1 dakika çalışıp bilgisayar donuyor. bundan nasıl kurtulabilirim yardım edermisiniz. baştaki verdiğiniz kodları nasıl geri alabilirim.

if

sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo mv /etc/X11/xorg.conf
sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:makson96/fglrx
komutları ile açık kaynak sürücüye dönün. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Masaüstüne düşemiyorsanız çekirdek önyükleme seçeneklerinden nomodeset kullanın. Masaüstüne düşünce lspci -knn | grep -A3 VGA çıktısını geçin.