ubuntu yu kurarken sorun yaşıyorum

Başlatan onurkaya88, 14 Ekim 2008 - 21:01:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onurkaya88

slm herkese. konuyu yanlış yere açtıysam ya da benzer bir konu varsa kusurabakmayın.

benim sorunum şu:
ubuntu cd sini bilgisayara taktım ve "install inside windows" seçeneğine tıkladım. 10gb hafıza seçtim. c yi de seçsem d yi de seçsem cd den çıkarırken %100 e gelince cd nin başka bir program tarafından kullanıldığını ve kapatıp yeniden denememi söylüyor.

c de de, d de de 10gb tan fazla alan var. c de xp pro yüklü.

daha sonra cd nin live özelliğini kullanarak ubuntuyu çalıştırdım ve masaüstündeki kur simgesinden kuruluma başladım. fakat disk bölümlemesinde bölümleri biçimlendirmeden kurulum yapmam mümkün mü? harddiskim 80 gb ve iki bölümden oluşuyor ve iki bölümün de yarısından çoğu dolu. ben bu verileri silmek istemiyorum. bu şartlar altında ubuntuyu nasıl yükleyeceğim?

Sypro

Wubi ile kurulumu tamamlamak için windowsa Unlocker Assistant kurabilirsiniz, genelde explorer o tarz şeyleri kullanımda tuttumu bırakmaz:)
Unlocker ile ilgili dosyaya sağ tıklayıp menüsünden gerekli seçimi yaparsanız bi ihtimal engel kalkabilir.

Diğer yol için de, önemli verilerinizi yedeklemeden hiçbir şey yapmayın, zira oluşabilecek hatalar kimsenin sorumluluğunda olmayacaktır. Üzülmeyin boşuna.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."