[Çözüldü] Eclipse "Could not open the editor: An unexpected error was thrown"

Başlatan srgnaras, 21 Eylül 2013 - 11:44:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

srgnaras

konu hakkında başka fikir sahibi olan var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Eylül 2013 - 12:33:30

Az önce "Database Development" nesnesini yükledikten sonra tekrar bir deneyeyim dedim ve yukarıdakileri aynısı tekrarladım. Tek fark en başta tek tek paketleri şeçtim ve öyle yükledim bu sayede yükleme problemi çözülmüş oldu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Eylül 2013, 12:35:26

Ancak şu anda yüklediğim Design problem çıkartıyor işte çıktıları::java.lang.NullPointerException
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.SourcePage.updateSourceActions(SourcePage.java:140)
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.SourcePage.handleActiveState(SourcePage.java:74)
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.DefaultMultiMode.showPage(DefaultMultiMode.java:125)
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.MultiPagesMode.showSource(MultiPagesMode.java:54)
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.MultiPagesMode.create(MultiPagesMode.java:100)
   at org.eclipse.wb.internal.core.editor.multi.DesignerEditor.createPartControl(DesignerEditor.java:87)
   at org.eclipse.ui.internal.EditorReference.createPartHelper(EditorReference.java:670)
   at org.eclipse.ui.internal.EditorReference.createPart(EditorReference.java:465)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPartReference.getPart(WorkbenchPartReference.java:595)
   at org.eclipse.ui.internal.EditorReference.getEditor(EditorReference.java:289)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.busyOpenEditorBatched(WorkbenchPage.java:2949)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.busyOpenEditor(WorkbenchPage.java:2854)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.access$11(WorkbenchPage.java:2846)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage$10.run(WorkbenchPage.java:2797)
   at org.eclipse.swt.custom.BusyIndicator.showWhile(BusyIndicator.java:70)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.openEditor(WorkbenchPage.java:2793)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.openEditor(WorkbenchPage.java:2777)
   at org.eclipse.ui.internal.WorkbenchPage.openEditor(WorkbenchPage.java:2760)
   at org.eclipse.wb.internal.core.wizards.DesignerNewElementWizard$1.run(DesignerNewElementWizard.java:81)
   at org.eclipse.swt.widgets.RunnableLock.run(RunnableLock.java:35)
   at org.eclipse.swt.widgets.Synchronizer.runAsyncMessages(Synchronizer.java:135)
   at org.eclipse.swt.widgets.Display.runAsyncMessages(Display.java:3529)
   at org.eclipse.swt.widgets.Display.readAndDispatch(Display.java:3182)
   at org.eclipse.ui.internal.Workbench.runEventLoop(Workbench.java:2701)
   at org.eclipse.ui.internal.Workbench.runUI(Workbench.java:2665)
   at org.eclipse.ui.internal.Workbench.access$4(Workbench.java:2499)
   at org.eclipse.ui.internal.Workbench$7.run(Workbench.java:679)
   at org.eclipse.core.databinding.observable.Realm.runWithDefault(Realm.java:332)
   at org.eclipse.ui.internal.Workbench.createAndRunWorkbench(Workbench.java:668)
   at org.eclipse.ui.PlatformUI.createAndRunWorkbench(PlatformUI.java:149)
   at org.eclipse.ui.internal.ide.application.IDEApplication.start(IDEApplication.java:124)
   at org.eclipse.equinox.internal.app.EclipseAppHandle.run(EclipseAppHandle.java:196)
   at org.eclipse.core.runtime.internal.adaptor.EclipseAppLauncher.runApplication(EclipseAppLauncher.java:110)
   at org.eclipse.core.runtime.internal.adaptor.EclipseAppLauncher.start(EclipseAppLauncher.java:79)
   at org.eclipse.core.runtime.adaptor.EclipseStarter.run(EclipseStarter.java:353)
   at org.eclipse.core.runtime.adaptor.EclipseStarter.run(EclipseStarter.java:180)
   at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
   at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:57)
   at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)
   at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:606)
   at org.eclipse.equinox.launcher.Main.invokeFramework(Main.java:629)
   at org.eclipse.equinox.launcher.Main.basicRun(Main.java:584)
   at org.eclipse.equinox.launcher.Main.run(Main.java:1438)
   at org.eclipse.equinox.launcher.Main.main(Main.java:1414)

Buda ekran görüntüsü:

En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

if

srgnaras

Hata Raporunu yanlış bir şekilde mi açtım acaba hiç cevap gelme dide...

if

Hata raporu WindowBuilder için açılmış. Eclipse olması gerekti. Ayrıca hiç yorum yapmamışsınız. Hangi dağıtımı kullanıyorsunuz? Eclipse'nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Sorun ne zaman ortaya çıkıyor?

srgnaras

o kadar İngilizcem yok ayrıca orası forum gibi bir yer değil mi ?

if

srgnaras

srgnaras@pandora:~$ uname -a
Linux pandora 3.5.0-40-generic #62-Ubuntu SMP Thu Aug 22 00:55:19 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
srgnaras@pandora:~$ eclipse --version
srgnaras@pandora:~$

Design Dizayn penceresi kusura bakmayın Eclipse Design yazdığı için öyle kullandım.
Benim sorunum ApplicationWindow dedikten sonra ne kod yazacak nede dizayn yapabileceğim bir ortam gelmiyor.
Yerine ilk iletide koyduğum ikinci resimdeki ekran geliyor resimdeki ekran geliyor. Yani:

if

Alıntı YapIf I open ApplicationWindow, Eclipse thrown an error saying "Could not open the editor: An unexpedted exception was thrown.
I use Ubuntu 13.04 and Eclipse buraya_sürümü_yazın.
uname -a
Linux pandora 3.5.0-40-generic #62-Ubuntu SMP Thu Aug 22 00:55:19 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
buraya java.lang.Null şeklinde başlayan çıktının tamamını geçin.

srgnaras

if

Bir şey değil. Hata kaydının bağlantısını buraya da geçin.

srgnaras

heartsmagic

Sorunu örneklemeni istemişler. Biraz ayrıntıya girerek adım adım neler yaptığını ve nasıl bu hatayı aldığını aktarabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

srgnaras

Bağlantı
Aynen dediğiniz gibi açarken olan şeyleri yazdım. Umarım doğru yazmışımdır.

heartsmagic

WB'yi nasıl kurmuştun sen? Hangi kaynaktan kurdun yani? Kurarken hata verdi mi?
Kaldırıp şu yöntemi dener misin:
http://www.vogella.com/articles/EclipseWindowBuilder/article.html

Eğer bu da olmazsa Google'ın kendisine gideriz:
https://developers.google.com/java-dev-tools/download-wbpro

srgnaras

@ heartsmagic ilk yöntem zaten yaptığımın aynısı ancak o SWT Design yanlız başına değil onun altındaki 10 paketi daha indirdim ve bu sorun var. Kaldırmayı denedim ama beceremedim nasıl kaldırabilirim.

heartsmagic

Help-Install New Software dedikten sonra sağ alttan "What is already installed" bağlantısına tıkla. Gelen uygulamalardan istediklerini işaretleyip kaldırabilirsin.

srgnaras

@heartsmagic bilgi için teşekkürler.
İlk olarak halihazırda var olan Indigo sürümünde ilk yöntemi uygulamaya çalıştım ama olmadı. Sonuçta Kepler için yazılmış bir yöntemdi ve kepler'i indirip uyguladım İndigoya nazaran açtığım projenin kod kısmı açılıyor ancak dizayn kısmında 
If you wish to use SWT,
      please add the appropriate SWT jars to your classpath, or create a new SWT/JFace Java Project. You may
      also create a plug-in project and allow PDE to manage the classpath for you.

böyle bir yazı çıkıyordu. Daha önce 11 paket yüklüyordum bir onu deneyeyim dedim diğer paketleride  yükledi ve şu anca keplerde sorunsuzca dizayn menüsü çalışıyor.  Bütün yardımlarınız için teşekkürler. 

if