[Nasıl] Çakma MacOSX Masaüstü Yapmak

Başlatan erginemr, 12 Ekim 2008 - 13:57:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gökhany

Herkese Merhabalar.
Ubuntu'yu bilgisayarıma bu gün kurdum. Şunu söyleyebilirim windowsun bütün sürümlerini ve osx86 kullanmış biri olarak Ubuntu hız ve kullanım bakımından bu sistemlerden daha kullanışlı.

Gözüme çarpan ilk noktalardan bir kaçı

1- Sistem stabil ve hızlı dolayısıyla diğer sistemlerdeki gibi kasma denilen olay yok! Hangi temayı yüklersem yükleyim performansta düşüş yok.
2- 1mbit internet bağlantım var Download hızım 109k'dan hiç düşmüyor. Bunun Ubuntu ile ne alakası var diyenlere aşağıdaki resime bakmalarını öneririm :)
http://img140.imageshack.us/img140/7109/ekrangrntsqv.png
3- Lakin torrent ve emule ile dosya çekerkende durum aynı. Mükemmel
4- Pencereler arası geçiş, masaüstü öğelerine ulaşma vs. çok hızlı.
5- Ubuntu 2gb ram'in %20 sini kullanıyor. Diğer sistemlerde %80
Saymakla bitmez.

Son olarak hayatımdan memnunum. Bütün zamanımı internetnetten antivirüs yazılımlarını, binlerce dolarlık programları arayarak geçirmiyorum. Ubuntu bütün ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

Çakma görünüm olarak diğer işletim sistemleri Ubuntu görümünü kullanmalı. :) Ubuntunun arayüz ve görünümü diğerlerine nazaran daha iyi.

Emeği geçen herkese teşekkürler.
İşletim sistemlerine ve programlara binlerce dolar ödemeyin.
Kırık yazılımlarla ve antivirüs programlarıyla değerli vaktinizi boşuna harcamayın. 
Ubuntu'yu deneyin. İhtiyacınız olan herşey Ubuntu'da mevcut.
Güvenli ve sorunsuz internetin keyfini çıkarın.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Gökhany - 10 Şubat 2010 - 14:44:13
Herkese Merhabalar.
Ubuntu'yu bilgisayarıma bu gün kurdum. Şunu söyleyebilirim windowsun bütün sürümlerini ve osx86 kullanmış biri olarak Ubuntu hız ve kullanım bakımından bu sistemlerden daha kullanışlı.

Gözüme çarpan ilk noktalardan bir kaçı

1- Sistem stabil ve hızlı dolayısıyla diğer sistemlerdeki gibi kasma denilen olay yok! Hangi temayı yüklersem yükleyim performansta düşüş yok.
2- 1mbit internet bağlantım var Download hızım 109k'dan hiç düşmüyor. Bunun Ubuntu ile ne alakası var diyenlere aşağıdaki resime bakmalarını öneririm :)
http://img140.imageshack.us/img140/7109/ekrangrntsqv.png
3- Lakin torrent ve emule ile dosya çekerkende durum aynı. Mükemmel
4- Pencereler arası geçiş, masaüstü öğelerine ulaşma vs. çok hızlı.

Son olarak hayatımdan memnunum. Bütün zamanımı internetnetten antivirüs yazılımlarını, binlerce dolarlık programları arayarak geçirmiyorum. Ubuntu bütün ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

Çakma görünüm olarak diğer işletim sistemleri Ubuntu görümünü kullanmalı. :) Ubuntunun arayüz ve görünümü diğerlerine nazaran daha iyi.

Emeği geçen herkese teşekkürler.
Aramıza hoşgeldin :)

hamdi

gnome masaüstü varken macOS a gerek var mı bilyorum

adolffwangel

mac'in görünümü gerçekten güzel şimdi hakkını yememek lazım. Ama ubuntunun orjinal hali daha iyi gerçekten... artı bir ara windows xp için ubuntu human teması görmüştüm bir yerden :)
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

erginemr

Alıntı yapılan: adolffwangel - 18 Şubat 2010 - 03:56:40
... artı bir ara windows xp için ubuntu human teması görmüştüm bir yerden :)

Ben bir ara işyerinde kullanıyordum.  ;)

aliorhan

Alternatif 1 'deki http://rapidshare.de/files/38210507/MyTheme.tar.gz.html linki bozuk galiba ya da bu aralar benim pc de sorun var =)) bozuksa yenileyebilir miyiz? Rica etsem alternatifler içinde en iyisi oda.

aniceman

Alıntı yapılan: ODİN - 07 Ocak 2010 - 22:15:55
cairo dock u kurdum ancak tam olarak çalışmıyor açıldığı yerde kocaman siyah bir ekran la birlikte çalışıyor bu siyah ekranı nasıl kapatabilirim. bisürü ayarını kurcaladım ama düzeltemedim ve şunuda eklemk istiyorum simgeler ve kakarterler birbirine giriyor

arkadaşlar bu sorunu yaşayan arkadaş pes etmiş, cairo dock kullanmayı bırakmış ama bunun her hangi bir çözümü yok mu. aynı sorun bende de cairo dock open gl kullanımımda var. open gl li versiyonda efektler daha janjanlı ama arkaplandaki siyahlık nedeni ile kullanamıyorum (c-dock u ilk kurdugumda da böyle idi, şimdi de). no opengl versiyonunda ise böyle bir sorun yok.

ekran kartım ati hd2600. compizi ve cairo dock no opengl yi aylardır sorunsuz kullanıyorum ama tek isteğim c-dockta kullanamadığım ve opengl versiyonda çalışan efektleri kullanmak. yardımlarınız için teşekkürler...

glxinfo | grep render çıktısı:
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 2600
    GL_KTX_buffer_region, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

aniceman

azmettim kendim hallettim :)
sorun ati radeon hd2600 ekran kartım için kullandığım fglrx sürücüsünden kaynaklanıyormuş. atinin sitesinden .run uzantılı kendi sürücüsünü indirip, forumda .run uzantıların kurulumunu bulup halletmem sonrasında hem ati sürücüsüne hem de daha güzel canlandırmalara sahip cairo-cok opengl ye kavuştum.  ;)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aniceman

Ee hep heartsmagic yetişecek değil ya :)

heartsmagic

İstese de yetişemez zaten :) Hem vakti yetmez, hem de tecrübesi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Banz

Alıntı yapılan: aliorhan - 08 Mart 2010 - 00:24:12
Alternatif 1 'deki http://rapidshare.de/files/38210507/MyTheme.tar.gz.html linki bozuk galiba ya da bu aralar benim pc de sorun var =)) bozuksa yenileyebilir miyiz? Rica etsem alternatifler içinde en iyisi oda.

Aynen :) :)

erginemr

kadim

Forumda ne kadar konu varsa inceledim diye bilirim ama bu çakma MacOSX i halledemedim acaba benmiyapamadım yoksa başka sornumu var
Öncelikle şunu belirdeyim Depoya eklenmesi gereken ilgili linkleri ekledim ve Konsoldan İlgili Kodu girdim ama olmuyor gerekirse Dökümüde eklerim buraya ama bana en net şekilde halledeceğim yolları söylerseniz sevinirim

erginemr yolu izleyerek yapmaya çalıştım...

Selam ve dua ile...

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: kadim - 24 Nisan 2010 - 17:45:51
Forumda ne kadar konu varsa inceledim diye bilirim ama bu çakma MacOSX i halledemedim acaba benmiyapamadım yoksa başka sornumu var
Öncelikle şunu belirdeyim Depoya eklenmesi gereken ilgili linkleri ekledim ve Konsoldan İlgili Kodu girdim ama olmuyor gerekirse Dökümüde eklerim buraya ama bana en net şekilde halledeceğim yolları söylerseniz sevinirim

Selam ve dua ile...
Konu bayağı eski, depolar uçmuştur büyük ihtimal.

stratovarius

İlk sayfadaki  III. Alternatif 2' yi şimdi denedim 4 cü şıkka kadar süper oldu masaüstü. Teşekkürler  erginemr  .

Kubilay

bu konuya eş değer ,10.04 için geçerlşi olan bir konu varmı?

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

waywah

konu tekrar güncellense çok makbul olur

fthzcn

http://sourceforge.net/projects/macbuntu/

Sistem yedeğinizi almanızı öneririm. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarımda denedim, oldukça memnunum.

waywah

Alıntı yapılan: MenDieTa - 23 Ekim 2010 - 08:08:47
http://sourceforge.net/projects/macbuntu/

Sistem yedeğinizi almanızı öneririm. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarımda denedim, oldukça memnunum.

paketi indirdim nasıl kurulacağı hakkında bilgi verirmisin? linuxda oldukça yeniyim.

mozakca

İndirdiğiniz dosyayı önce arşivden çıkarın. İçinde install.sh diye bir dosya var ona çift tıklayın ve terminalde çalıştır seçeneğini seçip devam edin. Sorulan soruları cevaplayın o kadar geri kalanını bu script otomatik yapıyor. Bilgisayarınız açılıp kapandıktan sonra bütün işlemler yapılmış oluyor. Ama internet bağlantınızın olmasına dikkat edin çünkü bilgisayarınızda olmayan bazı programları internetten indirmesi gerekiyor.
sevgi, emek ister.

waywah

Alıntı yapılan: mozakca - 24 Ekim 2010 - 11:00:07
İndirdiğiniz dosyayı önce arşivden çıkarın. İçinde install.sh diye bir dosya var ona çift tıklayın ve terminalde çalıştır seçeneğini seçip devam edin. Sorulan soruları cevaplayın o kadar geri kalanını bu script otomatik yapıyor. Bilgisayarınız açılıp kapandıktan sonra bütün işlemler yapılmış oluyor. Ama internet bağlantınızın olmasına dikkat edin çünkü bilgisayarınızda olmayan bazı programları internetten indirmesi gerekiyor.

Teşekürler
bişey daha var alttaki simgeleri üste alamadım böle bi seçenneği yokmu yoksa benmi bulamadım

mozakca

En başta bulunan çapa simgesine tıklayın ve yeni rıhtım ekledikten sonra kısa yolları bu yeni rıhtım üzerine sürükle bırak yöntemiyle istediğiniz yerde oluşturun. Ama benim görüşüm ekranın altı en uygun yer.
sevgi, emek ister.

BayboraKaan

Güncelligini yitirdigi icin konuyu kilitliyorum. Güzel bir arsivdi zamaninda hazirlayan @erginemr arkadasimiza bu paylasimi icin tesekkür ederim.