PCBSD yüzünden kota bitti

Başlatan esenbatuhan, 13 Eylül 2013 - 13:09:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esenbatuhan

bir kaç sıradan program yükliyim dedim sabayonun yanına kurduğum pcbsd'ye maalesefki herşey 100 mb 200 mb çıktı ilk etapta görmedim yükledim sonra gördüm kota bitti diyince bu konuda bişey görmemiştim uyaranda olmadı kötü oldu tabi :(

if

@esenbatuhan, imlâya riayet edderseniz memnun olurum.
Kotanız bitmiş de bunun yol açtığı bir sorun mu var kullandığınız dağıtımda?

cokomoko

Evet bsd'ler öyledir, paket boyutları linux'dan daha fazladır(İlk başladığım zamanlar ben de bundan dolayı bayağı yakınmıştım). Daha önceden verdiğim bağlantıyı iyi incelememişsiniz, bsd-tr.org'ye bakmanızı önermiştim. Neyse bu işlerin yarısı tecrübe ile öğrenilir, geçmiş olsun.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

Tuxie

Ne var canım ben birşey indirmeden şimdiden bitiyor kotam.Her ay limitsiz parasına limitli kullanıyorum. :)

Felâsife

Kotalı kullanıyorsanız .pbi paket sistemini yani AppCafe 'i kullanmayın, özel yapısından dolayı bir tarayıcı bile 100MB çeker ;D
Konsoldan pkg add veya pkgng 'i yapılandırsayanız pkg install 'i kullanın.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

cokomoko

Alıntı yapılan: Felâsife - 16 Eylül 2013 - 14:20:14
Konsoldan pkg add veya pkgng 'i yapılandırsayanız pkg install 'i kullanın.

Üstad yine de Linux'a göre boyutları fazla.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...