Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Bu arada konuya yazmak istemiyordum ancak bir açıklamaya getireyim.

"Geldiği yeri unutanlar kaybetmeye mahkumdur" felsefesinin dışına asla çıkmadık, bu sebeple orada Debian için ayrı bir bölüm var. Site Ubuntu ve Linux üzerine kurulu olsa de özgür yazılım felsefesine uygun her türlü içeriğe kapımız açık. Şu an Türkiye'nin ilk ve tek tüm özgür yazılımlara destek veren topluluğuyuz. Sadece Linux değil, BSD ve Solaris gibi çekirdekler üzerine inşa edilen dağıtımlara da destek vermeye çalışıyoruz.

Benzeri projelere destek olan, sorun yaşanıldığında en kısa sürede yardıma koşan, benzeri projeler hacklendiğinde sorunu düzeltmek için anında yardım teklif eden, kendine rakip olmasına rağmen yok olmaya yüz tutmuş özgür yazılım destek sitelerini ayakta tutmaya çalışan, özgür yazılım destek sitelerinde görev almak için gönüllüleri koordine eden, yönetici adayı yetiştiren, benzeri projelerin sıkça reklamını yapan başka bir topluluk varsa adını rica ediyorum. :) Linux için bizim yolumuzda ilerleyen, bizim ilham aldığımız sadece Lapis var ancak onlarda Linux Sevenler olduğu için hedefleri Linux ile sınırlı.

Bunları kendimizi övmek için yazmadım, sadece diğer özgür yazılımlara ve topluluklara duyduğumuz saygıyı ve kardeşlik bağını biraz olsun anlayabilmeniz için yazdım. Burada görev alan arkadaşların hepsi için özgür yazılım destek topluluklarının ve özgür yazılımların (Debian gibi) ayakta kalması bu sitenin ayakta kalmasından çok daha önemli.

Bu sebeplerden ötürü asla Debian'a bir saygısızlık yapmadık ve saygısızlık yapmak aklımızın ucundan geçmedi, geçmeyecek.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bellatrix

Alıntı yapılan: Eren - 30 Kasım 2008 - 06:13:14
Alıntı YapUbuntu Türevleri ve Debian

Bölümün yeni adı.

Alıntı yapılan: Eren - 30 Kasım 2008 - 06:53:04
Bu arada konuya yazmak istemiyordum ancak bir açıklamaya getireyim.

"Geldiği yeri unutanlar kaybetmeye mahkumdur" felsefesinin dışına asla çıkmadık, bu sebeple orada Debian için ayrı bir bölüm var. Site Ubuntu ve Linux üzerine kurulu olsa de özgür yazılım felsefesine uygun her türlü içeriğe kapımız açık. Şu an Türkiye'nin ilk ve tek tüm özgür yazılımlara destek veren topluluğuyuz. Sadece Linux değil, BSD ve Solaris gibi çekirdekler üzerine inşa edilen dağıtımlara da destek vermeye çalışıyoruz.

Benzeri projelere destek olan, sorun yaşanıldığında en kısa sürede yardıma koşan, benzeri projeler hacklendiğinde sorunu düzeltmek için anında yardım teklif eden, kendine rakip olmasına rağmen yok olmaya yüz tutmuş özgür yazılım destek sitelerini ayakta tutmaya çalışan, özgür yazılım destek sitelerinde görev almak için gönüllüleri koordine eden, yönetici adayı yetiştiren, benzeri projelerin sıkça reklamını yapan başka bir topluluk varsa adını rica ediyorum. :) Linux için bizim yolumuzda ilerleyen, bizim ilham aldığımız sadece Lapis var ancak onlarda Linux Sevenler olduğu için hedefleri Linux ile sınırlı.

Bunları kendimizi övmek için yazmadım, sadece diğer özgür yazılımlara ve topluluklara duyduğumuz saygıyı ve kardeşlik bağını biraz olsun anlayabilmeniz için yazdım. Burada görev alan arkadaşların hepsi için özgür yazılım destek topluluklarının ve özgür yazılımların (Debian gibi) ayakta kalması bu sitenin ayakta kalmasından çok daha önemli.

Bu sebeplerden ötürü asla Debian'a bir saygısızlık yapmadık ve saygısızlık yapmak aklımızın ucundan geçmedi, geçmeyecek.

bölümün yeni adı için çok teşekkürler. bence harika oldu. hele hele bunun bu kadar hızlı yapıldığını/cevaplandığını görmek harika... hiçbir zaman saygısızlık yapıldığını düşünmedim, sadece bunun böyle olmaması gerektiğini düşünerek söyledim ve ne mutlu ki bu hemen gerçekleşti. Debian'nın jestte ihtiyacı yoktu sadece hak etmiş oldukları yeri bu forumda üye(ki biliyorlar)/ziyaretçi herkes bilmiş olsun diye istedim. ben bu foruma ilk üye olduğumda da (herkes içinde böyleydi) aynı başlık altındaydı ama fark edip bunu söylemem biraz uzun oldu... ve şunu da göstermiş olduk ki, Ubuntu Türkiye Forumu herkese veya her dağıtıma gerekli saygıyı göstermektedir. bu Bizim Saygınlığımızdandır. böyle bir toplulukta olduğum için Onure olduğumu belirtmek istiyorum. çok çok teşekkürler. Saygılarımla
Debian For Ever, Human, World and ME

engin_dlk

Merhabalar. Ubuntuyla tanışıklığım bir hafta gibi bir süredir, dolayısıyla bu siteyle de. Emek verenlerin ellerine sağlık. Smf konusunda uzun zamandır ilgiliyim. Foruma "top 10" istatistikleri, video modları, editörler eklenmesi kullanış açısından güzel olacaktır. Bu konuda yardımcı olabilirim size. İyi Ubuntular..
Linux> windows & Ubuntu windos işletim sistemlerini döver :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: engin_dlk - 02 Aralık 2008 - 13:52:08
Merhabalar. Ubuntuyla tanışıklığım bir hafta gibi bir süredir, dolayısıyla bu siteyle de. Emek verenlerin ellerine sağlık. Smf konusunda uzun zamandır ilgiliyim. Foruma "top 10" istatistikleri, video modları, editörler eklenmesi kullanış açısından güzel olacaktır. Bu konuda yardımcı olabilirim size. İyi Ubuntular..

Teknik anlamda SMF'den anlamam ancak "top 10" derken şunu mu kastediyorsun? http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Ayrıca video mod, editör nedir pek bilmem ancak eğer pek elzem değilse bizim gibi günlük tekili 10.000 ve üstü civarında olan bir forum için yorucu olabilir mi diye düşünerek topu Eren'e atıyorum. Kendisi SMF konusunda yeterince ehildir :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

engin_dlk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Aralık 2008 - 16:43:13
Alıntı yapılan: engin_dlk - 02 Aralık 2008 - 13:52:08

Teknik anlamda SMF'den anlamam ancak "top 10" derken şunu mu kastediyorsun? http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Ayrıca video mod, editör nedir pek bilmem ancak eğer pek elzem değilse bizim gibi günlük tekili 10.000 ve üstü civarında olan bir forum için yorucu olabilir mi diye düşünerek topu Eren'e atıyorum. Kendisi SMF konusunda yeterince ehildir :)

O değil. Örneğin http://www.smf.gen.tr/smf/index.php sayfasının en altında İvan'ın yaptığı top 10. Bunu üstede yayınlayabilirsiniz. Video modu 20 küsür video sitesini destekleyen ve direkt linkleri mesaj alanına yapıştırarak çalışan bir modül. Editör de V.Bulletin tarzı mesaj editörü. Ama söylediğin gibi burası yoğun olduğundan sadece top 10'u kurmak daha mantıklı. Smf bilen arkadaşlar önerimi dikkate alırlar o zaman. İyi ubuntular...
Linux> windows & Ubuntu windos işletim sistemlerini döver :)

heartsmagic

Bu konuya da Eren bir yorum yapsın bakalım. Zaten İvan'ı da tanır kendisi :)

eren

Bahsedilen modları biliyorum. YouTube modu hariç gereksiz görüyorum. Ama yönetim alanında tartışırız, direk 20 siteyi destekleyen modu manual olarak kurabilirim.

Önerileriniz değerlendirilecektir, teşekkürler.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Gimp Uzmanı

erginemr

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 02 Aralık 2008 - 17:14:14
Top 10 Güzel duruyor.

Bilemiyorum, aynı bilgiler İstatistik Merkezi bölümünde varken bence gerek yok:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Zaten biz öyle; kim daha çok mesaj atmış, kimin karması daha yüksek, buna önem veren bir site değiliz.

Bedreddin

Benim de şöyle bir rahatsızlığım var, hızlı mesaj menüsünde zengin metin düzenleyicisi yok. Etiketleri elimle yazmaktan canım çıktı, alışkın da değilim 2-3 kelime daha yazacağım sürede etiket aç kapa yapmayla uğraşıyorum :) Zengin metin düzenleyicisinin yanında bir de gelişmişteki ileti özellikleri (gülücükleri kapa vb.) olursa işte o zaman tadından yenmez.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 03 Aralık 2008 - 19:52:06
Benim de şöyle bir rahatsızlığım var, hızlı mesaj menüsünde zengin metin düzenleyicisi yok. Etiketleri elimle yazmaktan canım çıktı, alışkın da değilim 2-3 kelime daha yazacağım sürede etiket aç kapa yapmayla uğraşıyorum :) Zengin metin düzenleyicisinin yanında bir de gelişmişteki ileti özellikleri (gülücükleri kapa vb.) olursa işte o zaman tadından yenmez.

Hızlı Mesajda mı olsun istiyorsun? Yaparım sorun değil ve çok fazla uğraştırmaz. Eğer doğru anladıysam çalışmalara başlayayım.

heartsmagic

O özellik olursa beni de büyük bir zahmetten kurtarmış olacaksın Eren :) Zira ben de normak cevap yerine hızlı cevabı tercih ediyorum. Gerçi o çalışmadan sonra hızlı olmasının bir anlamı olmayacak :D Normal cevaplama yerine burası kullanılacaktır her daim. Bence kısıtlı şeyler olsun. Kod ve alıntı ekleme, gülen suratlar gibi.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Aralık 2008 - 00:54:26
O özellik olursa beni de büyük bir zahmetten kurtarmış olacaksın Eren :) Zira ben de normak cevap yerine hızlı cevabı tercih ediyorum. Gerçi o çalışmadan sonra hızlı olmasının bir anlamı olmayacak :D Normal cevaplama yerine burası kullanılacaktır her daim. Bence kısıtlı şeyler olsun. Kod ve alıntı ekleme, gülen suratlar gibi.

Yaparım sorun değil. 1-2 gün içerisinde çalışır hale gelir.

heartsmagic

Şimdiden kolay gelsin o halde.

Bedreddin

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

koenig

Herhangi bir Eksik veya Hata  değil ben burda çok yeniyim aslında bana şimdilik laf düşmez ama benim nacizane fikrim. Yeni Kullanıcıların veya üyelerin Arama yapmadan konu başlığı açmasını birnebze olsun azaltmak için Forumda göze çarpacak bir şekilde, Forumda sorunları çözümlenmiş konu Başlıkları Diye bir bölüm oluşturula bilir ve ilgili moderator arkadaşların çözümlenip kilitlenen konubaşlıklarını bu bölüme taşıması sağlanabilir belki.
Tamamen kendi şahsi fikrim ama ben şahsen bu foruma ilk geldiğim gün önce böyle bir arşiv aradım ondan sonra acemiler durağı falan baktım ortalık karışık konu başlığı açtım gerçi umduğumdan daha hızlı yanıt aldım ve çözüme ulaştım .  Ama Çözümlenmiş konu başlıkları çöplüğünü Arşiv olarak değerlendirebiliriz sanırım
Kolay gelsin :)
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

heartsmagic

Bu ciddi bir çalışma gerektiriyor, kaldı ki söylenen şeyin sadece bilinçli kullanıcılar için işe yarar olacağını düşünüyorum. Forumda bir acemiler durağı açtık, en sık sorulan soruların cevaplarını gömdük ama gelip tek satır arama yapmadan aynı soruları soran bir dünya kullanıcı oluyor. Kısacası çözülmüş başlıkları bir araya toplasak bile aynı şey olmaya devam edecektir. Çok karamsar oldu ancak gerçekler ne yazık ki bunlar.

haritsu

WYSIWYG Editör istiyoruz :) Bulletin Board kodlarını sıralamaktan canımız çıktı :))

koenig

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Aralık 2008 - 00:53:35
Bu ciddi bir çalışma gerektiriyor, kaldı ki söylenen şeyin sadece bilinçli kullanıcılar için işe yarar olacağını düşünüyorum. Forumda bir acemiler durağı açtık, en sık sorulan soruların cevaplarını gömdük ama gelip tek satır arama yapmadan aynı soruları soran bir dünya kullanıcı oluyor. Kısacası çözülmüş başlıkları bir araya toplasak bile aynı şey olmaya devam edecektir. Çok karamsar oldu ancak gerçekler ne yazık ki bunlar.
Haklısınız Benimki sadece kişisel bir fikirdi Türkiyediki bilinçli PC Kullanıcılarının azlığı konusunda sizinle Hem fikirim

koenig

Alıntı yapılan: haritsu - 12 Aralık 2008 - 00:59:28
WYSIWYG Editör istiyoruz :) Bulletin Board kodlarını sıralamaktan canımız çıktı :))

Bencede süper olurdu :) FCK Editörde olur

haritsu

Sonsuza dek TinyMCE Editör! :P

heartsmagic

Ne kodları? Verilen cevaplarda kullanılan hazır kod meselesi değil mi bu?

haritsu

evet heartsmagic. BB Kod yerine daha kullanışlı bir editör olsa çok daha iyi olur kanısındayım :)

koenig

Alıntı yapılan: haritsu - 12 Aralık 2008 - 04:18:18
evet heartsmagic. BB Kod yerine daha kullanışlı bir editör olsa çok daha iyi olur kanısındayım :)
Bende Sana Katılıyorum :) Ayrıca BB Kod da eminim benimgibi zorlanan birçok arkadaş dahavardır  :)

Çağlar

Şahsen alıştım BB kodlara değişmesin bence bu sefer ben çok zorlanırım :D
We got a badass over here!