Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neynefes

http://www.ubuntu-tr.net/   adresinin anasayfasında sağda ve solda boşluk var. Hep öylemiydi ?
1920*1080 çözünürlükte ekran kullanıyorum.

heartsmagic

Boşluk derken? Temamızın sağında ve solunda boşluklar var, doğrudur. Başka bir türde boşluktan bahsetmiyorsak normal bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matrax_41

@hearsmagic, @neynefesin bahsettiği beyaz boşluklar. Ana sayfa maksimum 1600 yatay piksel olarak ayarlanmış. Üstündeki bir çözünürlükte görüntülendiğinde sağda solda tema dışı beyaz boşluk kalıyor.

heartsmagic

Tasarımcı gözü olmayan ancak bu kadar anlıyor işte :) Ehil arkadaşlar durumu yorumlayacaktır, hatta düzeltilebiliyorsa düzeltilir de.

agg1401

Arama sistemi yeni temada işini yapmıyor.

alquirel

Alıntı yapılan: agg1401 - 20 Haziran 2014 - 08:53:04
Arama sistemi yeni temada işini yapmıyor.

12 gün önce gönderdiğim ileti:

Alıntı yapılan: alquirel - 08 Haziran 2014 - 21:44:44
Arama özelliği üzerinde çalışma yapmaktayız. O yüzden o özellik kapalı şimdilik.

Alıntı yapılan: neynefes - 19 Haziran 2014 - 15:54:19
http://www.ubuntu-tr.net/   adresinin anasayfasında sağda ve solda boşluk var. Hep öylemiydi ?
1920*1080 çözünürlükte ekran kullanıyorum.

Birazdan düzeltmiş olurum.

neynefes

@matrax_41 teşekkür ederim açıklama için :-)
@heartsmagic aynen arkadaşın dediği gibi; ufak birşey, olsada olur olmasa da ama dikkatimi çekti paylaşayım dedim.

alquirel

@neynefes, düzelmiş olması lazım.

neynefes

heartsmagic

@neynefes, tekrar teşekkürler. Dediğim gibi ehil olan gözle, olmayan göz farkı işte :)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

neynefes

@sem, hocam zannediyorum söz banaydı :)

Böyle gözüküyordu site bende. Sağda ve solda beyaz boşluklar.

Şimdi düzeltildi şu şekilde gözüküyor

sem

Aslında söz daha çok banaydı. =) =) =)  Şu an bulduğum proxy arkasından görsellere erişemiyorum, ilk fırsatta kontrol edeceğim =)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2014 - 21:24:39

Görünce anlayabildim, evet. =) O kadarını da yapabileyim bir zahmet değil mi =) 
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

neynefes

neynefes

Wiki'deki boot repair konusunu güncelleyebilir miyiz? 14.04 için kurulum biraz daha farklı oluyor.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair

heartsmagic

Düzelttim. Viki dışarıya açık ama, ufak bir üyelik gerekiyor sadece :)

neynefes

Ups :):) ona hiç dikkat etmemişim :) Zahmet verdim teşekkür ederim. Bir dahakine ben düzeltme yaparım artık :)

heartsmagic

Ne zahmeti, ufak bir düzenleme yaptım sadece.

Seyfulllah

yorumların tamamını okuyamadım ama ben şunu soylemek istiyorum.
burda çoğu kişi ubuntuyu yeni öğreniyor.
sorularınız kısmı açılsa ve buraya herkes soru sorsa.
daha sonra çözümlenince moderator ilgili bölüme taşısa ne hoş olur.
bilmiyoruz. aklımıza yatan başlığın altına konuyu açıyoruz ve hooop taşınmış.
rencide oluyor insan.
biz soralım. bilenler yardımcı olsun. sorun çözülünce de moderator alsın taşısın ilgili kategoriye. mantıklı değil mi ?
Artık Ne Duamsın Ne De Bedduam

arpia

Kendi açtığınız başlığı forumda kaybetme şansınız yok o yüzden başlığın taşınıp taşınmaması hiç bir önem arz etmiyor olması lazım. Neden rencide olduğunuzu anlayamadım açıkçası.

Yönetici arkadaşlar bu duruma ne der bilmiyorum ama başlığı doğru yere açmaya çalışmak en mantıklısı ki yanlış yer bile olsa taşıyor arkadaşlar zaten.
Ama gün içinde açılan bütün başlıkları ilgili bölüme taşımak, yani sizin önerdiğiniz bana biraz mantık dışı geldi zira gönüllülük esası ile ayakta duran bu yerde birde arkadaşlarımızın sırtına ekstra bu kadar iş yüklemek... İşi gücü var adamların, bir de bizim başlıklarla mı uğraşsınlar :)

burk

@Seyfulllah birkaç başlık dışında heryer zaten soru alanıdır. Bununla birlikte forum kategorik yapıda konularına göre ayrılmıştır ki sayı olarak içinden çıkılamayacak kadar çok olan konuya erişim kolaylığı olsun.

Ayrıca şu rencide olma mevzunu anlayamadım, biraz daha açar mısın?

Seyfulllah

öncelikle ben şunu demek istedim.
bir kişi giripte tüm bolumlerdeki yeni konulara bakamıyor.
haliyle geç cevapgelmesi gibi durum oluyor. bi sürü sorun var. bende yaşıyorum ama cvp gelmemiş.
belkide görülmedi.
o yuzden dedim. çözülmeyen konular tek başlıkta olsun diye.

rencide derken burda herkes ubuntu kullanmaya çalışıyor. herseyin ücretsiz olduğu bir sistemde özveri var ortada.
cevaplayan ve sorun yaşayan elinden geleni yapıyor.
pat diye kimse bi yere konu açmıyor. en azından ben öyle yapmıyorum.
incele en uygunu nere oraya konu aç. sistem bu.
ama açtığın konu taşınınca biraz insan tuhaflaşıyor. o yuzden dedim.
birde yeri değil ama sorun yaşadım - kon açtım - çözemedik. format ile denedim düzeldi - başa bi sebebten yeniden format attım aynı sorunu yaşadım fakat konu çözüldü diye kilitlendiği için konuyu devam ettiremiyorum.
yeni konuda açmak istemiyorum. ne yapmalıyım ?
Artık Ne Duamsın Ne De Bedduam

alquirel

Alıntı yapılan: Seyfulllah - 23 Temmuz 2014 - 10:54:22
öncelikle ben şunu demek istedim.
bir kişi giripte tüm bolumlerdeki yeni konulara bakamıyor.
haliyle geç cevapgelmesi gibi durum oluyor. bi sürü sorun var. bende yaşıyorum ama cvp gelmemiş.
belkide görülmedi.
o yuzden dedim. çözülmeyen konular tek başlıkta olsun diye.

Bahsettiğiniz sayfalar zaten mevcut. Hem de kurulu düzeni bozmadan ulaşılabiliyor.
Açılan/atılan ve okunmamış tüm başlıklar, tüm iletiler için : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=unread
İleti atmış olduğunuz konularda sizden sonra ileti atılmış mı görmek için : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=unreadreplies

İki bağlantı da üstte kullanıcı adınızın yazdığı yerin altında mevcut.

Alıntı Yap
birde yeri değil ama sorun yaşadım - kon açtım - çözemedik. format ile denedim düzeldi - başa bi sebebten yeniden format attım aynı sorunu yaşadım fakat konu çözüldü diye kilitlendiği için konuyu devam ettiremiyorum.
yeni konuda açmak istemiyorum. ne yapmalıyım ?

İlgili bölümü açtığımızda (şu an) bu başlığımızın hemen altında görünen bir başlık mevcut.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2751.0

91011

Yeni temada arama kısmı çalışmıyor,

birde kod eklerken artık burada da diğer sitelerdeki gibi renkli görünüm olsa daha güzel olmazmı okumak dahada kolaylaşır
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

if

Hangi temada çalışmıyor @91011?