Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Cevaplar sıra ile veriliyor. O an bağlı olana cevap verilip daha önce soru soruna cevap verilmezse haksızlık olur.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Eğer forumda "şu anda bağlı olanların açmış olduğu başlıkları listele" diye bir seçenek olursa ne âlâ ancak imkânı yok ne yazık ki :D
Bizler hangi bağlı üyenin sorunu var bilemeyiz ki, bu nedenle genelde okumadığımız tüm başlıkları listeleyip sıradan eritmeye çalışıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Hatta Yeni gönderilen iletileri göster linkine basıp son sayfadan ilk sayfaya doğru ilerleyenler bile var :)
Online olanlar o yüzden bazen ilk sayfada kalıyor ama bir şekilde bir yöntem gerekli, bu da bir tanesi.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

tasy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Haziran 2009 - 01:56:22
Eğer forumda "şu anda bağlı olanların açmış olduğu başlıkları listele" diye bir seçenek olursa ne âlâ ancak imkânı yok ne yazık ki :D
Bizler hangi bağlı üyenin sorunu var bilemeyiz ki, bu nedenle genelde okumadığımız tüm başlıkları listeleyip sıradan eritmeye çalışıyoruz.

Anında çözüm isteniyorsa buyrun irc kanalına :)

heartsmagic

IRC kanalında buradaki herkesi bulabilmek ne yazık ki mümkün değil. Çoğunlukla forum üzerinden yardımcı olmaya çalışıyoruz bizler.

ubuntuki lilith

arkadaşlar ben mi göremedim ama mesela forumda bir başlıkta yorum yaptık diyelim bunu değiştirebiliyoruz ama silmek seçeneğini ben farkedememiş de olabilirim.eğer böyle bir seçenek olursa çok iyi olur gerekirse yorumlarımızı silebiliriz de bu sayede gereksiz yere iletilerime yazılan mesajlarda aynı şeylerle karşılaşmayız.

eren

Silme seçeneği vardı ancak bu yetki 1 hafta önce alındı. Bazı arkadaşlarımız bir konu açtıktan bir süre sonra konunun ilk mesajını siliyorlardı ve konu ortada kalıyordu. Bu sebeple mesaj silme yetkisi alındı. Silinmesini istediğiniz mesajı -silinecek- diye değiştirin biz sileriz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

gio

bilmiyorum forum için daha önce alınan ortak bir karar mı ama birşeyi merak ettim.
forumda online olduğumuzu gizleme gibi seçenek göremedim ayarlarda.
tercihin kullanıcıya bırakılması daha sağlıklı gibi.
herkesin kendine göre farklı bir sebebi olabilir.

eren

Yine alınan ortak bir karar ile gizleme seçeneği kaldırıldı. Bunlar topluluğun ortaklaşa verdiği kararlar ve artık bu kararlar değişmez.

heartsmagic

Alıntı yapılan: gio - 05 Ağustos 2009 - 01:51:34
herkesin kendine göre farklı bir sebebi olabilir.

İşte bizim de farklı ve inan ki çok geçerli sebeplerimiz var. Bizler de istemeyiz bazı kısıtlamaları yapmayı ancak buradaki işleyişin sıhhatli olarak devam etmesi için mecbur kalıyoruz.

gio

teşekkür ediyorum açıklamalar için. forum için önem arz ediyorsa saygı duyuyorum.

heartsmagic

Anlayışın için bizler de sana ve senin şahsında diğer üyelere de teşekkür ediyoruz.

Yusuff

Bir arkadaş irc demiş ama irc kanalında sorunlar burdaki kadar hızlı çözülmüyor. Denemesi bedava.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

sema

Bir şey diyeceğim.. Şimdi şu 'Son 60 dakika içinde aktif olan üyeler' var ya, sanıyorum o yanlış.. Çünkü; şimdi ben çıkış yapacağım, mantığa göre son 60 dakika içinde aktif olan bir üye olduğuma göre, o üyeler arasında olmam gerekiyor, çünkü daha yeni çıkış yapmışım, bir dakika bile olmamış.. Yani aslında son 60 dakika içinde aktif olan üyeler değil, o anda aktif olan üyeler olması gerekiyor..

Yani.. Çıktım mesela.. Çıktım (yokum).. :D
susema

ironic

Benim düşüncem, çıkış isteği ile zaten kendini  bu listenin dışına atıyorsun. Eğer çıkış düğmesine basmadan tarayıcıyı kapatırsan adın orda süre dolana kadar gözükmeye devam edecektir.

sema

Geri geldim :P Çok komik.. @ironic bu arada dediğini de düşündümm.. Sonra kafam karıştı.. Çıkış yaptım :)
Yine de yanlış olduğunu düşünüyorum.. Çünkü burası çok ziyaretçisi olan bir yer.. Bazı yerlerde sırf fazla kişi girmiş gibi göstermek için son bilmem kaç dakikada aktif olan kullanıcılar gösteriliyor, ilk etapta bunu düşündürür, bence, istersen soralım :)

(Bir de öğrenmek için soruyorum, bilgisayarı kapatsam da çıkış yapmadığım için 60 dakika açık mı olacağım yani..)
Düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum yine de.. Bizim kullanıcı sayımız zaten çok.. (Neyse ben bir çıkış yapayım, iş güç :P )
susema

ironic

Ben sadece düşüncemi söyledim. En doğru açıklamayı teknik konuda bilgili arkadaşlar yapacaktır.

Alıntı yapılan: semagkyz - 09 Ocak 2010 - 14:39:57
(Bir de öğrenmek için soruyorum, bilgisayarı kapatsam da çıkış yapmadığım için 60 dakika açık mı olacağım yani..)
Düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum yine de.. Bizim kullanıcı sayımız zaten çok..

60 dk. konusunda emin değilim fakat dediğim gibi çıkış düğmesine basmadan tarayıcını kapat. Tarayıcını tekrar açtığında çerezleri ve geçmişi temizleyip foruma gir bakalım.  :)

sema

Geri geldim.. Bugün bir çıkış yapamadım :) Farketmiştim daha önce onu.. Bu sefer gidiyorum :P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2010 - 14:54:04

Yine geldim.. Hayır ama @ironic.. Çıkış yapsa da mantığa göre, Son 60 dakika içerisinde aktif-ti ve ben 'Son 60 dakika içerisinde aktif olan bir kişinin -çıkış yapmış olsa bile, orada olmasını beklerim (son 60 dakikada aktif olanlar çünkü)

Tabii isteğim bu değil.. O anda aktif olanlar olmalı.. Bu sefer %100 gidiyorum..
susema

kaansef

Bence 20 mesajı olan kullanıcılar konu açamasın.Sadece bir yardım konusu olsun buradan sorularını sorsunlar.20 mesajı olunca foruma alışmış olurlar böylece gereksiz yere konu açmadan önce arama yaparlar.
# 28065

heartsmagic

Bu eksik ve hata değil de öneri oluyor sanırım :)
@kaansef, özel ileti sınırımız bile bu kadar eleştiri alıyorken ne yazık ki böyle bir şey uygulayamayız. Kaldı ki bizler de bu kadar katı olunmaması gerektiğinden yanayız. Evet araştırma yapılmadan konu açılabiliyor ancak çözümü bu değil ne yazık ki.

adolffwangel

Bence 20 mesaj sınırı konulsa bile o kişiyi yine de kimse durduramaz. Elbet bir konunun olduğu yere "ya benim böyle bir problemim var yardım edin.. konu açamıyorum" diyecektir :) Yani sınır olmadığı halde oluyor değil mi? Hem bence insanı biraz uzaklaştırır. Linux forumlarının tek şartı bildiğim kadarı ile insanların Linux kullanıyor ya da kuracak olması sadece. Sanırım forum adabımız eksik. Zamanla herkes öğrenir. Bende öğrenebildiysem herkes öğrenebilir. Bunun için ancak yönetimdeki ustalarımıza sabır dilemek gerek diyorum :)
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

asicok

derleciler hakkında bilgi kullanımı hakkında yeteri bilgiye ulaşamıyorum daha basit arama olmalı harbiden aramakdan iş yapamıyorum benimde katkım olsun sizlere hazırcı olmak istemiyorum bir C derleyici programını bulup kurmak bu kadar zor olmamalı sanırım emeğinize teşekkür ederim umarım değerlendirirsiniz bunu sabırsızlıkla bekliyorum programlama dilleri ile ilgili derleyiciler hakkında herşey başlık konu hemde kendimi geliştirmek istiyorum
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

ubuntuki lilith

asicok

Bana göre çok güzel çalışıyorsunuz.Belki benim bilmemezliğim belkide başka birşey bilemiyorum ama sorunlar çözülüyor bunda bir sıkıntı yokta kendimi doyucu bilgi bulamıyorum gibi hissediyorum.Mesala bir dosya uzantısı iso.gz nedir diye aradım ama ne manaya geldiğini anlayamadım.Gine de sizleri başarılı buluyorum.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

heartsmagic

@asicok, her şeyi buraya aktaramayız. Soru olursa bakarız, aksi takdirde bütün konular için bir belge olmuş olsaydı sanırım bize LKD ödül verirdi. Ayrıca böyle meseleler için Google son derece doyurucu bilgiler içermekte.