Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matafleur

Alıntı yapılan: erginemr - 02 Aralık 2008 - 17:20:51
Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 02 Aralık 2008 - 17:14:14
Top 10 Güzel duruyor.

Bilemiyorum, aynı bilgiler İstatistik Merkezi bölümünde varken bence gerek yok:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Zaten biz öyle; kim daha çok mesaj atmış, kimin karması daha yüksek, buna önem veren bir site değiliz.

Rep puanı koyalım teraziye tıklayalım ....

((((((:

Çağlar

Alıntı yapılan: matafleur - 12 Aralık 2008 - 14:20:54
Alıntı yapılan: erginemr - 02 Aralık 2008 - 17:20:51
Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 02 Aralık 2008 - 17:14:14
Top 10 Güzel duruyor.

Bilemiyorum, aynı bilgiler İstatistik Merkezi bölümünde varken bence gerek yok:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Zaten biz öyle; kim daha çok mesaj atmış, kimin karması daha yüksek, buna önem veren bir site değiliz.

Rep puanı koyalım teraziye tıklayalım ....

((((((:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5187.0.html
:D Terazi burda @matafleur
We got a badass over here!

bytan

Forum içerisinde tema seçme hakkımız vardı. Profilde bunu aradım ama bulamadım. Ben mi bulamadım yoksa artık böyle bir imkanımız yok mu? Eğer yoksa tekrar bu imkanı sağlamayı düşünüyor musunuz?

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eren

Alıntı yapılan: bytan - 08 Şubat 2009 - 01:57:48
Forum içerisinde tema seçme hakkımız vardı. Profilde bunu aradım ama bulamadım. Ben mi bulamadım yoksa artık böyle bir imkanımız yok mu? Eğer yoksa tekrar bu imkanı sağlamayı düşünüyor musunuz?

SMF 1.1.8 sürümü ile mevcut temalar uyumsuz hale geldi bende Aero Ubuntu temasını 1.1.8'e uyumlu hale getirdim. Vaktim olduğunda diğer temaları da 1.1.8'e uyumlu hale getireceğim ama en erken 20 gün sonra olabilir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bytan

Teşekkür ederim @Eren.
Kolay gelsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

eren

Daha erken yapmak isterdim ama tek alt yapı sorumlusu benim, ana sayfa, forum, wiki bana bakıyor. Günlük duyurulan açıkları kapama, eklentileri güncelleştirme, temaları güncelleştirme, güncelleme, yedek alma, veri tabanı iyileştirmeleri derken anca yetebiliyorum. 1.1.8 ile baya bir değişiklik yaşandığı için ancak tam 1 günü ayırabildiğim zaman diğer temalar aktif olur.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bytan

Haklısın. Günlük rutin işler bile ciddi mesai istiyor.

PF @ ST

matafleur

Bir şey daha.Sistemimde siyah ağırlıklı bir tema kullanıyorum ve birşey yazacağım zaman(konu açma konuya cevap verme) editörü açtığımda siyah bir zemin üzerine siyah harflerle yazmak zorunda kalıyorum.Birkaç site ve burası dışında bu sorunum yok.Dolayısıyla körlemesine yazıp sonrasında üzerinden mouse ile geçip belirginleştirip ,düzeltip vs.vs.vs. gibi bir sorunum var.Bir ara zamanın olursa buna da bakabilirmisin?

eren

Siyah derken?

Şu an kullandığımız renk tonları gözü en az yoran renk tonlarıdır. Özellikle araştırıp Ubuntu ile uyumlu olanları seçtim. Siyah daha fazla göz yorar. Vaktim olduğunda siyah ağırlıklı bir tema için çalışabilirim ama vakit olursa.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 08 Şubat 2009 - 02:27:30
Siyah derken?

Şu an kullandığımız renk tonları gözü en az yoran renk tonlarıdır. Özellikle araştırıp Ubuntu ile uyumlu olanları seçtim. Siyah daha fazla göz yorar. Vaktim olduğunda siyah ağırlıklı bir tema için çalışabilirim ama vakit olursa.

İstenilen şey siyah tema değil. Sistemde kullandığı tema siyahmış ve burada mesaj yazdığı kutucuk ve yazı rengi siyah olunca yazmakta güçlük çekiyormuş. Bunun çözümü olarak, sisteminizdeki temanın özelliklerinizi düzenlemenizi önereceğim. Sistemin tema ayarlarından düzeltilebiliyor, daha önce aynısını ben de yaşamıştım. ;)

eren

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1772.0.html

Buyurun. :) Bu imkan yeniden sağlandı.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 08 Şubat 2009 - 03:33:02

Eline sağlık. 20 gün ne çabuk geçti. :)

eren

Siyahlı Debian teması da hazır.

Ne yapayım Mustafa geriye atsam vakit olmayacak.

matafleur

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 08 Şubat 2009 - 03:08:16

İstenilen şey siyah tema değil. Sistemde kullandığı tema siyahmış ve burada mesaj yazdığı kutucuk ve yazı rengi siyah olunca yazmakta güçlük çekiyormuş. Bunun çözümü olarak, sisteminizdeki temanın özelliklerinizi düzenlemenizi önereceğim. Sistemin tema ayarlarından düzeltilebiliyor, daha önce aynısını ben de yaşamıştım. ;)

Sorun burada zaten.Sistem temasını kaale almıyor.Sistemde background siyah ve yazı rengi beyaz.Ne bileyim mesela google da bir sorun yok.Siyah arama kutucuğu arkaplanı ve girdiğim yazı beyaz.Ama burada böyle değil.Şöyleki:

Google görüntüsü

forum görüntüsü

eren

O konuda ben bir şey yapamayacağımı baştan belirteyim. Bende Firefox teması kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyorum, bu tamamen kullanılan tema ile ilgili. Birde her tema her yazı alanını tanımlayamaz bu tamamen temanın yeteneğine bağlı. Bu konunun bizimle alakası olmadığı için bir şey yapamam.

eren

Tema ismini verirseniz bakarım.

matafleur

(: Anlatamadım tam.Firefox teması değil.Firefox pluginler dışında geldiği gibi duruyor.KDE4 renk teması.Aynı şey KDE3 ve gnome için de geçerliydi.

eren

Ben KDE 3.5.X kullanıyorum ve siyah yaptım görünümden ama sorun yok.

bytan

Alıntı yapılan: Eren - 08 Şubat 2009 - 03:33:02

Uyudum, uyandım, 20 gün geçmiş.  :)
Gece vakti araya sıkıştırıp, gereği yapılmış.

Eline sağlık ve teşekkürler @Eren.

PF @ ST

Tutunamayan

Bir de forumla ilgili şöyle bir durum var (ya da sadece bana mahsus):

Profil bilgilerimden "haberdar edilme" seçeneklerinin tamamını aktifleştirmiştim. Daha sonra elektronik posta kutusuna özel yazdığım mesajlar ve bana gelen mesajların bile birer kopyası gelmeye başladı. Tabii hemen haberdar edilme kısmındaki bütün seçenekleri deaktif edip "hiçbir şeyden haberdar etme" seçeneğini de seçerek ayarları kaydetmeme rağmen. Hala posta kutusuna ileti gelmekte. İki şıktan ve kuvvetle muhtemel olan ilki benim profilimde bir ayarı yanlış yapmış * ya da gözden kaçırmış olmam (defalarca kontrol ettim). Diğeri SMF'de bir sorun olması. Gerçi o kadar da önemli değil ama. Yine de yazmak istedim.
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

bytan

@Tutunamayan,

Aşağıdaki başlıkta bu konunun bahsi geçmişti. Faydalı olacağını düşünüyorum:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7789.0.html

PF @ ST

Tutunamayan

@bytan,

Çok teşekkürler. Bu konuyu @heartsmagic ile konuşurken sanırım o bana senin şu anda verdiğin linki verip oraya mesaj yazmamı söyledi ama benim dalgınlığıma gelip, özel mesajı silince, ben de buraya mesaj yazmıştım. Sanırım @heartsmagic'in bana verdiği link senin verdiğin. Biraz karışık oldu ama sen anladın onu :)
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

sinanbinol

defalarca denedim.
bütün güncellemeleri yaptım..
compiz fusion yükledim..
mouse magnatec gibi bir seçenek var..
aktif etmek istediğimde iki seçenek sunuyor..
her iki seçeneği de denedim fakat seçtikten sonra sürekli giriş ekranına dönüyor ve kullanıcı adı ve parola soruyor..
ve bu döngü hiç bitmiyor..
artık bıktımm..
tekrar kurup, güncelleme falan download etmek istemiyorum..
bu döngüden çıkarmanın bir yöntemi var mı??
lütfen yardımm

bytan

Alıntı yapılan: sinanbinol - 06 Nisan 2009 - 23:08:08
defalarca denedim.
bütün güncellemeleri yaptım..
compiz fusion yükledim..
mouse magnatec gibi bir seçenek var..
aktif etmek istediğimde iki seçenek sunuyor..
her iki seçeneği de denedim fakat seçtikten sonra sürekli giriş ekranına dönüyor ve kullanıcı adı ve parola soruyor..
ve bu döngü hiç bitmiyor..
artık bıktımm..
tekrar kurup, güncelleme falan download etmek istemiyorum..
bu döngüden çıkarmanın bir yöntemi var mı??
lütfen yardımm

Sorunla ilgili konu açmışsınız. Sabırla yanıtın gelmesini bekleyin. Bu şekilde her konuya yazmak, size bir şey kazandırmaz.

PF @ ST

ubuntuki lilith

söyleyeceklerime hata denmez aslında bir hata olarak görmüyorum ama bence daha bilgili olan arkadaşlar bence öncelikle sorunlara yanıt verirken online olanlara öncelik tanısalar olabilir mi acaba. mesela kısa aralıklarla gün içinde gidip geliyorum gerçi bu belki de sizlerin gönüllü yaptığı bir iş bu yönüyle de hak yemek istemem ama diyelim ki yardımcı olmak ve soruları yanıtlamak için gelen bir arkadaşımız önce online olanlara bakarsa ve onların sorunlarına daha öncelikli yanıt verirse daha güzel olabilir.en azından sorulardan da kurtulmuş olurlar:)))