Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

91011

Adını bilmiyorum bu temeda bu konu başlığında belirtmiştim daha önce,
Herhangi bir arama yapmaya çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.

üzerinde çalışılacağı söylenmişti bir aydan fazla oldu heralde henüz ilgilenen yok.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

TopKek

Tek hata Tapatalk adlı mobil forum uygulamasında akış yok hatasını almak
Arch Linux mu Gentoo mu?

heartsmagic

Alıntı yapılan: 91011 - 08 Ağustos 2014 - 19:52:52
Adını bilmiyorum bu temeda bu konu başlığında belirtmiştim daha önce,
Herhangi bir arama yapmaya çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.

üzerinde çalışılacağı söylenmişti bir aydan fazla oldu heralde henüz ilgilenen yok.

O temada birçok şey hâlâ çalışmayabilir. Esasında dışarı açmayı düşünmüyorduk tüm sorunlar halledilene kadar ancak bir ara açmış olduk. İlgilenen yok demeyelim de, çok fazla vakit bulunamıyor diyelim şimdilik.

@Web_Monster, sürekli mi oluyor o hata? Tapatalk ile fazlaca içli dışlı değilim ama olanlar için ayrıntı vermen güzel olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

91011

8 haziranda bildirmişim baktığımda @alquirel  tarafından ilgileneceği söylenmiş tekrar 20 haziranda bir başkası bu eksiği dile getirmiş ve tekrar  @alquirel tarafından 8 hazirandaki mesaj gösterilmiş ben tekrar 8 Ağustosta bildirdim.

pek fazla kişi kullanmıyormuş zaten değiştirmeyi bulamamıştım ben şimdi eski temaya geçtim.

Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

aras46

suana kadar hersey yolunda
''Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir'' M.K.ATATÜRK

arpia

Alıntı yapılan: aras46 - 13 Ağustos 2014 - 19:54:32
bence oyunlar hakkında sıkıntınız var.her oyunu kabul etmiyor.bunu bir an önce düzeltmelisiniz...
Açıkçası ben bir şey anlamadım. "Sıkıntınız var" derken kimin ne sıkıntısı var? "Her oyunu kabul etmiyor." forumdan değil Ubuntu işletim sisteminden bahsediyorsunuz sanırım, yine anlamadım. Bu durumda kim neyi düzeltecek hiç anlamadım.

neynefes

@aras46, ubuntu işletim sistemini bu forumdakiler yazmadı :-) Oyun konusunda bu oyun firmalarının tercihidir hangi sisteme uyumlu oyun çıkartacakları yani onu da burdakiler yapmıyor :-) Steam kendi oyunlarını bir bir linux sistemler için port ediyor. SteamOs adında kendi platformunuda geliştiriyor. Faklı firmalarda yavaş yavaş linux için de oyun geliştirmeye başlayacaklardır.

Bu durum forumun eksiği veya yanlışı değil..

agg1401

Aslında kodlama dili öğrenilip linuxe oyun katsak fena olmazdı hani.

freeman

Alıntı yapılan: agg1401Aslında kodlama dili öğrenilip linuxe oyun katsak fena olmazdı hani.
Keşke bu kadar kolayca olsaydı oyun yazma işi. :D
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

agg1401

Sizi sevdim usta, en kısa zamanda ben de atılacağım bu kod macerasına.

feritarslan

bence forum ana sayfasında güncel konular gözükse 6-10 arası en güncel konular fena olmaz
                CloneZilla

burk

Alıntı yapılan: feritarslan - 19 Kasım 2014 - 20:29:48
bence forum ana sayfasında güncel konular gözükse 6-10 arası en güncel konular fena olmaz
Profil fotoğrafının hemen altında bulunan "okunmamış" butonu ile güncel ve okumadığın konuları sıralayabilirsin.

ersinkandemir

İlk 20, 30 veya 40 iletisinde Kali/Backtrack Linux desteği isteyenleri forumdan uğurlasak mı diyorum? :)
Where there's a shell, there's a way.

heartsmagic

Ara ara konuştuğumuz bir konu bu. "Hekırcılık" gibi işleri sormayanlar için yardım etmezlik yapmamalıyız gibi geliyor bize, en azından ben böyle düşünüyorum :) Biraz da karşı tarafın tutumu, niyetini açık açık belli etmesi gibi kriterlere de bakılabilir. Gerçi şunun da farkındayız, bu konulara girenlerin ve özellikle senin de belirttiğin gibi az sayıda iletisi olanların amacı genellikle yaramazlık oluyor. Fakat ciddi ciddi bu işe eğilmek, güvenlik vs. konularını öğrenmek isteyenleri de bir şekilde ayırt edebilmeliyiz, şans tanımalıyız diye düşünüyorum.

Konu tartışılabilir tabi. Bu arada, benim "yardım edelim" dediğim konuları Linux'un kendi işleri tabi. Öteki türlü "vay şunu kıramadım vay bunu kıramadım" türde soruları zaten cevaplamıyor, cevaplamadığımız gibi konuları da kapatıyoruz.

ersinkandemir

İçerik açısından rahatsız edici boyutlarda olmayabiliyor fakat "backtrack wireless hackleme" diye aratan adam Google'da Ubuntu'nun ismini görsün istemiyorum ben. Backtrack ile ilgili Türkçe arama yapınca ister istemez burası çıkar doğrudan hack ile ilgili olmasa da. 

Ki sorulan soruların tarzından güvenlik ile uğraşmak isteyecek insanın sahip olması gereken altyapıya sahip olmadıklarını anlayabiliyorum. Siz Linux tecrübenizden ben de az çok güvenlik konularına aşina olduğum için fark ediyorum ve beni rahatsız doğrusu. Çünkü sorulan sorular belli: "bunu nası kuruyoz, airmon-ng çalışmıyo, wireless bağlanmıyo". Yani internet protokollerini, sniffing, spoofing, midm önlemlerini falan tartışmıyoruz o konularda maalesef. Sizin genel tavrınıza pek uymuyor biliyorum ama ben bu başlıkların doğrudan kestirip atılması taraftarıyım. Zaten yeteri kadar altyapısı olan insan, Kali'nin, Backtrack'in ismini kullanmadan da Linux ile ilgili sorusunu sorabilir. Sonuçta bambaşka bir dağıtım değil, Ubuntu tabanlı, çeşitli tool ve frameworklerin olduğu bir çatallama. 
Where there's a shell, there's a way.

Reverser

Kali linux Türkiye'de kendine hacker diyen script kiddieler tarafından "penetration test" amacı dışında WPA/WEP hackleme, WPA2 brute forcing amacıyla kullanılıyor açıkcası ben de forumda açılan bunun gibi konulardan rahatsızım ve cevap vermemeye çalışıyorum.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

7hr33l3t73r

Konuya benim yaklasimim biraz farkli ve tamamen kendi fikrim katilmaya bilirsiniz.
Simdi burasi linux  formu ve yardim istenen sistem de linux.Durum boyle olunca insanin yardim alacagi yerde ilk  ubuntu forumu  oluyor.
Kaldi ki kablosuz agalari nasil hacklerim vs diye yardim istenmiyor. Yazilimin calismadigindan yada nasil kuruldugu konusunda yardim istiyorlar ki diger durumlara bende karsiyim. Kali linux kullanan herkesi  lamer olarak lanse etmekte yanlis bence .Kimse anasinin karnindan hacker olrak da dogmuyor sonucta.
Umarim ne demek istedigimi yanis anlasilmayacak sekilde anlatablmisimdir.
Bence bunlardan once forumda sorulara cozum cevabi verenlere hitap sekline biraz daha dikkat etmek gerekir.(Yonetimin uyarisi oldugu halde)
Ornek;
Soruna cozum olarak cevap yaziyorsun geri donen cevap sagol kardes. :)
Yani bence arada samimiyet olsada kardes  kelimesini kullanmak yanlis.
Bence bu sekilde  hitaplar disinda kullanici adi kullanilmali.
Umarim yanlis anlasilmaya sebebiyet vermemisimdir.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

heartsmagic

Alıntı yapılan: ersinkandemirKi sorulan soruların tarzından güvenlik ile uğraşmak isteyecek insanın sahip olması gereken altyapıya sahip olmadıklarını anlayabiliyorum. Siz Linux tecrübenizden ben de az çok güvenlik konularına aşina olduğum için fark ediyorum ve beni rahatsız doğrusu. Çünkü sorulan sorular belli: "bunu nası kuruyoz, airmon-ng çalışmıyo, wireless bağlanmıyo". Yani internet protokollerini, sniffing, spoofing, midm önlemlerini falan tartışmıyoruz o konularda maalesef. Sizin genel tavrınıza pek uymuyor biliyorum ama ben bu başlıkların doğrudan kestirip atılması taraftarıyım. Zaten yeteri kadar altyapısı olan insan, Kali'nin, Backtrack'in ismini kullanmadan da Linux ile ilgili sorusunu sorabilir. Sonuçta bambaşka bir dağıtım değil, Ubuntu tabanlı, çeşitli tool ve frameworklerin olduğu bir çatallama. 
Emin ol, ben de çok rahat anlıyorum söylediğin farkı, hatta birçok arkadaş da anlıyordur. Bir önceki iletimde de söylemeye çalıştım, birçoğunun amacının yaramazlık olduğunun da farkındayız. Fakat, burada niyetleri tahmin ederek veya öncesinden "böyledir" diyerek bir şeyler yapmalı mıyız bundan emin değilim işte. Cidden öğrenmek isteyeni de dışlamış olur muyuz? Hani o insan nereye gidecek Linux konusunda? Ben ara ara söylüyorum soru soranlara, henüz Linux tarafını halletmeden amaçladığın şeyleri nasıl öğreneceksin? Zaten amacını belirleyen, hedefini çizen insan eğer bu meseleleri Linux üzerinde yapacaksa:

1. Önce Linux öğren.
2. Ağ temellerini öğren.
3. Güvenlik meselelerine eğil.
4. Eş zamanlı ufak ufak programlamaya bak.
..

gibi bir hedef çizecektir kendisine. Kaldı ki bu hedefi çizmiyor, Linux meselesini böyle derme çatma forumlarda halletmeye çalışıyorsa bir yere gidemez kendisi. O durumda da biz değil kendisi kaybetmiş olur. Hani ne bileyim, gönlüm el vermiyor sadece "Linux" konularını soranları dışlamaya. Şöyle yapılabilir mi? Tatlı bir dille ya da belirli bir tepki seviyesiyle soru soran arkadaşları yoklama, sorgulama? Gerçi bu sefer de bu hakkı nereden buluyoruz sorusu gelebilir akla. Fakat tümden yasaklamaktansa böyle yapmak daha makul geliyor bana. Geniş geniş tartışabiliriz bu konuyu elbette.

Alıntı yapılan: 84d80y5Bence bunlardan once forumda sorulara cozum cevabi verenlere hitap sekline biraz daha dikkat etmek gerekir.(Yonetimin uyarisi oldugu halde)
Ornek;
Soruna cozum olarak cevap yaziyorsun geri donen cevap sagol kardes.
Yani bence arada samimiyet olsada kardes  kelimesini kullanmak yanlis.
Bence bu sekilde  hitaplar disinda kullanici adi kullanilmali.
Umarim yanlis anlasilmaya sebebiyet vermemisimdir.
Ara ara uyarmaya çalışıyoruz üyelerimizi, ancak daha fazla ne yapabiliriz biz de bilmiyoruz :) Bu konu biraz forum kültürü ile alakalı, karşı tarafı fazlaca rencide etmeden durum açıklanabilir her üye tarafından. 

ekremdogan

bu forumda emek veren birçok gonullu sağolsunlar,butun  sorulara cevap veriliyor  lakin ben bazı problemlere cevap ararken tam istediğim cevaba erişemiyorum ,aslında biliyorum kesinlikle cevap verilmiş çünkü  genel ve herkesin karşılaştığı bir sorudur.tamam bir browser  performansı beklemiyorum ama belki keyword biraz daha kapsamlı olabilir mi acaba ?aslında sizin emek ve zamanınıza acıyorum  :) çunku biz cevap bulamadığımız zaman aynı şeyleri soruyoruz ,kısırdongu gibi bence .sonsuz dongu gibi bir şey tam olarak ;) belki de ben  arama yaparken eksik bir şey yapıyorum bilemiyorum ki?aradığım kelime "dosya taşıma kodu"diye arattım foruma tam istediğim şeyler çıkmamıştı karşıma .herkese teşekurler.

arpia

Alıntı yapılan: ekremdogan - 09 Mart 2015 - 23:42:37
aradığım kelime "dosya taşıma kodu"diye arattım foruma tam istediğim şeyler çıkmamıştı karşıma .
Muhtemelen aradığınız şey mv (move - taşımak). Forumda "Dosya taşıma komutu" diye arattığınız zaman ilk başlık istediğiniz sorunun cevabını verecektir. Genel olarak Temel Linux Komutlarını incelemeniz daha iyi olacaktır

ekremdogan

Alıntı yapılan: ersinkandemir - 07 Şubat 2015 - 16:41:35
İlk 20, 30 veya 40 iletisinde Kali/Backtrack Linux desteği isteyenleri forumdan uğurlasak mı diyorum? :)

forumu baştan sona okudum,benim gibi herkes goruş belirtirken ve istekte bulunurken ozgur olmalı ki bu foruma gelebilsin ceza verilen bir forumu kim ne yapsın ki?eski ve ilkel yontemler artık pek değer gormuyor.hearmastic bey'in yorum ve yaklaşımları hem daha olumlu hem daha insani hem daha mantıklı hem de tam linux kafası  :)),artık insanlar karşısındaki ile empati kurarken değerlidir cezalandırırken değil bence.lozan antlaşması değil ki bu. insanlar siber bilgileri sorgulamamalı mı denemeden araştırmadan bu ulkenin ferdi nasıl oğrenecek ki ?linux için numune bir ornek olursunuz eğer insanları sansurlerseniz  :-\tabii burda kör davranmak istemem . belki art niyet besleyenler de çıkabilir onu nasıl ayırdedeceğiniz de sizin goreviniz :)ama oğrenmek için gelenlere de bildiklerimiz dahilinde yardımcı olmak erdemli  bir davranış herkese teşekurler..

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

japonyalı

Selamün Aleyküm Linux sever arkadaşlar.Linux Ubuntu forumunda bende yeniyim.Siteyi henüz tam inceleme fırsatım olmadı.Arasıra vaktim olduğunca göz gezdiriyorum.İlk üye olduğumda gözüme takılan üye giriş butonunu sayfanın yukarısında aradım bulamadım :).Sayfanın en altında Forum başlığı altına alınmış.Büyük bir problem değil ama sayfanın en üstünde olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.Herkese iyi forumlar diliyorum.

alquirel

Alıntı yapılan: japonyalı - 21 Mart 2015 - 00:07:42
Selamün Aleyküm Linux sever arkadaşlar.Linux Ubuntu forumunda bende yeniyim.Siteyi henüz tam inceleme fırsatım olmadı.Arasıra vaktim olduğunca göz gezdiriyorum.İlk üye olduğumda gözüme takılan üye giriş butonunu sayfanın yukarısında aradım bulamadım :).Sayfanın en altında Forum başlığı altına alınmış.Büyük bir problem değil ama sayfanın en üstünde olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.Herkese iyi forumlar diliyorum.

Aleyküm selam da yukarıdaki koskoca "Giriş Yap" yazısını göremeyip en alttaki minicik "Giriş Yap" yazısını görmeyi nasıl başardınız öyle :)

japonyalı

alquirel cevabın için teşekkürler,ama ben Web' de Ubuntu türkiye diye aradığımda,çıkan sayfa bu >    http://www.ubuntu-tr.net/   ve ben bu ana sayfadan bahsediyorum.Üye olurkende bu sayfadan giriş yaptım :).Bu ana sayfada bahsettiğim şey bulunmamakta.