Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

Normal üye üyeligini iptal edemez. Epostada anlatilmak istenen konuya olan aboneliginiz yani haberdar edilme aboneliginizin iptalidir.

eribol

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 01 Temmuz 2011 - 16:53:53
Normal üye üyeligini iptal edemez. Epostada anlatilmak istenen konuya olan aboneliginiz yani haberdar edilme aboneliginizin iptalidir.
Sanırım kastedilen neyin iptal edildiği değil vurgu şekli. "Aboneliğinizi iptal edin" gibi bir ibare dışlayıcı oluyor hakikaten ama bu sorun SMF çeviricileri tarafından düzeltilebilir.

aykuluk

O zaman içerik olarak da sorun var,
çünkü; "abonelik iptali" ilk anlamını çağrıştırıyor.
"haberdar edilmeyi durdurmak" olabilir.

bytan

Alıntı yapılan: eribol - 01 Temmuz 2011 - 17:40:51
ama bu sorun SMF çeviricileri tarafından düzeltilebilir.

SMF'ye bu düşüncenizi iletirseniz tüm smf forumlarında bu durum düzeltilmiş olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

aykuluk

Tamam ileteyim. Hangi sitede nereye iletmem gerekiyor?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

Alıntı Yap...Dil dosyalarında bulduğunu hataları bu başlık altına yazabilir veya moderatörleri bu konu hakkında uyarabilirsiniz...
http://www.simplemachines.org/community/index.php?P=a841edea19f50ddc6afd0f5d534aa787&topic=310044.0
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Rbbt

"Yeni gönderilen iletileri göster"  dediğimde iletiler yok gibi gözüküyor ama aslında onlarca konu olması lazım :S
What happens when I become main source of a pain!!!

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

BayboraKaan

Tüm yeni iletileri göstere tiklamayi denediniz mi?

Rbbt

Alıntı yapılan: sem0900 - 12 Temmuz 2011 - 18:26:42
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=unread;all;start=0

galiba orası...

Evet orası linke tıkladığımda çıktı, ama iletileri göster dediğimde sanki hepsi okunmuş gibi hiç konu yok
What happens when I become main source of a pain!!!

heartsmagic

Eğer bir şeyler oldu ve sen okumadan geçtiysen ileride yine buradan görebilirsin başlıkları. Okumuş saymadıktan sonra okunmayan iletiler kaybolmaz oradan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omergex

@umutubuntu kullanmış olduğu bir cümle "Kısaca hiç demokratik bir forum değiliz olmaya da niyetimiz yok. İsteyen istediği yere şikayet edebilir."
@bytan kullanmış olduğu bir cümle "Anket açılmayacak. -En diktatöründen kocaman bir- Nokta."

şimdi anlamadığım nokta şu: anketini de istediğim olan şu konu "eleştirilere neden bu kadar kapalıyız?"
gerek var mı böyle cümlelere? ben bir kullanıcı olarak anket isteğimi yerine getirdim. tamam açmayın ancak bu şekilde davranmayın bari.
üstelik @umutubuntu babasının resmini koymadıysa oraya yaşı başı geçkin bir insan, size yakışıyor mu böyle davranmak, yaş olarak büyüğümüzsünüz ancak bu şekilde olmaz.
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

bytan

@omergex,

Mahsus mu yapıyorsun anlamıyorum. Sen bizler için "diktatörlük" yakışır şekilli cümle kullanırsan, ben de oraya bunu yazarsam neden alınıp rahatsız oluyorsun?

Eğer rahatsız olacaksan, rahatsız edecek cümleler kullanmayacaksın. Bunun kuralı budur.

Alıntı Yapya bir yönetici anketi açsın ya da açıklama yapıp açmıyoruz desin ki demokratikliği görelim

Bu alıntıladığım cümleyi kuran sen, nasıl oluyor da alttaki gibi sitem edebiliyorsun:

Alıntı Yaptamam açmayın ancak bu şekilde davranmayın bari.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

umutubuntu

Eleştirmek isteyen yerini bulup eleştiriyor tıpkı sizin bu başlıkta yaptığınız gibi. Bu başlık olduğuna göre demekki eleştirilere kapalı değilmişiz, sadece size de bir eleştiri yapıldığı zaman cevap verdiğiniz gibi biz de cevabımızı veriyoruz, diğer türlüsü dök içini rahatla olurdu. Babam rahmetli oldu, resimdeki kişi Pet Shop Boys'tan Neil Tennant'tır, yaşım 36, davranışlarımın da farkındayım, tıpkı diğer yönetici arkadaşlarım gibi.

omergex

@bytan ben diktatörsünüz eleştirisinde bulundum. ancak siz neden bu şekilde cevap verme gereği duyuyorsunuz. ben eleştirimi yaptım ancak siz orada " -En diktatöründen kocaman bir- Nokta." diyerek diktatörlüğü kabul etmiş oluyorsunuz. yanlışsam düzeltin. üstelik orada "ben yöneticiyim, hiç bir şeyden korkmam uleeen" tarzında bir eda da yok değil. tamam yöneticisiniz diye bu kadar da ezmeyin valla ya :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2011 - 19:25:44

olay kısaca şundan ibaret, ben forumun bir üyesi olarak bir anket açma isteğinde bulundum ve bana bu şekilde davranışlarda bulunuldu ve üstüne üstük anketim de açılmadı. bir yöneticiye hiç uymayan davranışlarda bulunuldu. dediğiniz gibi yöneticilik zor iştir, her insan yönetici vasfına sahip olamaz. bir yönetici nasıl konuşması davranmasını gerektiğini bilir. herkese eşit mesafelidir ve dediğim gibi "kimse bana bir şey yapamaz" şeklinde edalarla olmaz bu iş.

eleştirilere de açıktır, açıktır demememden kast burada olduğu gibi okumak ve cevap vermek şeklinde değil, okumak ve düzgün cevap vermek, hatta yönetici olunduğu için daha da dikkatli cevap vermek şeklinde olur.

bytan

Eğer kantarın topuzunu kaçırırsan, sana bunu göstermek için ya "bak böyle böyle dedin, ama halbuki böyle bir durum yok" derim ya da diktatörlüğün ne olduğunu gösterircesine bir cümle sarf ederim ki diğer iletileri ve forumu göz önüne aldığında kantarın topuzunun ne kadar kaçtığını fark edebilesin. Ben ikinciyi yöntemi seçtim. Yanlışsam düzelt dediğin için, düzeltme gereği duyuyorum.

Ezilmiş halin buysa, diyecek bir şeyim yok.

İlave yapmışsın, ben de yapayım.

Eğer sana anketin neden açılmayacağı başka kullanıcılar tarafından aktarılıyorsa, sen buna rağmen açılmamasını antidemokratiklik olarak değerlendirirsen, üstüne bizi diktatörlükle suçlarsan, bir de ya açın ya yanıt yazın türü laflara girişirsen, her türlü yanıtı alabilirsin.

Biraz önce uzun uzun bir yazı yazdım. Orada yazılanları görüp oradaki eleştirilerin aynılarını burada yapıyorsun. Benim senin eleştirilerine verdiğim değeri sen benim açıklamalarıma vermiyorsun.

PF @ ST

omergex

aslında olay benim için bitmiştir. kişisel kanaatimi verdim. o anketin "ne gerekçeyle olursa olsun" açılmaması bazı değerler açısından yanlıştır. bakın sizin kuralları uyguladığınızı varsaysak bile size karşı eleştirilerim bitmez. çünkü o kuralların değişmesi gereklidir. sizin de bu kurallara "belki inanırsınız belki inanmazsınız" ancak göz yummanız da "benim açımdan" yanlışlıklardan biridir. üslup konusuna bir daha girmeyi düşünmüyorum, yeterince konuştuk, kanaatlerimiz değişmeyecek. üzülerek kurallar konusunda da kanaatlerimiz değişmeyecek. hayırlı iftarlar.

bytan

Keşke şu yaptığım açıklamalara da değinerek bitirseydin. Yeterince konuştuk diyorsun, fakat yalnızca kendin konuştun, hemen üstteki iletimin son cümlesinde açıkça belirttiğim sıkıntıyı es geçtin. Ancak zararı yok. Ben buna alışkınım. Bu işin buraya geleceğini bir kaç saat önce zaten yazmıştım.

Kuralları beğenmeyebilirsin, zaten herkesin eksiksiz beğenisini kazanmak gibi bir hayal peşinde değiliz. Üslup konusunda da "ne ekersen onu biçersin" mottosuyla hareket ettiğimi de peşinen söyleyeyim. Bu açıdan da sorun yok.

Hayırlı iftarlar @omergex.

PF @ ST

alquirel

Alıntı yapılan: omergex - 19 Ağustos 2011 - 19:39:16
aslında olay benim için bitmiştir. kişisel kanaatimi verdim. o anketin "ne gerekçeyle olursa olsun" açılmaması bazı değerler açısından yanlıştır. bakın sizin kuralları uyguladığınızı varsaysak bile size karşı eleştirilerim bitmez. çünkü o kuralların değişmesi gereklidir. sizin de bu kurallara "belki inanırsınız belki inanmazsınız" ancak göz yummanız da "benim açımdan" yanlışlıklardan biridir. üslup konusuna bir daha girmeyi düşünmüyorum, yeterince konuştuk, kanaatlerimiz değişmeyecek. üzülerek kurallar konusunda da kanaatlerimiz değişmeyecek. hayırlı iftarlar.

Biz genelde anket isterken kabul edilmesini hızlandırmak için niye istediğimizi de yazarız. Ancak sen doğrudan antidemokratiklik ve eleştriye kapalılık konulu bir anket istiyorsun ve şurada şöyle şöyle yapmıştınız ben bunu böyle değerlendirdim forum kullanıcılarının da görüşünü almak istiyorum bile demiyorsun. Senin anketini hangi kullanıcı neye göre değerlendirecek. Yani doğrudan antidemokratikler mi değil mi sorusunu kullanıcıya yönlendirmenin kime ne bilgi sağlayıcılığı var. Belli ki senin merakın bu değil ve çoğumuz da çok iyi bir şekilde biliyoruz senin anketi açtırma isteğini.

Senin bu asılsız amaçsız inadına inat gidileceğini de çok iyi bildiğin için haksız bir şekilde ortaya attığın iddianı yine haksız bir şekilde haklı çıkartmaya yelteniyorsun.
Hem sorulan sorulara, yöneltilen eleştirilere hiç cevap vermeyip hem de eleştiriye kapalılıktan dem vuruyorsun.

Bu yaptığın korkak dövüşünden başka bir şey değil. Ve hiç de demokratik gözükmüyor bu taraftan.

Başından beri yapman gerektiği şekilde niye yöneticilerin "diktatör" olduğunu düşündüğün ileti örneklerini başlıklarını paylaş, biz de neyi eleştirdiğimizi bilerek fikir beyan edelim madem kullanıcıların fikrini merak ediyorsun. Eğer ortada gerçekten bir yönetici hatası varsa eminim ki yöneticiler de bu "hata"yı kabul edip açıklamada bulunurlar.
Eğer gerçekten elinde böyle bir veri varsa...
Paylaşacak bir şeyin yoksa ben anlarım ki bu kadar tantananın sebebi gerçekten kuyruk acısıymış...

omergex

Alıntı yapılan: alquirel - 19 Ağustos 2011 - 22:57:16
Alıntı yapılan: omergex - 19 Ağustos 2011 - 19:39:16

Biz genelde anket isterken kabul edilmesini hızlandırmak için niye istediğimizi de yazarız. Ancak sen doğrudan antidemokratiklik ve eleştriye kapalılık konulu bir anket istiyorsun ve şurada şöyle şöyle yapmıştınız ben bunu böyle değerlendirdim forum kullanıcılarının da görüşünü almak istiyorum bile demiyorsun. Senin anketini hangi kullanıcı neye göre değerlendirecek. Yani doğrudan antidemokratikler mi değil mi sorusunu kullanıcıya yönlendirmenin kime ne bilgi sağlayıcılığı var. Belli ki senin merakın bu değil ve çoğumuz da çok iyi bir şekilde biliyoruz senin anketi açtırma isteğini.

Senin bu asılsız amaçsız inadına inat gidileceğini de çok iyi bildiğin için haksız bir şekilde ortaya attığın iddianı yine haksız bir şekilde haklı çıkartmaya yelteniyorsun.
Hem sorulan sorulara, yöneltilen eleştirilere hiç cevap vermeyip hem de eleştiriye kapalılıktan dem vuruyorsun.

Bu yaptığın korkak dövüşünden başka bir şey değil. Ve hiç de demokratik gözükmüyor bu taraftan.

Başından beri yapman gerektiği şekilde niye yöneticilerin "diktatör" olduğunu düşündüğün ileti örneklerini başlıklarını paylaş, biz de neyi eleştirdiğimizi bilerek fikir beyan edelim madem kullanıcıların fikrini merak ediyorsun. Eğer ortada gerçekten bir yönetici hatası varsa eminim ki yöneticiler de bu "hata"yı kabul edip açıklamada bulunurlar.
Eğer gerçekten elinde böyle bir veri varsa...
Paylaşacak bir şeyin yoksa ben anlarım ki bu kadar tantananın sebebi gerçekten kuyruk acısıymış...

ben bi kere orada dereceli bir anket istedim ve anket sorusunu da değiştirdim, takip etmemişsiniz sanırm. bütün eleştirilerine cevap veremicem ne yazıkki olmıcak bi iş için. zaten kurallar kesin ve katti imiş. böyle bir anket açılmayacak. ne kadar konuşursam boşuna. bence siz de daha fazla cvp vermeye çalışmayın. cvp vericek takatim kalmadı, çünkü dediğim gibi boşuna konuşmak gibi olacak

eribol

Alıntı Yapya konuşulcak bi şey yok, bak işine
Ben de aynen böyle düşünüyordum. Boşa konuşup duruyordun.

omergex

Alıntı yapılan: eribol - 20 Ağustos 2011 - 00:25:12
Alıntı Yapya konuşulcak bi şey yok, bak işine
Ben de aynen böyle düşünüyordum. Boşa konuşup duruyordun.

eribol tamam bana öfken var anlıyorum da, bu kadar da belli etme be kardeşim, sindir artık

eribol

Ben eğleniyorum sadece. Öfkenin ne olduğunu kendi yazdıklarına bakarak anlayabilirsin.

omergex

Alıntı yapılan: eribol - 20 Ağustos 2011 - 00:39:31
Ben eğleniyorum sadece. Öfkenin ne olduğunu kendi yazdıklarına bakarak anlayabilirsin.

valla her mesajıma kötü bir şekilde atlayan siz olduğunuz için ben öyle düşündüm, pardon