Ekran Kartlarının Kurulu Olduğundan Emin Değilim

Başlatan stopcu, 05 Eylül 2013 - 14:14:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stopcu

Bilgisayarımdaki her şeyi silerek ve windowstan kurtulacağım için bilgisayarıma tamamen ubuntu kurdum :) ve çok memnunum :) sistem ayarlarından ayrıntılarda grafikte "Bilinmeyen" yazıyor steam indirdim Dota 2 oynamak istiyorum ancak kuleler ve karakterler saydam cam gibi görünüyor ekran kartı driverlarıyla ilgili bişi mi nasıl kurabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

if

stopcu

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Sıralanan paketler otomatik olarak kurulmuştu artık gerekli değiller:
  sbsigntool secureboot-db
Kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  mesa-utils
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 1, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
İndirilmesi gereken arşiv boyutu 30,3 kB
Bu işlemden sonra 152 kB ek disk alanı kullanılacak.
Alınıyor:1 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise/universe mesa-utils amd64 8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2 [30,3 kB]
0sn'de 30,3 kB alındı (42,8 kB/s)   
Önceden seçili olmayan mesa-utils paketi seçiliyor.
(Veritabanı okunuyor... mevcut 200994 dosya veya klasör yüklü.)
mesa-utils paketi açılıyor (.../mesa-utils_8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2_amd64.deb dosyasından) ...
man-db için tetiklemeler işleniyor ...
mesa-utils (8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2) kuruluyor...
N: Ignoring file 'steam.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'bumblebee-stable-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'steam.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'bumblebee-stable-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Eylül 2013 - 14:37:21

Şuan bumblebee'de yüklü ama optirunla komutuyla nvdiada çalışmasını sağlıyorum ama oyunda yine aynısı oluyor

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stopcu

if

Oyunların bumblebee ile nasıl açılacağına dair forumda bir konu ve benim bir iletim olacak.

stopcu

Onları denedim, indicatorü yükleyip denedim ama bir sonuç alamadım malasef..

if

@stopcu, "indicator" nedir? Yaptığınız işlemlerin çıktısını buraya geçer misiniz?

numansari

bende böyle birşeyler yazıyor ne demek şimdi  bu acaba
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  eclipse-cdt-jni kde-l10n-engb kde-l10n-tr lib32gcc1 libc6-i386 libice-dev
  libsm-dev libxt-dev
Use 'apt-get autoremove' to remove them.
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  mesa-utils
0 paket yükseltilecek, 1 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 8 paket yükseltilmeyecek.
34,4 kB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 133 kB ek disk alanı kullanılacak.
Alınıyor:1 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ saucy/universe mesa-utils amd64 8.1.0-2 [34,4 kB]
0 sn.'de 34,4 kB alındı (156 kB/s)
Önceden seçili olmayan mesa-utils paketi seçiliyor.
(Veritabanı okunuyor... mevcut 233597 dosya veya klasör yüklü.)
mesa-utils paketi açılıyor (.../mesa-utils_8.1.0-2_amd64.deb dosyasından) ...
man-db için tetiklemeler işleniyor ...
mesa-utils (8.1.0-2) ayarlanıyor...
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'webupd8team-java-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'ferramroberto-java-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'opera.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'webupd8team-java-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'ferramroberto-java-saucy.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'opera.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.

if

@numansari, forumda "Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden" diye arama yapın, çözümü mevcut.