FTP ile Kriptolu Dosya Eşleme

Başlatan hckr, 04 Eylül 2013 - 13:10:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hckr

Selam,

Bilgisayarımda bulunan bir klasör için ftp yolu ile dosya eşleme sistemi kurmak istiyorum. Hosting hizmeti alıyorum ve bir ftp hesabım var. Sistemde istediğim özellik şu: Eşlenecek klasöre atacağım her tek dosya şifrelenerek gönderilecek ve bu sistem Windows'ta da çalışacak.
Olmasa da olur özellik: Eşlenen dosyanın değişik versiyonlarını tutması.

Bunu buldum ancak emin değilim, tam olarak istediğim yazılım mı. Bir de sanırım geliştirme aşamasında: http://www.syncany.org/

if

Evet, özelliklerinden istediğiniz işi gerçekleştirebilecek bir uygulama olduğu açık fakat geliştiricisi attığı bir e-posta ile uygulamanın sitedeki görüntülerinden farklı olacağını, şimdilik uçbirimden çalışan, SparkleShare için bir "backend" olarak gelişriliyormuş. Git'e benzer olacakmış.

Ftp üzerinden dosya eşlemek için bir betik kullanabiliriz.

cagriemer

Windows istemeseydiniz Deja Dup onerecektim fakat Windows'ta da calismasi gerektigine gore Duplicati'ye[1] goz atabilirsiniz.

[1] http://www.duplicati.com/

hckr

Öneriler için teşekkürler.
Duplicati'ye göz atacağım.

furkankalkan

Kripto olayına gelirsek protokol güvenliği için secure ftp SFTP kullanabilirsiniz (SSH erişimi gerektirebilir) Dosya güvenliği içinse PGP kullanabilirsiniz.  Dosyayı göndermeden önce PGP ile şifrelerseniz herhangi bir Senkronizasyon programı işinizi görür.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hckr

Alıntı yapılan: dewilman - 04 Eylül 2013 - 20:06:17
Kripto olayına gelirsek protokol güvenliği için secure ftp SFTP kullanabilirsiniz (SSH erişimi gerektirebilir) Dosya güvenliği içinse PGP kullanabilirsiniz.  Dosyayı göndermeden önce PGP ile şifrelerseniz herhangi bir Senkronizasyon programı işinizi görür.
SFTP olayını halledemem ve benim için gereksiz olur. İhtiyacım olan şey her dosyanın gönderilmeden "önce" kriptolanması. Bunu kendim yapmak istemiyorum ve Windows'ta da çalışabilecek bir sistem olması lazım.

Düzenleme: Daha sonra düşündüğümde Yandex ve Dropbox gibi servisleri de kullanabileceğimi düşündüm. Duplicati'yi Yandex WebDav ile denedim ve başarılı olamadım. Şu an için araştırmalarım devam ediyor.