Iceweasel'de hata

Başlatan hadon, 31 Ağustos 2013 - 23:43:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hadon

Merhaba.

Biliyorum, burası hata bildirmek için doğru yer değil; ancak ben bu hatayı nereye bildireceğimi bilmiyorum.

Iceweasel'de ilginç bir hata farkettim:

Tarayıcıyı açtıktan sonra, sayfa üzerindeki bağlantılara orta fare tuşuyla tıkladığımda yeni sekme açmıyor.

Bu hata, Iceweasel'in de içinde bulunduğu bir grup güncellemeden sonra ortaya çıktı. Yani daha önce yoktu. Bunun bir hata olduğunu düşündürten şey, Debian 7'nin kurulu olduğu iki ayrı bilgisayarımda da aynı durumu tespit etmiş olmam. Dizüstü bilgisayarımda 32 bit, masaüstü bilgisayarımda ise 64 bit Debian 7 kurulu.

Bu sorun şu şekilde aşılabiliyor:

Iceweasel'i açtıktan sonra, başlık çubuğundan Dosya--> Yeni Pencere yoluyla yeni bir pencere açıp, ilk açtığım pencereyi kapatıyorum. Açılan 2.pencerede sorun ortadan kalkıyor; yani orta fare tuşuyla bağlantının üzerine tıkladığımda sekmeler açılıyor.

Bu yöntemi kullanmadığı için, durumu önemsiz gören arkadaşlar olabilir ama benim için önemli. Çünkü yöntem benim çok işime yarıyor.

Belki birileri görüp, ilgilisine haber verir.  :)

Saygılarımla.
:)  :)  :)

heartsmagic

Hata kayıt sitesi şurası Debian için: http://www.debian.org/Bugs/
Hata kaydı nasıl yapılır bölümü ise şurası: http://www.debian.org/Bugs/Reporting

Hata kaydı için reportbug uygulamasını öneriyor Debian. Kullanılarak hata kaydı yapılabilir, gerçi biraz bakmak lazım daha önce yapılmış mı diye. Fakat en kötü bir başka kaydın kopyası olarak işaretlenir. Tabi hata kaydını yaparken biraz laf söz yazmak lazım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hadon

Teşekkür ederim.

İlk mesajımda söylemem gerektiğini anladığım bir şey daha var; ne yazık ki İngilizcem bunları yapabilmek için yeterli değil.

Eskiden, Pardus'ta yabancı dil gerekmediği için ara sıra hata kaydı yapıyordum ama galiba artık bundan vaz geçmem gerekecek... :)
:)  :)  :)

heartsmagic

Alıntı YapIn a fresh startup Iceweasel can not open links in a new tab with mouse middle button. But if we open a new extra tab manually and try this, it works.
gibi bir şeyler söylenebilir kabaca :) Tabi bundan sonrası da önemli. Geliştiriciler ne ister, ne sorar diye takip etmek lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.