Dota 2 Ekran kararma problemi

Başlatan anime, 31 Ağustos 2013 - 22:08:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anime

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39917.0

Oyunu bu şekilde açtım. Öncesine kıyasla menüde gezerken fark hissediliyor gibiydi.
Bi oyun izliyeyim dedim ve bi baktımki ekran simsiyah. Menü, skiller, küçük harita falan düzgün ama oyun siyah. Karakterler gözükmüyor. Üstelik sesler kesik kesik geliyor.

Daha sonra özellikleri en düşüğe ayarladım.

Halen daha donmalar var ama bariz biçimde daha iyi. En azından haritalar gözükmüyor.
Sanırım ekran kartını devreye sokamadım. Ekran kartını kullansın diye primusrun steam yazıyorum uçbirime.
Bana yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Tasanın etrafın da gezgin olmuş insanlar, kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi

anime

Oyunu açmak için Steam'ı primusrun komutuyla açıyorum.
Dota 2'ye girdiğimde menüde bir problem yok gibiydi. Daha önce Dota deneyimim olmadı ama menü de takılmalar falan yoktu.
Maç izlediğim de ve botlarla haritaya girdiğim de sol attaki harita, skiller v.s normaldi fakat oyun ekranı siyahtı.
Daha sonra ayarları en düşüğe getirdim ve böyle bir sonuç aldım

Oyun ekranı gözüküyor fakat oyun kasıyor.
Ekran kartım nvidia gt 420m 2gb. Ekran kartıyla açmayı başaramamış olabilirim. Bumblebee konusunda sıkıntı yok. Nexuiz oynuyabiliyorum rahatça. Genel de optirun komutuyla programları açabiliyorum.

Uzun süre cevap alamıyınca başlığı yeniledim.
Tasanın etrafın da gezgin olmuş insanlar, kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi

heartsmagic

@anime, forumda düzeni sağlamak için aynı konunun ikincisini açmıyoruz. Yeni konu cevap gelmesini sağlamayacaktır. Bilen varsa emin ol eski konuya da öneri sunar. Şunu yapabilirsin, bir iki gün sonra konularına yeni ileti geçebilirsin, böylece üstlere çıkar kendileri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rc28

bende optimus özellikli ekran kartına sahibim ve dota 2 yi aktif şekilde oynuyorum oyunu şu komutla çalıştırıyorum ;

vblank_mode=0 primusrun steam

steam den dota 2 yi oyna diyorum ve sıkıntı yaşamıyorum ekran ayarlarımda full e yakın seviyede oynuyorum.

anime

local1907

Optirun kullanmıyorum. Çok da güzel oynuyorum. Optirun kurduğumda masaüstü görüntü bile gelmiyor.

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GTS 250/PCIe/SSE2
OpenGL version string: 3.3.0 NVIDIA 325.15
OpenGL shading language version string: 3.30 NVIDIA via Cg compiler