Gönderen Konu: Özel ve Anlık Mesajlaşma Üzerinden Yapılan Destek Talepleri (Jabber, ICQ v.b.)  (Okunma sayısı 6535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Forumun kuruluş amacı ve varlığının anlamı, her seviyeden Linux kullanıcısının birbiri ile yardımlaşması ve bilgiyi paylaşmasıdır. Sorununuz can sıkıcı ve çözümü acil olabilir. Ancak özel mesaj ve anlık mesajlaşma üzerinden (Jabber, ICQ v.b.) yardım etmemiz mümkün değil.

Çünkü;

* Forumda sorularınız anında cevaplanmayabilir, ama daha fazla kişiden, çok seçenekli, doğrulanmış cevaplar alırsınız.
* Forumda paylaşılanlar kalıcıdır. aynı sorun tekrar ettiğinde, çözümü hatırlamıyorsanız, dönebileceğiniz bir kaynaktır.
* Sorulara verilen cevaplar, forum sayesinde sadece size değil, başkalarına da fayda sağlar.
* Forum, görsel ve teknik açıdan bilgi paylaşımına daha uygundur.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Aynen katılıyorum, eline sağlık not için.

kesinlikle katılıyorum...

Destek için olmasa bile, bir msn grubu oluşturulsa, hep iletişim içinde olsak, topluluklaşabilsek...

Destek için olmasa bile, bir msn grubu oluşturulsa, hep iletişim içinde olsak, topluluklaşabilsek...

Forum aracılığı ile zaten yeterince iletişim halindeyiz. ;)

Anlık olarak yardım alabilmek için irc de kullanılabilir.
sunucu: irc.freenode.net
kanal:   #ubuntu-tr
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Anlık olarak yardım alabilmek için irc de kullanılabilir.
sunucu: irc.freenode.net
kanal:   #ubuntu-tr

Bu konuya ufak bir şerh düşeyim. Yöneticiler olarak genelde forumda bulunmayı tercih ediyoruz. Her ne kadar irc.freenode.net/#ubuntu-tr kanalının yönetimi bizde olsa bile genelde orada bulunmuyoruz. Kanal herkese açık, bu nedenle orada olacaklara da garanti veremiyoruz. Bir şikayet olursa ancak bu durumda ilgileniyoruz. Kanala uğrayacak üyelerimizin aklında bulunmalı bu söylenenler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Evet bikere girmiştim çok az kişi vardı.Hayal kırıklığına uğramıştım.Evet bende farkındayım.Özellikle @sessizce,@heartsmagic,@bytan,@İhtiyar Said daha çok forumla uğraşıyorlar.Bu yüzden kanaldan yardım istemek pek akıl karı değil.
# 28065

Pc yi yeni aldim ekran nvidia sicaklik normalde 55 derece oyun oynarken artiyor bu normal mi ve driver yuklemedim ama 2 tane yuklu var sizce acik kaynak surucumu kapali kaynak surucumu kullanmaliyiz?

@Omer/Mustafa Grafik kartları bölümünde Nvidia altında yeni bir başlık açıp http://kb.ubuntu-tr.net/kodetiketi  içerisinde https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0 çıktılarını paylaşırmısınız.