[Çözüldü] Dosya sistemi erişim izni (Root izni) Sorunu

Başlatan TheTexrock, 14 Ağustos 2013 - 19:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TheTexrock

o kadar baktım netten yapmaya çalıştım pek etkisini göremedim 2.hdd izin veriyo ama asıl ubuntuyu yüklediğim hddye dosya atamıyorum resimdeki gibi root izni istiyor bir kaç kere format attım onlarda işe yaramadı

şimdiden yardım için teşekkürler :)
Linux Patlaması ...

kalkan1973

Uçbirimde
sudo nautilus
komutuyla klasörleri açıp deneyin...
Evde İşte her yerde Linux

TheTexrock

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 14 Ağustos 2013 - 19:43:31
Uçbirimde
sudo nautilus
komutuyla klasörleri açıp deneyin...

çok teşekkür ederim o kodu yazınca klasör ekliyebiliyorum ama anlamadığım şu nokta var kodsuz neden olmuyor bir de verdiğin kodu girince böyle yazılar çıktı
dogukan@dogukan:~$ sudo nautilus
[sudo] password for dogukan:
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'ağ kullanıcı paylaşımı' 255 hatası ile geri döndü: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error Böyle bir dosya ya da dizin yok
Please ask your system administrator to enable user sharing.

cat: /home/dogukan/.thumbnails/gnome-exe-thumbnailer.cfg: Böyle bir dosya ya da dizin yok
cat: /home/dogukan/.thumbnails/gnome-exe-thumbnailer.files: Böyle bir dosya ya da dizin yok
rm: eksik işlenen
Try 'rm --help' for more information.
/usr/bin/gnome-exe-thumbnailer: satır 20: /home/dogukan/.thumbnails/gnome-exe-thumbnailer.files: Böyle bir dosya ya da dizin yok
/usr/bin/gnome-exe-thumbnailer: satır 21: /home/dogukan/.thumbnails/gnome-exe-thumbnailer.cfg: Böyle bir dosya ya da dizin yok
/usr/bin/gnome-exe-thumbnailer: satır 24: /home/dogukan/.thumbnails/gnome-exe-thumbnailer.files: Böyle bir dosya ya da dizin yok
convert.im6: no encode delegate for this image format 'miff:-' @ error/constitute.c/WriteImage/1209.
composite.im6: no decode delegate for this image format `/tmp/magick-WcgFlxxb' @ error/constitute.c/ReadImage/544.
composite.im6: missing an image filename `png:-' @ error/composite.c/CompositeImageCommand/1621.
composite.im6: no decode delegate for this image format `/tmp/magick-G2RKquJ4' @ error/constitute.c/ReadImage/544.
composite.im6: missing an image filename `/tmp/tmp.pKhEq6Y66a' @ error/composite.c/CompositeImageCommand/1621.
wrestool: /vmlinuz: file contains no resources

(nautilus:20901): GnomeDesktop-WARNING **: Unable to create loader for mime type application/x-ms-dos-executable: Bilinmeyen resim dosyası biçimi

(nautilus:20901): GnomeDesktop-WARNING **: Error creating thumbnail for file:///vmlinuz: Bilinmeyen resim dosyası biçimi
dogukan@dogukan:~$

Linux Patlaması ...

gecegezen

"/" yani kök dizini sistem dosyalarının bulunduğu bölümdür güvenlik sebebleri yüzünden buraya sadece root işlem yapar sudo komutu ile siz burada root yetkilerini ile nautilus çalıştırıyorsunuz. eğer sisteme ilgili bir şeyler yapmıyorsanızı kendi ev dizinizi kullanın yani /home/kullanıcı_adı olan yeri yani.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

TheTexrock

bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler :) linux hakkında az şey biliyorum da denemek için kurmuştum windowsdan bayağı iyi bu :D
Linux Patlaması ...

burk

heartsmagic

Grafik arayüze sahip uygulamalar için sudo kullandırılacaksa yeni üye arkadaşlara lütfen bu doğrudan olmasın. Zira sudo'nun bu türde uygulamalarda doğrudan kullanılması ileride sorunlara neden olabiliyor. Forumdaki sabit başlığa bakabilirsiniz bu konu için:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38972.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.