MSI U270DX wireless sorunu

Başlatan still, 14 Ağustos 2013 - 12:20:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

still

Merhaba,
U270DX bilgisayar aldım. Ubuntu 13.04 yükledim. Wireless ağına bağlanmak istediğimde, diğer bilgisayar ve telefonlar o modeme bağlanırken, ve bu bilgasayar da o modemi görüyorken bağlanmak istediğimde şu uyarıyı alıyorum: http://i.imgur.com/LG1OG8y.jpg bu sorunu nasıl çözebilirim? teşekkürler.

burk

still

Merhaba,
Sizin verdiğiniz bu kodları yazınca problem çözüldü, şu an wirelessa bağlanabilmeye başladım çok teşekkür ederim. Fakat linuxa yabancı olduğum için ne yaptığımızı da anlamadım. Ben ne yaptım şimdi :) Başka bir linux çeşidi yüklersem de farklı farklı versiyonlar var, mantık aynı mı işliyor? Teşekkürler.

heartsmagic

Oradaki komutlar çözüm için değil, sadece bilgi almak için :) 
Kısacası sorun çözüldüyse kendiliğinden çözülmüştür, anlık bir sorun yaşamışsındır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Şanslı bir konu olmuş :) Kablo ile bağlanıp güncelleme aldınız mı? Bağlantı sistemi yeniden başlattığınızda mı sağlandı?

still

Bu bilgisayara ubuntu'yu 2 hafta önce kurdum ve 2 hafta boyunca her gün wireless ile girmeyi denedim fakat bağlanmadı. Ben de artık uğraşmayı bıraktım kablo ile bağlandım. Fakat günlük denedim. Daha sonra bilgisayarı aldığım yere bunu sizden aldım artık linux ile umudumu kestim windows kuracağım ama ne bana verdiğiniz bilgisayarla ilgili belgelerde kitapçıkta ne de internet sitesinde bunun etherneti ne bilmem nesi ne yazmıyor dedim. sonra bir arkadaşım msi.com üzerinden Azurewave, Athereos, realtek olabileceğini söyledi. Ben de o sırada karşı tarafa üç markadan bahsettim, onlar da sözde netbook bilmem ne uzmanı bu üçünden birinin üretimde kullanılmış olabileceğini üçünün de driverinin yüklenmesi gerektiğini söyledi. ben de açıkçası değil üçünü yüklemeyi artık sinirlenip bilgisayarı kırmayı düşündüm :) sonra buraya yazmak aklıma geldi ve şu kodları girdim. ben de anlamıyorum bilgisayardan acaba kodları girince bir şey mi oluyor düşüncesiyle kabloyu çıkarıp wireless ile o modemimi seçip tıkladım ve bağlandı. kim bilir 2 haftadır yapmadığı güncellemeyi bugün mü yaptı ki acaba? şimdi açıkçası tekrar ubuntu ya da başka bir linux çeşidi yüklemekten de çekiniyorum. yani misal bu bilgisayara tekrar ubuntu kurduğumda o listede çıkan markaları buraya mı yazmam lazım wireless ile ilgili? siz de bana nereden o driverleri indireceğimi mi söyleyeceksiniz? teşekkürler.

heartsmagic

@still, eğer sorun yaşarsan @burk'un sana gösterdiği bağlantıdaki çıktıları, yani kullandığın komutların çıktılarını buraya aktaracaksın bizler de durumu değerlendireceğiz. Hani markaymış, hangi modelmiş, hangi sürücü lazımmış gibi konuları araştıracağız.

Sen bu konuyu etiketle lütfen: cozuldukonusu

Ancak şu komutların çıktısını buraya aktar:
lspci
lsusb
lsmod
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.