Cairo Dock Kaldırma

Başlatan FireSwords, 13 Ağustos 2013 - 19:35:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhaba,

Bugün Mac teması kurup denemek istedin pencere kenarlarını imleci değiştirdim Cairo Dock yükledim. Normale dönmek istedim. Her şey eski haline döndü ama Cairo Dock'tan kurtulamıyorum uçbirimden kaldırma komutu verdim synapticts'den kaldırdım ama yeniden başladığımda eklenti bulunamadı diye hata veriyor nasıl kaldıracağım?

burk

Yazılım merkezinden mi yükleme yaptınız? Orada şu an durum nedir?

Ayrıca kaldırmak için hangi komutu geçtiniz?

Bir de sudo find / -name "*cairo-dock" çıktısı nedir?

FireSwords

Yazılım merkezinden yükledim kaldırmalıyım sistemi çok yavaşlatıyor

burk

Yazılım merkezinde hâlâ yüklü görünüyor mu?

FireSwords

burk

O zaman elle kaldıralım dizinlerini;
sudo find / -name "*cairo-dock" uçbirimden çıktısını buraya geçin.

FireSwords

/home/arda/.local/share/session_migration-cairo-dock
/home/arda/.config/cairo-dock
/home/arda/.config/cairo-dock/.cairo-dock

Açılışta Otomatik çaılmasını engellesem yeter

burk

Otomatik açılış için başlangıç uygulamaları programından bunu yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra programı tamamen silmek için;

sudo rm -rf /home/arda/.local/share/session_migration-cairo-dock
sudo rm -rf /home/arda/.config/cairo-dock

FireSwords

Başlangıçtan kaldırdım ama komutları yazdığımda bir çıktı almıyorum

burk

Çıktı vermez zaten, sistemi yeniden başlatın.

FireSwords

Başlangıçtan kaldırmak işi çözdü ama hala yüklü Cairo Dock. Çözüldüd etiketin koyamam çünkü asıl sorun çözülmedi ama başlangıçta açılmaması iş görür

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

sudo find / -name "*cairo"  çıktısını görelim bir de.

FireSwords

/usr/bin/pdftocairo
/usr/lib/python2.7/dist-packages/cairo
/usr/lib/vmware-installer/2.1.0/python/pygtk/cairo
/usr/lib/pyshared/python2.7/cairo
/usr/lib/python3/dist-packages/cairo
/usr/share/doc/python3-gi-cairo
/usr/share/doc/python3-cairo
/usr/share/doc/python-cairo
/usr/share/doc/python-gi-cairo
/usr/share/pyshared/cairo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ağustos 2013 - 14:51:12
Nasıl kurmuştun?
Yazılım merkezi ile.

BayboraKaan

FireSwords

Arama yerinden aradığımda çıkıyor

burk

FireSwords

burk

Şunu bir daha alayım;
sudo find / -name "*cairo-dock" 

heartsmagic

dpkg -l | grep cairo
çıktısını görebilir miyiz?

burk

FireSwords

ii  cairo-dock-core                           3.2.1-0ubuntu1                          amd64        Light and eye-candy dock to launch your programs (core package)
ii  cairo-dock-data                           3.2.1-0ubuntu1                          all          Light and eye-candy dock to launch your programs (common files)
rc  cairo-dock-plug-ins:amd64                 3.2.1-0ubuntu1                          amd64        Set of plug-ins for Cairo-Dock
rc  cairo-dock-plug-ins-integration:amd64     3.2.1-0ubuntu1                          amd64        Plug-ins for Cairo-Dock for a better integration in GNOME, KDE and Xfce
ii  gtk2-engines-murrine:amd64                0.98.2-0ubuntu2                         amd64        cairo-based gtk+-2.0 theme engine
ii  gtk2-engines-murrine:i386                 0.98.2-0ubuntu2                         i386         cairo-based gtk+-2.0 theme engine
ii  libcairo-gobject2:amd64                   1.12.14-0ubuntu1                        amd64        The Cairo 2D vector graphics library (GObject library)
ii  libcairo-gobject2:i386                    1.12.14-0ubuntu1                        i386         The Cairo 2D vector graphics library (GObject library)
ii  libcairo-perl                             1.103-1                                 amd64        Perl interface to the Cairo graphics library
ii  libcairo2:amd64                           1.12.14-0ubuntu1                        amd64        The Cairo 2D vector graphics library
ii  libcairo2:i386                            1.12.14-0ubuntu1                        i386         The Cairo 2D vector graphics library
ii  libcairomm-1.0-1:amd64                    1.10.0-1ubuntu2                         amd64        C++ wrappers for Cairo (shared libraries)
ii  libpixman-1-0:amd64                       0.28.2-0ubuntu1                         amd64        pixel-manipulation library for X and cairo
ii  libpixman-1-0:i386                        0.28.2-0ubuntu1                         i386         pixel-manipulation library for X and cairo
ii  python-cairo                              1.8.8-1ubuntu4                          amd64        Python bindings for the Cairo vector graphics library
ii  python-gi-cairo                           3.8.0-2                                 amd64        Python Cairo bindings for the GObject library
ii  python3-cairo                             1.10.0+dfsg-3~exp3ubuntu1               amd64        Python 3 bindings for the Cairo vector graphics library
ii  python3-gi-cairo                          3.8.0-2                                 amd64        Python 3 Cairo bindings for the GObject library

burk

Hala yüklü görünüyor, şunu da verin;
sudo find / -name "*cairo-dock" 

FireSwords

/usr/bin/cairo-dock
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/cairo-dock
/usr/share/cairo-dock

heartsmagic

@Ustadharak, ilk iletinde kaldırmayı denedim demişsin ancak kendisi hâlâ kurulu görünüyor. Basit bir şekilde Yazılım Merkezi'ni açıp Cairo diye aratıp karşına gelenleri kaldırabilirsin. Uçbirimden de yaptırabiliriz ancak birazcık uğraşla buna gerek kalmayacak gördüğün üzere.